Povoláním oslňovač

Ostatně je to i mým koníčkem

Do těsné blízkosti okna, které vede z mého pokoje do pseudoparku, se nastěhoval nějaký ptáček, který při zpěvu vydává naprosto stejné pípací zvuky, jako můj budík. Což dnes ráno vedlo k sérii několika nedorozumění, kdy jsem se vždy s trhnutím vzbudil ze sna a vymrštil z postele, abych zjistil, že vstávám až za dvě hodiny/hodinu a půl/čtyřicet dva minut/osm minut.

Ale nešť. Včerejší večer se naprosto vydařil. Jako jeden z pouhých dvou reprezentantů naší firmy jsem vyrazil na večírek, pořádaný naším mocným obchodním partnerem. Taškařice se naneštěstí odehrávala až kdesi v Kyjích, což je pro mne lokalita srovnatelná s Divokým Kurdistánem od Karla Maye. Moje kolegyně však byla vybavena celkem podrobnými instrukcemi, kde chytit jakou odnož MHD, a tak jsme do cíle dorazili poměrně na čas, vlastně jako jedni z prvních.

Klasika: zdvořilostní řeči, zdvořilý smích, čekání na zahájení rautu. Jakmile jsem v sobě měl několik řízků, vepřových rolád a kilogramů šunky, začal jsem se na vše dívat mnohem shovívavěji. Dokonce i ten nenáviděný gambrihnus jsem polykal téměř s chutí.

Když došlo na hlavní událost večera, vypuštění hostů k bowlingovým drahám, zaržál jsem jak vysloužilý bojový oř při zvuku polnice. Léty jsem si ověřil, že hrát bowling střízlivý je vysloveně jarmark marnosti, a vzhledem k tomu, že jsem střízlivý nebyl, cítil jsem se v solidní formě.

V následujících hodinách jsem se dokonale zprotivil všem přítomným. Nejen, že jsem byl ze všech nejmladší, nejvtipnější a nejhůře oblečený (i když, v některých částech světa je třeba kombinace špinavých kapsáčů a trička s čerstvě zastřeleným esesákem chápána jako pro mladé a dynamické šéfredaktory velmi vhodná). Navíc jsem svým koulím uděloval nevídané rotace (a teď mluvím o koulích vrhaných, nikoliv těch podvěšených) a zasahoval kuželky s jindy nevídanou jistotou.

Hned v první hře jsem zcela netakticky rozsekal všechny včetně člena nejvyššího managementu pořádající firmy, a jak mi piva a Jamesony na účtu přibývaly, oko se zbystřovalo a klátivá elegance nabývala vrchu. Z šesti partií jsem si pro sebe uzurpoval čtyři, a ve zbylých dvou jsem obsadil aspoň druhé místo – jednou o jeden bod, podruhé o sedm, ale to jsem přesvědčen, že mě počítač ošidil a měl jsem být první:-)

Není divu, že jsem odjížděl domů v dobré náladě a s taxikářem zasvěceně diskutoval o možnosti dílenských úprav VW Passat, ačkoliv jindy bych o této problematice nevěděl příliš mnoho.

Pátek!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 thoughts on “Povoláním oslňovač

  1. kéž by všechny komentáře byly podobně plodné:-))

  2. obávám se, že dnes zase zapomenu na zdrženlivost…

  3. nemozem inacviem, ze toto nebude originalne pretoze komentare typu: strasne som sa pobavil/a ja sama neznasam… ale… lobo, neskutocne som sa bavila…
    dik, dnes som to potrebovala, stihla som uz pokaslat vsetko, co sa pokaslat dalo, alebo som optimistka? poznas ten pocit, ked posles smsku s debilnym textom a v okamihu, ako odchadza, uz vies, ze si to nemal robit, ale neda sa to zastavit, vymazat a uz vobec nie vziat spat, pretoze: co lezi, nebezi, ako hovorievaju male deti…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>