Radost, ojojój!

Už to chtělo

Včera jsem učinil řetězec závažných rozhodnutí, jenž vyvrcholil tím, že jsem jak ohař vběhl do Neoluxoru a peníze na kontě už se začaly lenivě protahovat a chystat na velké stěhování. Především jsem si chtěl koupit takovou krásnou zlevněnou knížku o malířích, kterou jsem viděl u Evičky. Jen předesílám, že nejde o malíře pokojů, byť i ti by si jistě zasloužili nějakou antologii.

A když už člověk je v knihkupectví, jeho přirozené instinkty tak nějak otupí a on se propadne do stavu podivné malátnosti, ze kterého se vyhrabe, až když dredatý mladík u pokladny vysloví částku, za kterou by se dal koupit středně olétaný MiG-25. Ale co. Čtrnáct stovek za čtyři knížky opravdu není zas tak moc, a ještě mě může hřát pomyšlení, že jsem obdržel poukázku na kávu zdarma.

(To pomyšlení má chybičku snad jen v tom, že kávu nepiji)

Takže co to máme? Předně je tu ta malířská knížka, nááádhera. Jako číslo dvě v pořadí jsem pořídil knížečku Tajná kronika Rychlých šípů. Nevěděl jsem o ní naprosto nic, ale prostě mě praštila do očí a musel jsem ji mít. Doma jsem se do ní hned začetl, jsem kousíček před koncem a nadšený jsem z ní jak turecký rolník z barevného portrétu Kemala – tedy hodně. A zpětně jsem ještě zjistil, že ta kniha má jistou spojitost s F., voilá!

Číslo tři byl v současnosti hojně propagovaný (někteří mí spolužáci ze základní školy by řekli hojně reklamovaný) thriller Vzpoura oceánů. Jako dárek pro maminku mi to přijde velmi vhodné, a buďme upřímní, někdy v létě bych si to celkem s chutí slousknul taky, třeba u vody a kelímku piva.

No a číslo čtyři, to je vysloveně srdeční záležitost. Máte něco od Lee Childa v originále? zeptal jsem se jedné dívenky u infopultu. Prý určitě mají, ale musím ke kolegyni. I zopakoval jsem svou troufalou prosbu o osm metrů dál, pak jsem ještě autorovo jméno několikrát speloval, zatímco slečnin prstík tančil po klávesnici rozvážnou mazurku, a pak jsem se dozvěděl, že prý, cituji, ano.

A nemohla byste mi třeba ukázat, kde asi přibližně? zkouším uplatnit svůj zbytkový šarm. Já jsem sem jenom půjčená z jinýho oddělení, já nevím vůbec nic, a tomu klukovi, co tu má bejt, se nemůžu dovolat, líčí mi svůj smutný osud slečna. Přes slzy jsem skoro neviděl regály, ale co naplat, začal jsem si Childa hledat sám. One Shot jsem zavrhl, neb jsem ho nedávno četl česky, ale novinka The Hard Way mi do náruče skočila skoro sama. Za pětikilo, nekupte to!

Je poměrně snadné udělat mi radost. Je poměrně obtížné na to vydělat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “Radost, ojojój!

 1. cos vyváděl v istambulu na letišti, že jim to tam krátce po tvým zmizení blaflo?

 2. To je nespravodlive, u vas uz je hard way :-( ale ja som si ju dal doniest z US, takze sa budem vytesovat uz cez vikend

 3. Jo jo, taky čekám, jak vysvětlíš to letiště!!??

 4. numa: já nic, ale kamarád-právník tam odhodil do koše svoje sandále…já mu říkal, že to zle dopadne:-))
  AIF: být občanem západní země má své výhody:-)

 5. kulida: jakékoliv hláskování odmítám!
  kulida: jakékoliv hláskování odmítám!
  :-) )

 6. Lobo koukám, že jsi stejně postižený jako já. Taky když přijdu do knihkupectví tak odejdu s knížkama a bez peněz. Naštěstí se v poslední době jim vyhýbám.

 7. O cem ta knizka je? O lee Childovi slysim poprvy v zivote – jaxes k tomu dostal? cetls od nej uz neco? Prolitla jsem jeho website ale opravdu jsem nenarazila nikde nic mimoradne zajimavyho – krome toho ze zacal psat ve 40ti po te co ho vyrazili z prace a prestoze nikdy nic nenapsal jeho prvni vec se stala bestsellerem a ted je evidentne financne za vodou (na website v osobnim profilu je vyjmenovano kolik ma nemovitosti, jakou znacku auta a atp) – no budiz :-) a taky ze furt pise o stejnym chlapkovi – ale ….je to enough?

 8. spoon: četl jsem od něj všechno krom dvou věcí, který mi unikly:-) Píše takový celkem specifický thrillery. Doporučuju začít tou jeho prvotinou Jatka, a pak si ho buď zamiluješ, nebo to vzdáš:-)

 9. ach ano, Jatka…a první setkání s Childem na záchodě mé tety. Láska na celý život! (ke knize! ne k záchodu! ani k tetě!)

 10. 2lobo: fajn, tak schvalne ;)
  BTW: kdybys chtel naky knizky z UK tak dej vedet (urcite budou na Amazonu)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>