Jsem zřejmě tramp

Navíc s pevnými zásadami

Možná bych se měl zamyslet nad obrazem, který vyvolávám v okolním světě. Vypadáte, jak kdybyste se chystal někam na tramp, sdělila mi včera ta moje podřízená, která mi ještě jako jediná vyká. Inu, možná měla pravdu – seděl jsem na zemi v průchodu naší pracovní budovy, oděn spíše do odstínů šedokhaki, s batůžkem pohozeným nedaleko a třpytem dálek v očích.

Pojď s náma, vole, boty máš, batůžek máš, potřebujeme nějakýho zkušenýho trampa, lákali mě dnes ráno enimen a marihuanou marinovaný kamarád Václav. Na rozdíl od nich jsem dokázal zatnout zuby a udržet si svou pracovní integritu, a nepřestávám toho litovat, protože je mi jasné, že den v jejich společnosti by ve srovnání s dnem v práci neměl příliš mínusových znamének.

Přitom nevím, proč to dělám, protože práce mi neustále metá klacky pod nohy. Včera jsem vám psal, že mě dnes čeká den pracovně strávený v Kutné Hoře. Jenže až včera večer jsem se dozvěděl, že se počítá s návratem okolo jednadvacáté hodiny, pcha!

To mi samozřejmě vůbec nesedělo do plánů, protože F. má dnes narozeniny, za pár desítek minut přijede, já jí předám něco polibků a něco hodnotných darů a od osmi se půjdeme podívat, jak vypadají Red Hot Chili Peppers naživo. Což je dle mého plán lákavější než šestatřicet Kutných Hor vedle sebe. Tím spíš, že po následující cca tři nebo čtyři týdny se pravděpodobně vůbec neuvidíme.

Moji nadřízení se ovšem tváří poněkud zvláštně. Já nevím, co je tak divného na tom, že otevřeně deklaruji, že můj soukromý život pro mne znamená mnohem víc než ten pracovní. To se snad nesmí? Takže do Kutné Hory jsem vyslal svého zástupce a jsem zvědav, jaký trest si nadřízení vymyslí.

Ovšem na jejich místě bych byl velmi opatrný a diplomatický. My trampové často chytáme tulácké nálady…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Jsem zřejmě tramp

 1. Jen aby tramp nechytil nějakou pohlavní chorobu, třeba od kolegyně s plísní … to by Tě pak F. vyplísnila!

 2. Co ze ???!!! Venca s Enimenem se sli valet v tomhle krasnem pocasi nekam dolesa a ja tu cumim oknem z kanclu na rozpalenou strechu ? ach jo… Hm, tak Red Hoty uz taky asi neuvidim, nevedel jsem, ze jsou uz dneska, ach jo… :)

 3. Red Hot Chilli Peppers Lonely Hearts Club Band! RHCPLHCB! To by bylo dobré jméno pro kapelu, ne? (Jsem kapku přepracován, ale to nic!)

 4. Třéňa: svět je nespravedlivý…
  Hans: to jméno není špatné, ale představ si, jak by musely být velké booklety!
  AIF: toho už si zamluvil Kozel!

 5. F.: Všechno nejlepší. :o )

  lobo: Rok už máš za sebou, klidně vyhazuj kopýtkama. ;o) Nenech se spoutat kapitalistickými okovy! Ponivač „ta pouta nezpuchří“! ;o)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>