Lítý boj!

Jsem zkrátka oblíbený, no a co?

Každoročně touhle dobou se mezi lidmi z mého blízkého okolí strhává ukrutný závod o to, kdo bude prvním ze všech, kdo mi poblahopřeje k svátku. Například dnes v 00:12 mi přišla gratulace od asTMY. Bláhově věřila, že takový čas jí stačí k prvenství. Netušila ovšem, že protřelejší gratulanti neváhají sahat k všelijakým úskokům.

Nu ano. Jsou lidé, kteří v touze po prvenství jdou tak daleko, že lišácky gratulují den či dva předem. I letos se jich několik našlo, zdaleka nejčasnější gratulací se může pochlubit hroschik, která si na tom ostatně zakládá.

A tak se dnešek odvíjí ve veselém duchu potřásání pravicí, olíbávání a odepisování na blahopřejné smsky a maily. Všichni ti kolegové, kamarádi, přátelé, bývalé lásky, bývalé číšnice, současné lásky… Ale já si nestěžuju. Jak by řekl uhlobaron Ptáček: Mě to baví!

Jsem zvědav na dary, pochopitelně, i když ty bývají u svátku spíše podružné. Rafinovaně jsem tedy nadělil dám sobě, a to dvé lístků na dnešní koncert Radůzy, což by mělo být dost fajn, už proto, že společnicí mi bude z Brna specielně přijedší F. Pokud se tam chystá i někdo další z vás, bude mi ctí nechat se na něco pozvat!

Další krásný dárek mi nadělil deník Aha!, ale bez bližších souvislostí by jistě většině lidí ten podivuhodný příběh o Dádě Patrasové a panu Kyselém z Prahy přišel naprosto nanicovatý, takže se nebudu pouštět do žádných větších akcí.

Dnes je to velmi krátké a neslavnostní, ale práce je mnoho, takže Oho!
(zde parafrázuji známé motto jedné německé jednotky – Wie ein Floh, aber Oho!)

Přátelé, pojďme slavit!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “Lítý boj!

 1. mno, i já jsem pro výrok „není co“, ale nebudu drzá a popřeji alespoň Tobě ; )

 2. já myslím, že vždy je co slavit, a svátek je jedna z vhodných záminek!

 3. první!!!
  (safra, to jsem asi netrefil, co? :o ))
  přijmi rovněž mé gratulace, které ovšem kalí fakt, že máš svátek na narozeniny Leoše Mareše…
  mhuhehe :o )

 4. Kozel: každopádně jsi první Kozel, takže v poho…a s tím Leošem – třeba příště uděláme společnou oslavu:-))

 5. všechno nejlepší, loboušku
  ať dnes radka hraje jen pro tebe

 6. PRAHA – Pouhý den před svými padesátinami si herečka a zpěvačka Dagmar Patrasová udělala čas a přijela do redakce deníku Aha!, kde odpovídala na otázky našich čtenářů. A nejenže jí přes Aha! chtělo mnoho lidí pogratulovat a utěšit ji v jejích manželských starostech, ale jeden ze čtenářů Dádu překvapil nezvyklou prosbou! Pan Kyselý z Prahy vyzvídal, jestli jí už časopis nabízel honorář za to, že se svlékne! Chtěl by totiž vidět její akty! Nikdy bych do toho nešla. Kdysi mi Playboy nabízel dva miliony korun, ale odmítla jsem, odpověděla panu Kyselému Dáda. Škoda! Já myslím, že jste kočka a měla byste to udělat… dodal pan Kyselý.

 7. lež! lež! lež! Lobo!lobo… Kozel není první Kozel…i já jsem nositelkou tohoto jména…: )

 8. aha…. :-)
  a jinak vše nej! měla jsem v plánu být nejposlednějším gratulantem, ale on by si někdo vzpomenul určitě i zítra, chjo :-)

 9. nosná myšlenka? co to je?Líbám… jestli teda nevadí, že je to s oparem (lepší než s ogarem) ale virtuálně by to snad vadit nemělo?

 10. Lobo: GRATULUJI, BLAHOPŘEJI, etc. etc.

  A pokud máš pocit, že gratulace přichází o den později, tak věz, že nepřichází o den později ale o 364 dní dříve! Tudíž mám, myslím, celkem slušně našlápnuto na prvenství příští saisonu ;-)

 11. hmm, buď jsem poslední (práce, práce, áááá, furt práce…a dovolená), anebo se můžu opičit po Johnym, ale to já nerada, takže se zpožděním: nechť Tvůj blog nadále vzkvétá a překypuje dychtivými čtenáři, nechť Ti pero nikdy nevyschne (nene, myslim tím samozřejmě metaforicky prsty na klávesnici a dobrou životnost serveru bloguje) anechť se Ti prostě daří!

 12. Pozdě, ale přece (lépe, než bylo naše maturitní heslo – pozdě, zato vůbec ne): Alles Gute!

 13. Ts! Já nezávodím, já prostě přeju vod srce, víme?! A ocenit bys měl především to, že ve chvíli, kdy už šlo o zlomky sekund, jsem si několik celých (!) drahocených sekundiček vyšetřila na blahopřání Tobě! Tomu říkám vděk!

 14. Samým rozhořčením jsem napsala blbě drahocenných! Styď se!

 15. Taky se připojuji k řadě gratulantů, ale fakt není co slavit teda kromě tvého svátku.

 16. všichni: díky a díky! skoro se vám povedlo mě dojmout:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>