Prodírám se mlázím a mám těžkou kabelu!

Život je větší masakr, než si myslíme

Šlapal jsem svou pravidelnou ranní cestou k autobusu. Ne snad vysloveně s dobrou náladou, ale spíše ve stavu smíření. Navíc teplo, sluníčko, rozkvetlé akáty a kopky posekané trávy, skoro jsem se až rozněžňoval. A pak jsem zjistil, že pod jedním chomáčkem voňavé, čerstvě posekané trávy bylo narafičeno psí hovno.

Moment zděšení vystřídal moment úlevy. To když jsem si blahořečil, že jsem si zcela výjimečně nenazul své botičky s traktorovitou podrážkou, ale retro kecky s podrážkou takřka hladkou, takže očista byla věcí pár okamžiků. A navíc jsou mé kecky v hnědé barvě, takže ani vizuálně nedošly zásadního poškození. Leč přesto mi rodící se písnička zamrzla na rtech…

V autobuse bylo jediné volné místo, a to vedle paní, ze které by klidně šly udělat paní dvě. V důsledku toho na dvojsedadle zbývalo jen několik desítek molekul neobsazeného prostoru, ale hrdinně jsem se vmáčknul a jen se modlil, aby mi její gigantické stehno v ploše dotyku nepropotilo nohavici.

Troufám si říci, že jsem jedním z mála Čechů, kteří včera neviděli všechny tři naše góly. Zápas jsem v práci poslouchal v rádiu a cítil se u toho jako pan Načeradec. A byť jsem uháněl, co to šlo, na poslední zprávy jsem se domů dostal v čase, kdy ukazovali už jen druhý a třetí gól, takže Kollerovu trefu si pouze maluji ve fantazii.

Ovšem svět není jen o fotbalovém míči, jsou tu i jiné kulaté a hladké věci, například hlava Karla Hály. Což mi připomíná, že včera nám do redakce ku zrecenzování dorazilo pár cédéček, mezi nimi i best of výše zmíněného barda.

Přátelé, snad to bylo tím, že jsem včera byl ve víceméně vegetativním stavu, kdy mi všechno bylo buď jedno nebo mě štvalo, ale když jsem večer v práci takřka osaměl, to cédo jsem zkusmo nacpal do mechaniky a pustil a skoro celé ho vydržel. Ještě před nějakými třiašedesáti lety bych za to pravděpodobně dostál řád Hrdiny SSSR (nebo Železný kříž s dubovými ratolestmi, to záleží na historickém kontextu).

Ani nevím, jestli vám budu moci něco napsat zítra, protože mě pracovní povinnosti zavanou tuším do Kutné Hory. Tak kdyžtak buďte hodní!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Prodírám se mlázím a mám těžkou kabelu!

  1. Do Kutné Hory – sídlo tabákového průmyslu – ty, nekuřák? To jedeš spíše navštívit koudelníkova syna, nebo něco ještě podivnějšího?

  2. Jasper: Komentář stál za to především u dalšího zápasu (Ghana/Itálie),že? ;o)

  3. To F.Já nevím, fotbal jsem měl puštěnej, ale hodně potichu, protože vedle spala žena a dítě a nechtěl jsem je vzbudit a taky jsem současně pracoval, takže jsem to mě jenom jako kulisu.

  4. Eleska: něco mnohem podivnějšího…
    Jasper: super, díky, zbavils mě mého deficitu:-)) a ten španělský (nebo jaký) komentář je naprosto luxusní:-)
    F.: to je zjevně nějaký interní vtip, který lidé u rádia nemohou pochopit:-))

  5. Já jsem jeden z těch mála Čechů… poprvé a doufám naposledy, co upřednostňuji logaritmické rovnice před fanouškovským nadšením. :-//

  6. Linet: klidně i ty využij ty linky, co mi sem dal Jasper:-)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>