RHCP v bývalé RVHP

Není těžké pochopit tuhle slovní hříčku

Vystavuji se obrovskému riziku, ale budiž: Povím vám, jaké to včera bylo na koncertu Red Hot Chili Peppers. Proč riziku? Protože na zadní straně vstupenky je titěrným písmem uvedeno, že z akcí, pořádaných v Sazka Aréně, je zakázáno šířit obrazové či zvukové zpravodajství a že se o nich nesmí ani vyprávět.

Je tedy možné, že se za chvilku rozrazí dveře a přijdou si pro mě Hušákovi agenti. Sotva na ně bude platit moje Huš! V takovém případě se s vámi loučím a svou sbírku komentářů pod příspěvky odkazuji Mamedovi jako svatební dar.

Víte, k RHCP nemám žádnou citovou vazbu. Když jsem byl ve věku, kdy si lidé formují svoje zásadní hudební návyky, mé fonotéce vévodily Tři sestry, taky Kabáti, Visáči a Dan Landa. RHCP mi sice libě znějí, dokonce mám doma jedno album, u několika písní znám refrén, ale vždy pro mě byli jen jednou skupinou z mnoha.

I přesto se mi koncert líbil. Neječel jsem nadšením a nevyvracel si při tleskání ruce z kloubů, ale po profesionální stránce to byla prostě dobře odvedená práce, a to já dokážu ocenit, dokonce i když obecně tyhle masové koncerty moc v lásce nemám. Celkově tak tedy lze říci, že jedinou černou skvrnou na čistém štítě koncertu bylo vystoupení předkapely. Hip hop mám sice rád, ale lepší výkony slýchám i při battlech patnáctiletých rapperů u nás na maloměstě.

Jo, vlastně jedna výtka by byla. Čas. To, že RHCP to zkusili zabalit po hodině a čtvrt, mě skoro urazilo, a ani čtvrthodinovým přídavkem si mě úplně neusmířili. Ale, když to vezmu kolem a kolem, aspoň jsme s F. a její kamarádkou Petrou mohli dříve zasednout k vychlazené Passport Scotch, a to já rád.

No, a dnes byl deadline, kdy můj konzultant a oponent měli odevzdat odsudky na mou věc na D. Vyrazil jsem tedy do školy pln chmurného očekávání. A vida, konzultant mi opatrně navrhuje jedničku, to mi udělal radost, opravdu! Teď ještě uvidíme, jakým manévrem bude kontrovat oponent, který, zdá se, pojal termín deadlinu jako pouze doporučující.

Ovšem stejně mi není dáno se příliš radovat, jde jen o dílčí vítězství. Dozvěděl jsem se složení komise, která mě bude přezkušovat, a jsem z toho tak trochu špatný. Jestliže na naší škole působí tři vyučující, kteří jsou pro studenty opravdovým postrachem, a všichni tři jsou zároveň v mé komisi, cítím to jako poněkud obtížný oříšek…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 thoughts on “RHCP v bývalé RVHP

  1. partiovka: děkuji, ale na skutečné gratulace je opravdu ještě brzo:-)

  2. J+Š+K? To je skoro na provaz a B tě těžko zachrání. Nebo je tam ještě nějaká jiná vydařená komise o třech nebezpečných lidech?:-)

  3. hroschik: druhou komisi naopak údajně tvoří samí pedagogové, kteří nikdy nikoho nevyhodili ani od běžné zkoušky:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>