Nuda v kině

Aneb co dělat v kině, když člověk nežije. Plus několik exkluzivních tipů na ukrácení dlouhé chvíle.
Jak už se vám zmiňovala moje milá, v úterý jsme zase jednou zasedli před promítací plátno a nechali si předvést japonský film Samuraj. Nezaměňovat s Posledním samurajem, prosím. Zatímco moji milou film strhl natolik, že ani nezneužila tmu v sále k tomu, aby mě lascivně osahávala, mě bylo přibližně od šesté minuty jasné, že tenhle snímek se mi do srdéčka nevryje.

Abych vyjmenoval základní nedostatky: Mizerné herecké výkony. Já a enimen jsme na gymnaziálních vánočních akademiích odváděli o hodně profesionálnější výkon. Nemožnost zorientovat se v počtu postav – všichni Japonci tu vypadají skoro stejně, jmenují se stejně divně a jen hlavní hrdina se dá poznat podle toho, že je odbarvený na blond, slepý a v jednom kuse se nablble pochechtává, takže vypadá tak trochu jako pětapadesátiletý Slim Shady. Žádné otevřené erotické scény.

Nechci jenom hanět, takže přiznávám, že samurajové vypadají malebně a bojové scény jsou zvládnuté celkem dobře. Některé. Vlastně jsem se filmem prokousal jen proto, že jsem si dělal takový malý soukromý bodycount. Jestli vás to zajímá, tak v tomhle filmu umře 73 lidí. Ale to je jen taková perlička, abych vám Samuraje úplně neznechutil.

Chtěl jsem se tu s vámi podělit o pár receptů na zvládnutí nudy před filmovým plátnem. Každému se přece čas od času stane, že se v kině příliš nebaví, ale nechce se mu odcházet, a tak se musí rozptýlit nějakou vhodnou duševní činností. Zatím jsem si odzkoušel tři postupy:

Postup Hledáme ošklivku. Představte si dvě nejošklivější ženy, které jste kdy viděli, a pokuste se porovnáváním jejich jednotlivých tělesných partií stanovit, jaká je tou ošklivější. Řeknu vám, když jsem asi dvanáct minut takto spekuloval o Báře Hrzánové a Björk, udělalo se mi z toho trochu mdlo a abych se dostal zase do normálu, musel jsem si usilovně vybavovat lesbickou scénu mezi Keirou Knightley a Salmou Hayek:-)

Postup Nechutné pohádky. Zkuste si vybavit děj libovolné pohádky, kterou si pamatujete z dětství, a zjistíte, že když se na ty nevinné věty díváte optikou zvrhlého dospělce, nacházíte v nich nepřeberné množství obscénností. Co si člověk představí pod prohlášením „Jen dva prstíčky si ohřejeme a hned zase půjdeme?“ Mně to zavání skoro fistingem, řeknu vám. Proč se vlk obléká do babiččiných šatů? Je to transvestit, v němž se snoubí gerontologický fetišismus s pedofilním sadismem. Proč všichni draci pojídají jenom panny? Dodává snad hymen zbytku těla nějakou zvláštní a drakům milou příchuť? Popravdě řečeno, jsem zděšen z toho, v čem musí každá nejmladší generace vyrůstat.

Konečně můj postup nejmilejší, Postup Hledáme podobnost. Spočívá v tom, že si v duchu dáte dohromady seznam všech svých sexuálních partnerek (lidé jako enimen mohou mít seznam i jen přibližný) a začnete jednotlivé ženy na základě vnější či vnitřní podobnosti přirovnávat k automobilům, ti šikovnější, jako třeba já, mohou i k letadlům. Ale jelikož věřím, že většina z vás má blíž spíš k autům, tak věřím, že se vám vždy vyhýbaly ženy typu Škoda 1203 (hranatá, ošklivá, nevýkonná) či Praga V3S (velká, hlasitá, páchnoucí).

Anebo prostě nechoďte do kina na podezřelé filmy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “Nuda v kině

 1. seznam…kam jsem ho jen dal… jen jedna řádka posaná…

 2. enimen: není to ta Kronika lidstva, co máš v pokoji?

 3. ach, pravda. sám jsem si ho včera půjčil a strávil hodinku či dvě poučným listováním.

 4. jen pozor, aby si mi neslepil straý a nový zákon dohromady… vím jak si ulítáváš na Matoušovi…

 5. Takovej pěknej film… zasloužil bys pošimrat katanou :-)

 6. Ta Neznámá: mě se taky líbil:-) a s katou a katanou si to můžeš večer vyzkoušet:-))

 7. tedy, aby nedošlo k omylu, líbil se mi film Šimon a Matouš jedou na Riviéru:-))

 8. :o ))Návody na zabití nudy si musím vyzkoušet. Ty milenky mě teda moc nezaujaly (nula od nuly pojde :o ), ale zato ty pohádky! Tam se dá řádit, jéje!

 9. kryska: ženy samozřejmě mohou místo milenek vzpomínat na milence, to je snad jasné:-)

 10. dobrá, takže bisexuálové mohou myslet na obojí. zoofilové na zviřátka a zarputilí onanisté na levou a pravou ruku. snad už je to jasné všem:-)))

 11. hele co mas jako proti bjork? kdyz si oblekla saty na nejmenovane udileni cen ala labut, myslel ze…
  kam dal asi ten Enimen ten seznam…?

 12. kryska: jojo, tyhle starý dobrý komédie…
  memento: björk je hnusná jako noc a ani žádná labuť jí nepomůže. toť můj názor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>