Smrt! Děs! Peklo!

Varování ministersva švihlé chůze: Prodloužené víkendy škodí zdraví!

Kdysi dávno někdo moudrý prohlásil, že o víkendu by odpočíval jen zbabělec. Nelžu vám, na tenhle svůj výrok jsem pyšný. Ovšem na to, co se dělo během prodlouženého víkendu, běžná měřítka pýchy nestačí.

V pátek jsem si rafinovaně vzal volno, ostatně pracovat v pátek je skoro stejná pruda, jako pracovat v kterýkoliv jiný den. Spolu s F. jsme po řadě veselých příhod dorazili na Jamonův prasečák a začaly klasické orgie. Déšť, zima, bahno, oheň, miliony hektolitrů piv, kuřata a vepřová kýta, hloučky anonymních alkoholiků.

Nešetřil jsem se. To, že na mém konečném účtu svítilo jen osm čárek, bych jindy bral jako osobní prohru, ovšem jelikož některé z nich byly tvořeny speciálně navařenou kvasnicovou šestnáctkou o síle dvou set hirošimských jaderných pum, šlo o myslím kvalitní výkon.

Když jsem se v sobotu ráno podíval do zrcadla, strnul jsem v úžasu. Viděl jsem zničený obličej, ze kterého vystupovaly oči, které jsem vídal ve tvářích vojáků z dokumentů o bitvě o Guadalcanal. Oči předčasně zestárlého člověka, které již viděly všechny hrůzy světa. Horší to být nemůže, zašeptal jsem a se svou novou vizáží se smířil.

Cha! V sobotu večer jsme se cítili natolik unaveně, že jsme se odešli léčit do nejmilejšího podniku. S kým jiným než osvědčenými kamarády-alkoholiky. A pak ještě do nedalekého koktejl báru. Řeknu vám, člověk si dá pár pivek, tři koktejly a nějakou tu whističku, a je rázem chlapík jako rys, samozřejmě že rys poněkud omšelý.

Vše tedy nasvědčovalo tomu, že na nedělní čarodějnicový oheň se dostavíme spíše symbolicky. Jenže znovu se ukázalo, že středočeská i jihomoravská mládež je ukuta z oceli. Nejen, že jsme se znovu sešli všichni v plné síle, ale odvedli jsme zdaleka nejlepší pijní výkon za uplynulé tři dny. Tedy aspoň já, těch vyprázdněných PETek bylo opravdu hrozivě mnoho, a až když jsem se naplocho zřítil podél ohně, uznal jsem, že je čas se přesunout na lůžko.

Chtěl bych ovšem podotknout, že řada přítomných skončila mnohem hůř, zejména kamarád-právník a kamarád-sklář nasbírali spoustu moc hezkých příběhů do nikdy nekončící spirály opileckých zkazek.

Když jsem se na sebe do zrcadla podíval v pondělí ráno, nic dobrého jsem opět nečekal. Ale dost mě zmátlo, že mi v očích chybí zorničky. Ne že by byly zúžené, prostě chyběly, v důsledku čehož jsem vypadal jak rekvizita z béčkového hororu a cíti se zrovna tak.

A dneska začal týden, který aspiruje na nejhektičtejší v mé pestré kariéře.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 thoughts on “Smrt! Děs! Peklo!

 1. PozvánkaExïstuje mnoho způsobů, jak trávit volný čas. Stačí se jen vybrat. Posílám ti jeden typ.
  Ahoj

 2. Cave: chachá, díky, ale bojím se, že toho asi nevyužiju:-))

 3. partiovka: Co by? To ty státní svátky. Mělo by se to zakázat.

 4. partiovka: F. má pravdu, státní svátky jsou mor!
  J.K. já bych to snad ani bumbáním nenazýval:-)

 5. Moje nadřízená mi dnes položila zdánlivě nepochopitelnou otázku stran mého víkendu. Prý jestli mě ti pražáci nezabili. Zeptala jsem se, z jakého důvodu by na mě měli zaútočit a dostalo se mi vysvětlení, že jsou prý nebezpeční. Pokládala jsem to za nízký projev brněnského komplexu méněcennosti, ale po přečtení příspěvku mi to celé došlo a musím uznat, že má asi s víkendy ve středních Čechách bohaté zkušenosti.

 6. F.: to jsou zlá, zlomyslná slůvka! navíc valná většina našich kamarádů jsou nepražáci:-)

 7. reklama:nejbohatší zkušenosti ve středočeském kraji pouze v Kladně! :o )

 8. LOBO co se děje ? už jsem tě celý jeden den nepotkal:) a to jsem se včera večer ve Vysočanech celkem snažil…výsledkem mého snažení byl jen mírně zpruzený Kosňa s partnerkou:)

 9. Třeňa: včera jsem naštěstí měl sezení domluveno jinde:-)

 10. lobo s omšelými rysy – to je představa:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>