Některé ženy jsou tak lascivní!

Řeknu vám, ze vší té morální zkaženosti, co mě obklopuje, mi jde hlava kolem.
V posledních dnech se mi hned několikrát stalo, že ač jsem si o to nikterak nekoledoval, oblažila mě nějakou nejapnou pozornůstkou leckterá z mých bližních. Tak trošku mě to zaráží, protože mám za to, že sám jsem člověk bohabojný a asketický a tudíž nikomu důvod k nemravnému jednání nezavdávám.

Série modelových situací začala ve středu večer. V klidu jsem si ležel v bytě, pročítal čerstvě zakoupenou hodnotnou knihu, upíjel z lahve bílého vína a bylo mi fajn. O něco později přišly mé dvě spolubydlící, takže jsem knihu odložil, vína jim nalil a začali jsme rozebírat své aktuální životní strasti a problémy, protože se máme navzájem rádi a každému z nás na jeho kamarádech skutečně záleží.

Posléze jsme svou diskuzi stočili, jak už tak mladí lidé činí, k otázkám filosoficko-etickým a začali se zaobírat skutečně důležitými věcmi. A najednou, bez jakéhokoliv vnějšího popudu, zrovna mezi debatou o aristotelských zákonech jednoty a čtyřech pravdách islámu, se spolubydlící Irča skrze sklenku bílého podívala na mě a prohlásila: „Lobo, toho tvýho pipínka bych ti pročistila tak, že už bys na to do smrti neměl ani pomyšlení.“

Sotva jsem se probral houštinou nejasností v tomto sdělení a začal požadovat vysvětlení, Irča se se spokojeně zhýralým úsměvem zvrátila nazad a usnula. Zmaten jsem z toho dodnes, říkám vám.

Nedosti na tom. Včera, tedy ve čtrvtek, jsem nešťastně vysedával v práci a přemýšlel o tom, že obalit se plastickou trhavinou a odpálit se v sídle nějaké nadnárodní korporace nemusí být zas až tak špatný nápad, když tu se ke mně naklonila vedlesedící nová kolegyně a zjevně se mi chystala položit otázku. Opustil jsem tedy na chvíli iluzorní svět výbuchů a na základě předchozích zkušeností se připravil na to, že budu muset vysvětlit nějakou softwarovou záludnost či najít nějaké telefonní číslo. Ovšem kolegyně mě vykolejila dotazem: „Lobo, nechceš si mě vzít?“ Je toto normální, přátelé? Kolegyně je sice inteligentní, atraktivní a z kalhot jí neustále lezou tanga, ale známe se asi měsíc a naše společné prožitky se dají shrnout na konstatování, že máme pracovní stoly vedle sebe, společný telefon a jednou jsme spolu šli koupit svačinu. Mě to prostě na tak důležitý krok, jakým sňatek bezpochyby je, přijde trošku málo. A tak jsem, ostatně i s myšlenkou na to, že jsem již zadán, odmítl.

Po práci jsem se vydal na koncert Trabandu, právě ve společnosti své milé. Koncert to byl podařený, to nemohu říci, ale v jeho druhém dějství, když Ta Neznámá davem odtančila kamsi mimo dohled, začala se o mě jakoby nenápadně, ale čím dál intenzivněji otírat jakási tmavovlasá samička. S velko dávkou štěstí jsem jí unikl z dosahu tím, že jsem si odešel koupit pivo.

No a konečně dnes, sotva jsem se u Té Neznámé vzbudil, jsem zamířil do svého bytu. Zde jsem se opět potkal se spolubydlící Irčou, která mě opět odzbrojila dalším prohlášením. Cituji: „Když jsem se včera vrátila z noční do bytu, tak hned jak jsem otevřela dveře, ucítila jsem silnou vůni pánského parfému. Tak jsem zůstala stát v předsíni, nerozsvicovala jsem a přemýšlela, jestli tu někdo nesouloží a jestli jo, tak kdo to je. Říkala jsem si: Lobo s Tou Neznámou? Nebo tu někoho má Monika? Nebo Lobo s Monikou?“

No řekněte, mám já tohle zapotřebí? Já jsem přece čistý, hodný chlapec!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “Některé ženy jsou tak lascivní!

 1. Se divim, že ses taky nezmínil o tý tříletý holčičce, co se na tebe dneska ráno tak vyzývavě dívala v autobuse…

 2. Ta Neznámá: chtěl jsem, ale uvědomil jsem si, že mi byla vysloveně odporná:-)

 3. "Koncert to byl podařený, to nemohu říci…" mě opravdu potěšilo.

 4. kryska: tenhle výraz neznám, ale skoro odpovídá skutečnosti:-)

 5. :o )))Tak teda fixírování, nooo :o )

  Zdeněk Jirotka, Saturnin, vydal ČS spisovatel, Praha 1990, vydání 11. v ČS spisovateli 7.; strana č.47.

  Pro jakékoli jiné vydání: první strana čtvrté kapitoly.

  Ale bacha – pro člověka, který ujíždí na písmu svatém, by to mohl být šok (vůbec nikoho tam nekřižují, ani jinak nevraždí!)

 6. kryska: zajímavé – Saturnina jsem četl několikrát, ale tohle si nevybavuji. nastuduji. i když, Písmo svaté je Písmo svaté, to se nedá svítit.

 7. 2 loboMožná máš cenzurované vydání, ze kterého je fixírování vymazáno! :o )

 8. kryska: to je možný:-)
  neurotik: mě to neuráží, žalobu nechystám.

 9. tvá podivení..na tom jak jsou ženy lascivní a současně jim nedokážeš odolat,alespoň v duchu..vypovídá o tom jak moc se ti líbí,že jsou lascivní…spíše to vypovídá,že je něco v tobě…co necháváš čtenáři ukryto a křičíš..světe lascovní ženy a já….a druhým dehcem mnam..jak fajn ..apropó na to,že jsi byl se svou milou na koncertě a skončil s neznámou..tak jsi asi vysloveně..asketa..hahahaha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>