Zklamání jménem Xavier

Nevěřte ženám!

Měli jsme s F. na páteční brněnský večer takový prima plán. F. zjistila, že v jejím oblíbeném podniku koncertuje Xavier Baumaxa, a protože ani jeden z nás ho dosud neslyšel naživo, rád jsem vzal myšlenku návštěvy koncertu za svou. Ostatně, ze všech stran se na mě valily pozitivní recenze: Mek Bílová tohoto interpreta chválila až do nebe, a moje fotoeditorka, například, je do něj vysloveně zamilovaná.

Jenže ten chlapík v kapsáčích a vytahaném tričku, který se svíjel a vyl na pódiu, měl k onomu slibovanému idolu stejně daleko jako Jiřina Bohdalová k Salmě Hayek. Nuda, přátelé, nuda a neumětelství, falešně maskované za originalitu. Takový jsem z toho měl pocit, a zjevně jsem v sále nebyl sám. Myslím, že když Xavier svou produkci skončil, moc nadšeného potlesku nesklidil, ale nevím to jistě, protože jsem, veden pudem sebezáchovy, raději odešel směrem k pípě.

Ovšem severočeským trapasem večer nekončil. V plánu byly hlavní hvězdy, němečtí Los Banditos. Sice jsem o nich v životě neslyšel, ale zamiloval jsem si je. Jen mi trochu vadilo, že na pódium vtrhli až po půlnoci, a já byl po celotýdenním běsnění proklatě znaven, což mě poněkud limitovalo. Ale byli dobří, fakt dobří: vystylovaným vzhledem počínaje (košile s fiží!!!), grimasami pokračuje a hudebním projevem konče. Kdyby ještě trochu více zpívali a nezaměřovali se hlavně na instrumentální stránku věci, klidně bych je prohlásil skupinou roku.

Zbytek víkendu se odehrával převážně v tradiční miliskovací-výletově-gastronomické rovině, tedy byl krásný a já z Brna v nedělní odpoledne odjížděl řádně roztruchlen, ježto představa nadcházejícího pracovního týdne mi vždy láme srdce a trhá páteř.

Korunu všemu nasadil společný večer doma s bratrem Jendou, kterýžto rafinovaně poslal svou přítelkyni domů („Nezlob se, miláčku, ale potřebujeme si s bráchou užít takovej náš tradiční skvělej večer!“). Užívání spočívalo v tom, že jsme se po misi střídali ve Forgotten Battles a vydávali hlasitá citoslovce obdivu, když jeden či druhý z nás dokázal sestřelit německé letadlo, poškodit německé letadlo nebo rafinovaným manévrem uniknout přesile německých letadel. V mezičasech jsem se ještě mazlil s krabicí, kde spočívá dosud nenačatý model Junkersu 52/3m a přemítal, kdy konečně budu mít čas ho postavit, a jestli by ten čas nešel získat například podáním výpovědi.

Ještě bych rád upozornil na to, že když jsem včera cestoval z Prahy na maloměsto, viděl jsem devět srnek. Když jsem dnes ráno cestoval z maloměsta do Prahy, viděl jsem srnek již čtrnáct a navíc dva bažanty. Podle mě je to varovné znamení, jen ještě nevím, k čemu se vztahuje.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

30 thoughts on “Zklamání jménem Xavier

 1. Je to znamení nasednout do Junkersu 52/3m a pár jich sejmout!! Krev stříká!!

 2. dalimil: bazuky teď v mém oblíbeném uzenářství nějak nejsou k dostání:-)
  P~O: která z nich jsi byl?
  Mamed: no nevím, přeci jen Ju 52/3m byl především transportní letoun…ale nějakou výzbroj měl, tak fajn:-)

 3. Vzhledem k invazi kachen by mě srnky a bažanti krapet poplašili…

 4. Prostě jsi nás neviděl, tak je to! A to jsem na tebe mával!

 5. ať žije Xavier! Měli jste holt smůlu, byl ten večer zřejmě příliš opilý…Jo…a v příspěvku jsem marně hledala zmínku o tvé nápadné fyzické podobě s Xavierem! Není až zarážející?

 6. P~O: kdy a kde? jistě jsem byl pohroužen v myšlénkách…

 7. MB: mně opilý nepřišel…a možná proto ani ne mně podobný:-))

 8. je naprosto zrejme, ze kachny vystridaly srny… je to dobre nebo spatne? a co prijde potom?

 9. MB: A ještě ke všemu nás tam kombajn zvěčnil (k vidění na Xaviho stránkách). Měli jsme teda vůbec tak nějak smůlu…

 10. Vypadáte na té fotce výrazně znuděně, Lobovi tam evidentně chyběly srnky…

 11. P~O: odhalils mne…nebo aspoň autobusová zastávka!

 12. F: Pché, prej na stránách Xaviho! Tam by chtěl každej, žejo? Jenže se to poštěstilo jen Láfovi, chachá! Kdo ho najde první?
  Tralala!

 13. člověk: ó ne ne, jiná fotka!
  MB: čím si to Láf vysloužil?

 14. a když se budeš na čarodky dobře rozhlížet od prasečáku, tak uvidíš 34 muflonů

 15. kritik má pravduten týpek, co mě urazil brněnskej koncert mi dal celkem dost, ale myslím, že je v právu, já osobně si myslím, že se mi ten koncik nepovedl, dvakrát prdla strůna, Rudenko se vás taky bál a eště do toho vyřvával vožralej Emanuel.
  Ale celkově se mi v Brně líbilo a příště se vezmu lepší strůny, jesimi rozumíš..

  X.

 16. …trochu nesouhlas.Ja nevim, ja tam byl, byl jsem pripravenej a taky jsem to dostal. Fakt je, ze brnensti fanousove byli trochu zarazeni, asi jako kdyz 3jahr dite vidi slona. Nebo jako kdyz Salma Hayek dabuje Kremilka a Wochomuru. Koncik uplne vsem zjevne nesed, vcetne Xaviho, nicmene me osobne udelal radost a priste (bohu-gel az v zari)prijdu tutove zase.

 17. Xavi a Knudsen: dobrá, dobrá, jsem ochoten ještě jeden koncert risknout:-))

 18. :) ))) Xavi respekt.
  lobo: ja ti nevím, mě se to líbilo moc, ale ten vecer jsem nemel náladu, vyslechnul jsem jen xaviho, kvuli kterymu jsem došel a vykašlal se na los banditos :)

 19. kombajn: los banditos by se speciálně tobě určitě líbili!

 20. Xavi-dobrejkoncert se nemusí vždycky na sto% podařit, v každém případě mu dej ještě šanci, věř mi. ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>