Snad až příliš toulavá kamera

A pak že lidé nemají fantazii!

Nedělní dopoledne, lenivě se s F. povalujeme na dvoulůžku, protože ještě před pár minutami jsme zas až tak leniví nebyli. Kulisou pro slastné vrnění je nám puštěná televize, kde právě běží Toulavá kamera. S (překvapivě) velikonoční tématikou.

„Na Velikonoce se tradičně vyrábějí kraslice, neboli, jak se říká v některých částech Moravy,“ vypravěč dělá dramatickou pauzu, a pak ta dvě tajemná slova rozkošnicky poválí po jazyku: „malovaná vajíčka.“ Bože! Do břicha se mi zakusuje křeč od smíchu. Doufám, že třeba v prosinci se dozvím, že na Vánoce se dávají dárky, neboli, jak se říká v některých lidových skanzenech, zabalené věci.

Ovšem proti Velikonocím jako takovým v zásadě nic nemám, byť jejich religiózní význam mě nechává celkem chladným. I když, pravda, když mi partiovka v jednom mailu Velikonoce definoval jako „jediné svátky, které si Ježíšek doopravdy užil,“ dost jsem se smál.

Také mrskací tradice mě už nebere tolik jako v dětských dobách, kdy jsem domů vždy přicházel obtěžkán kilogramy nejrůznějších pochutin. Ovšem, když jsem v pondělí v osm ráno strhl ze spící F. deku a několikrát jsem jí středně něžně obtisknul vzorek své osmiproutkové pomlázky na její úžasnou prdelku, vnímal jsem to jako činnost zábavnou a mile osvěžující.

Celkově si ale myslím, že prodloužený víkend je velmi dobrý nápad a vláda by ho měla uzákonit i pro zbývající týdny. Vždyť co věcí jsme stihli! Krásný koncert kapely Špejbls Helprs, po kterém mi ještě dva dny pískalo v uších, exkurzi v dílně kamaráda-skláře, putování vlakem i pěšmo, slavnostní oběd na počest tatínkových narozenin, pět dílů Bratrstva neohrožených a mnoho, mnoho dalších vysloveně pozitivních záležitostí.

Není divu, že když nastal včerejší večer a příbližila se pracovní realita, sedla na mě dumavá nálada. Po vesměs deštivém dni se udělalo krásně teplo a voňavo, takže cesta do nejmilejšího podniku byla požitkem pro většinu smyslů. Během čtyř piv s bratrem Jendou jsem byl tentokrát spíše nemluvný, protože kdesi v hypofýze mi stále ještě hlodá myšlenka o výpovědi, nové práci, žádné práci, podpoře a podobných radostech.

Navíc prý v Istanbulu bouchají bomby, a to není radostná zpráva pro člověka, který se tam zanedlouho se svou milou chystá.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “Snad až příliš toulavá kamera

 1. třeba ti to nějak šikovně utrhne nohu a budeš pobírat bolestné až do konce života. (aniž by to nějak výrazně snížilo jeho kvalitu)

 2. Copak v Istanbulu. Ale počkej, až budou na maloměstě v důsledku mimozemské invaze obsazeny všechny důležité kóty.
  A nebude to trvat dlouho…

 3. a k tomu existuje ještě videozáznam, na kterém žádáš F. o ruku…

 4. enimen: To není o nic horší než párek tvých červených diplomů.

 5. partiovka: když já mám své nohy rád!
  F.: o tom brzy chystám mimořádné pojednání:-)
  Druandia: super, sepíšeme petici:-)
  enimen: a jsem na to pyšný!

 6. Bratrstvo neohrožených je dokonalé a když slyším nebo čtu jak se na to opět každej kouká tak asi neodolám a někdy se na to podívám.

 7. TO LOBO: Koukam, ze predpracovni konce vikendu mame asi vsichni podobne chmurne… Mozna by bylo lepsi uz v tuto dobu do te prace rovnou jit.Ale to by se to pak cele zacyklilo:) Jinak historka o putovani v jezdici zidli po vlasti nema chybu stejne jako info o tom jak travite s panem Pravnikem pracovni tyden:)
  TO PRAVNIK: V nedeli jste odesel z oblibene hospody prave vcas, 5 minut po vas se tam totiz vznesl stul…:)
  TO ENIMEN: Uz vim kdo a kde jsi:)

 8. Mistr: Bratrstvo miluju a pravidelně sjíždím pořád dokola:-)
  Třeňa: ááá, tak tu vítám dalšího ze svých maloměstských spolualkoholiků:-)

 9. trena: já? spíš by ses měl starat o to, aby si v pracovní době nelezl na soukromé stránky na internetu a nevyhodili tě kvůli tomu z práce! tady investiční strategii pro třetí tisíciletí neobjevíš!

 10. lobo: U zabalených věcí mne přepadl záchvat smíchu… Není od věci se občas občerstvit nějakou novou informací, že… :) ))

 11. Linet: kéž by si všechny pořady vzaly z Toulavky příklad:-))

 12. TO Lobo & Enimen: Myslim, ze i nejaky ten drobny investicni potencial je v textech patrny. Panove verim vam…:)

 13. tyjo..Toulavá kamera je pořad, který by mi mohl rozšířit obzory! V kolik že ho dávají? :-) )

 14. Třéňa: nic ti nebrání nás na něco pozvat:-))
  katchaba: v neděli kolem 11:00 :-) )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>