Toaletní trapas

Včerejší historka, tak trochu vyměšovací, tak trochu směšná, tak trochu smutná a tak trochu trapná.
Celý den jsem měl spoustu práce – vyzvednout peníze z bankomatu, koupit si čtvrletní kupón na MHD, koupit opožděný dárek k svátku Té Neznámé, zajít si na čínu, číst si a tak. Když jsem se večer s Tou Neznámou potkal a dar předal, zavrhli jsme myšlenku jít na von Trierův Dogsville, protože jsme měli oprávněné obavy, že to na nás bude příliš intelektuálně komplikované. Místo toho jsme na ulici vyžahli po jednom lahváčku a zamířili do IMAXU, dívat se na raketoplán, kosmonauty a mezinárodní vesmírnou stanici. Moc hezké to bylo, byť některé záběry byly zbytečné, ale celkově jsem snímek Space Station 3D shlédnul s nadšením. Hlavně když mi kameny, odmrštěné při startu rakety, jakoby rozbily ty spešl brýle, to se tak jednoduchému divákovi, jakým jsem, líbilo moc.

Po kinu na pivko, to je snad jasné. V hospodě asi třicet metrů od bytu Té neznámé, kde jsme už docela častými hosty, cumláme první kousek. Mojí milé zvoní telefon, tak využívám této společensky vhodné okolnosti k rychlému odběhnutí na záchod. V místnosti se dvěma pisoáry je plno, stavím se tedy do komůrky s mísou. Ze zvyku za sebou zaklapávám dveře. Ještě slyším, jak oba močící pánové odcházejí, pak mám i já hotovo, splachuji, beru za kliku – a ejhle, dveře nic, jen mi zůstává jedna klika v ruce a slyším, jak o podlahu za dveřmi břinkla klika vnější.

Chvilku cloumám zapadlými a nyní už bezklikými dveřmi, marně. Zavolat Té Neznámé, ať někoho poprosí, aby mi došel otevřít, to by sice šlo, ale nesměl bych si nechat mobil na stole. Křičet a kopat je nedůstojné. Je mi jasné, že na pánských záchodech v plné restauraci je vždycky rušno, takže zůstávám v klidu. Do dvou minut určitě někdo přijde, říkám si. Nepřišel.

Tak co s tím? Dveře se otevírají směrem ke mně, takže vykopnutí nepřipadá v úvahu. Daří se mi dveře asi na centimetr odtáhnout a studovat zaseklý zámek. Zkouším známý trik se zatlačením západky pomocí plastové karty, ale zámek se ani nehne. Prohledávám kapsy, kdybych měl svůj multifunkční nůž, mohl bych jako správný MacGyver zámek i vložku vyšroubovat, to umím. Nůž nemám, snaha použít ke šroubování klíče od bytu vyznívá naplano. Vysadit dveře z pantů? Zkoumám panty, jsou tři, vypadají lehce zarezle, ale neměl by to být problém. Napínám síly a snažím se dveře vysunout, závěsy pantů se zdvihají asi o centimetr, ale dál to kvůli vzpříčenému zámku nejde. Pořád nikdo nepřichází, už jsem tu asi patnáct minut. Ještě že netrpím klaustrofobií.

Nedá se nic dělat, sahám k násilí. Zasouvám konečky prstů mezi dveře a jejich rám a chvilku dveřmi lomcuji. Daří se, prsty už můžu zasunout hlouběji a tím pádem lomcovat větší silou. Odměnou je mi série praskání, jak se zámek vylamuje z dveří. Teď už to bude otázka jednoho silnějšího trhnutí – mám sám ze sebe radost, jak jsem se s neveselou situací popasoval. Nakrátno mi hlavou bleskne myšlenka, že bych se měl asi dát na zlodějnu a živit se násilným vloupáváním do objektů.

Těsně před finální fází mého úniku z těch dvou metrů krychlových slyším, jak někdo otvírá dveře od záchodů a v zorném poli, vymezeném teď už celkem širokou škvírou, vidím příjemně vypadajícího notorika. Chlapík po pár slovech pochopí celou prekérnost situace a zkouší se do dveří opřít, že mi pomůže. Říkám „to už je dobrý, teď už to vytrhnu,“ ale on se do své role zachránce vžil natolik, že jen řekl „to nemá cenu se s tím srát,“ do dveří kopnul a zámek s konečnou platností vzal za své.

Když jsem se triumfálně vrátil ke stolu, Ta Neznámá už vypadala celkem zneklidněně. Prý se už začínala bát, že jsem se praštil o futra, spadnul na mísu, rozrazil si lebku a tak dále a tak dále:-) Tak ještě dvě piva a pak do postele. Následující část večera byla trochu více emotivní, než je zdrávo, ale o tom snad zase někdy jindy.

Poučení: Nechoďte na záchod bez mobilu nebo multifunkčního nože.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 thoughts on “Toaletní trapas

 1. Někteří návštevníci podniku už se taky těšili, jak prodají lobovu New Yorker bundičku do sekáče, vypijou jeho pivo a sbalí jeho holku.

  No a když už jsme u toho, mě napadaly ještě mnohem zajímavější možné nehody, které se ti mohly stát, ale taktně jsem o nich mlčela :-)

 2. No…. třeba. Posral ses a pereš si trenýrky. Nebo tak. Ba ne, věřila jsem, žes měl prostě vydatnej oběd :-) A nebo to futro. To mi připadalo nejpravděpodobnější…

 3. tak. a já tam zatím bojoval o život a dýchal skrze klíčovou dírku:-)

 4. když olyzuješ klíčovou dírku, tak to ještě neznamená, že přes ní dýcháš!

 5. to je vlastně pravda. když olizuji (enimene, olIIIIIIzuji) cokoliv, tak skrz to nedýchám:-)

 6. van damme? tak, přiznávám, ty dveře jsem zlikvidoval obstojným způsobem:-)

 7. Tak tos mě pobavil. Mně se ve stejný večer na jiném místě stalo to samé. S tím rozdílem, že "klika byla na baru" a já si toho nevšimla. Automaticky jsem za sebou zabouchla. Nakonec mě ale na rozdíl od tebe vysvobodila kolemjdoucí ženština a nebylo zapotřebí hrubého násilí, kterého stejně nejsem schopna. Jen mě zaráží, že mí spolustolovníci byli po 20 minutách mírně zneklidněni, ale přesto nic nepodnikli..hmm

 8. ještětka: moje spolustolovnice taky nic nepodnikla, to je ok:-) jak se zdá, aspoň tři pětiny lidí z bloguje.cz se včera zabouchly na hajzlu:-))

 9. Já ale chtěla něco podniknout, ale říkej někomu : "víte, on je dlouho na záchodě, nemohl byste se tam na něj jít podívat?" Trochu trapný, ne?

 10. olizuje se píše s měkkým? kdo by si to pomyslel:-)

 11. To si se zase předvedl, teď mi to připomělo: už jsi byl u Naftaře na tom Želivského, jak jsem doporučoval?

 12. 2 Ta Neznámáúplně jasně vidím, jak by se po Tvé žádosti na Tebe dívali. To bych taky neriskovala!

 13. kryska: já to taky právě viděla až moc jasně :-)

 14. jamon: na Naftaře jsem zapomněl jako na smrt…kdy já mám čas chodit do hospod?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>