Záhada Palackého vozíku

Hnedle dvojmo

Chápu, že někteří z vás, nalákáni titulkem, očekávají strhující povídání, zakončené strhujícícm odhalením. Něco ve stylu Šifry mistra Leonarda nebo Da Vinciho kódu, třeba. Ale tak to není, ostatně nejsem bohužel žádný Dan Hnědý. Následuje tedy tradiční bezobsažný blábol, zcela prost jakéhokoliv odhalení.

To máte tak. Práce je teď opravdu poněkud nepříjemně mnoho, není čas na zábavu ani na hrdinství. Není proto divu, že jsem včera pracoviště opouštěl okolo půl deváté, poněkud vyčerpaným krokem a s očima tak unavenýma, že jsem si je toužil vydloubnout kávovou lžičkou.

Přeplněnou tramway jsem si nechal ujet (známka punku!), k večeři si koupil nogger (punka známku!), vydal se pěšmo přes řeku a alespoň po telefonu se mazlil s dvě stě kilometrů vzdálenou F. Uprostřed Palackého mostu mi však na pár okamžiků vyschla slova, jak jsem byl zaskočen.

V takovém tom výklenku u chodníku byly nacpány dva nákupní vozíky z Carrefouru. Ještě spojené řetízkem a z jednoho ještě vykukovala desetikoruna. Já samozřejmě chápu, že vozíky se od nákupních center kradou, kriminalita, kriminalita mládeže je hrozivá. Vím, že třeba na maloměstě slouží venku zaparkované vozíky jako velký zdroj noční zábavy a není neobvyklé spatřit hlouček opilců, kterak s několika vozíky závodí ztichlými ulicemi.

Ale že se toto děje i v Praze? Notabene v takovýchto rozměrech? Pokud vím, tak Carrefour na Andělu je celkem hlídaný, vozík by se dal šlohnout snad jen přes garáže, a to ještě teoretizuji, neb tento obchodní dům navštěvuji výhradně pěšmo. A když už by někdo dokázal hned dva takto střežené poklady získat, proč by se s nimi kodrcal až na příliš vzdálený most?

Je to zkrátka záhada srovnatelná s existencí křišťálových lebek, o kterých tolik poutavě vyprávěl A.C.Clarke. A já naléhavě žádám všechny své čtenářky a čtenáře, kteří do této ponuré mystérie mohou vnést nějaké světlo, aby tak neprodleně učinili. Jestli totiž něco nemám rád, tak je to život v nejistotě!

Dneska mám přese všechno pracovní utrpení celkem radost. Na zamlženém obzoru se už už rýsuje víkend, který plánujeme pod vedením kamaráda-skláře celkem zdatně proturistit. Mohlo by být krásně a milo a tak. Jen ten páteční večer mě tak trochu mrzí, ale o tom více až někdy jindy.

Zítra, třeba.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Záhada Palackého vozíku

 1. Kousek od Palackého mostu je ministerstvo zdravotnictví … víc ale prozradit nemůžu!!

 2. vozíky nejsou tím,čím se zdají být…

 3. dalimil: to by sice leckoho mohlo jako vysvětlení uspokojit, ale mně to nestačí:-)

 4. náhrada pátečního večera předběžně zajištěna! bližší info mejlem

 5. lobo, ty dva vozejky tam byly ještě před čtvrtou ráno a chtěl jsem v nich vozit svou tanečnici. ale desetikoruna ani v jednom z nich ty nenechavče nebyla!!

 6. dalimil: ani carrefour není, čím se zdá být – co nevidět odhalí svou pravou tvář…
  …a užaslému kolemjdoucímu se zjeví logo tesca
  holt pořád se něco děje

 7. numa: no dovol, F. je mi telefonickým svědkem, že jsem nic nevzal!
  sistr: tak to má být, zkrácením názvu ke zvýšení zisků:-)

 8. sistr… na protest odejdu na dvacet minut do sklepa….

 9. Myslím, že záhadou spíše proč nám Lobo vozíky odtáhnuvší předhazuje svoji chabou teorii o neznámém výskytu. Věřím, že vozíky byli spíše z TESCA, ne?

  Ale jinak myslím, že spíše by jsi měl napsat Dänikenovi, který je na záhady mistr. ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>