Konzumní společnost pár ekseláns

Je mi ze mne samotného smutno

Včera se stala taková podivná věc. Moc podivná. Můj telefon vstoupil do zdánlivě časově neomezené stávky. Ne zcela, po vzoru zdravotníků nechal v provozu akutní příjmy, takže šlo posílat a přijímat smsky, alespoň. Ale vyzvánění nezvonilo, vibrace nevibrovaly, melodie nemelodily, zvuky nezvučily, a když jsem zkusmo telefonoval kamarádu-právníkovi, z reproduktoru mě ohlušovalo mrtvé ticho, byť právník prý mé promluvy slyšel dobře.

Inu, přístroje odcházejí, to se stává, byť může být podeřelé, že se tak pravidelně stává pár týdnů po uplynutí záruční lhůty. Mávl jsem nad tím rukou a smířil se s tím. Stejně ráno musím vstávat brzy, tak se cestou do práce stavím v nějakém shopu a vypláznu pár tisícovek za nový, řekl jsem si a oddal se snění, v čemž mimochodem vynikám.

Jenže dnes ráno se děly věci. Bez valné víry jsem svůj aparát zapnul, a vida, hned přišly dvě smsky a obě se ohlásily pípnutím, voilá! Zkouším vibrace a ruka se mi chvěje, voilá! Ještě jeden pokusný telefonát, pro jistotu, a vida, dovolávám se a komunikuji, voilá!

Radostí jsem byl bez sebe. Ušetřil jsem pár tisícovek, a to je vždy pozitivní, že. No jo, ozval se ale dovádivý červík v mém podvědomí, když už jsi ty prachy ale na útratu vyčlenil, tak by bylo krajně nevhodné je zase stáhnout z akce. Jen je nech, ať se podívají do světa!

Zvláštní, že se červík ozval právě v okamžiku, kdy jsem procházel zónou bohatou na oděvy a podobné záležitosti. Co vám budu nalhávat, na pár minut jsem se bez zvláštního plánu zanořil do dvou či tří či čtyř obchodů. Když jsem se s mohutným lapáním po dechu vynořil, svíral jsem v rukou dvě objemné tašky.

Po příchodu do kanceláře mi zvědavost nedala a musel jsem se podívat, co že jsem to vlastně pořídil. No ano, krásné tmavěmodré džíny, bez všech těch pseudomódních odřenin a záplat, dokonalé ve své rafinované jednoduchosti, navíc málokdy vídaná velikost 36-36, to jsem tam prostě nechat nemohl, chválím se. Ostatně dvoje ze tří džín, které nyní nosím nejčastěji, začínají vykazovat známky prošoupání mezi nohama, takže koupě byla i racionálně podložena.

Co druhá taška? S očekáváním nahlížím do černé krabice, á, to vypadá, že si pan lobo koupil nové jarní boty! Veselé a hravé hnědo-modro-oranžovo-cosi kecky mi na nohy padnou jako ulity (hahaha), navíc s těmi džínami budou jistě bezchybně ladit, přesvědčuji sám sebe.

V batohu poté ještě nacházím dvoulitrovku čerstvě nadojené lightky, ale to už je marginálie. Být na tržišti Bakkara v Somálsku v roce 1993, mohl bych za ty peníze mít jeden a půl kalašnikova, ale řekněte sami, co bych s tím dělal?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

22 thoughts on “Konzumní společnost pár ekseláns

 1. Zkrátka fintílek.:-)
  Ale cokdyž dnes večer telefon znova nezapípá, nezavibruje, nezamelodí?;-)

 2. No ano, Jura má recht, co když…
  Murphyho zákony jsou přece jen Murphyho zákony:o)

 3. Johnny: to vypadá moc dobře! škoda, že už jeden mp3 player mám…
  Jura, Eleska: no, co by se stalo – půjdu si koupit nový telefon hezky oblečen:-))

 4. Lobo: ale to přece vůbec nevadí. Skoro se vsadím, že není tak originální.
  Eleska: A víš o tom, že Murphyho zákony nevymyslel žádný Murphy? Jen člověk stejného jména.

 5. 2 JohnnyMoc děkuju za info, teď budu na večírcích zaručeně excelovat:o)

 6. Všechno je to jenom shoda jmen a náhod. Jakákoliv podobnost se skutečností je jistě pouze neúmyslná a náhodná a skoro bych si tipl, že při psaní tohoto blogu nejsou mučena ani žádná zvířátka ;-)

 7. Johnny: copak při psaní, to ne. ale při čtení!
  Mamed: buď klidný, psal ho lobo:-)
  F.: sistr jednou asi ošklivě ublížím:-)))

 8. Lobo, telefon must survive. Co kdyby Ti náhodou přišla nějaká outstanding pracovní nabídka? :o )

 9. Tak jsem dnes váhala mezi cvičením a nakupováním a Lobo mě inspiroval k nakupování:-)Hadrů, nikoliv mobilu:-)

 10. sistr: a jó! no to jsem vůbec nevěděl! tak sorry, já měl celou dobu za to, že jsi původem všeho zla ty:-)
  nenapadne: tu teorii jsem již někde zahlédl, a nezbývá než s ní souhlasit!
  bela: super, klidně mi taky něco kup, když už v tom budeš:-)

 11. sistr: Vida, vida, vida. I mně to uniklo. A to loba každý víkend uspávám recitací úryvků z jeho blogu. Když už není do čeho píchnout.

 12. MB: Tyjo fakt! Ale sofistikovaně se maskuje tmou…kam se hrabou kouřové efekty z Kabinetu múz.

 13. F.: ovšem že není do čeho píchnout, to se děje velmi zřídkavě…jsem totiž nadšeným zastáncem vyšívání!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>