Potřeboval bych masáž zad

A masáž ega

Příspěvek v neděli, to tu už dlouho nebylo. Ale mám tak trochu obavu, že zítra v práci nebude času nazbyt, tak proto. Situace začíná být vážná, přátelé. Den věci na S se blíží a hladina paniky narůstá. Po období, kdy jsem cestou do Prahy/z Prahy četl chytré knihy, mělo včera začít období celodenního systematického učení.

Jenže.

Jenže rodičové si víkend vybrali ke zvelebování bytu. Respektive k pokládání nových koberců. A byť vše bylo plánováno tak, aby to na mou studijní morálku mělo co nejmenší efekt, ne zcela se to vydařilo. Protože…vstávat v sobotu v sedm, vystěhovat nejtěžší kusy nábytku, čekat na pokládací firmu, která má zpoždění, stále čekat, pak se smířit s tím, že dveře jsou kvůli popřenášenému nábytku otevřené a svůj pokoj tedy nemohu uspokojivě odizolovat od pracovních dialogů kobercových lidí, to není k učení vhodné.

Prchám na zahradu. Sedím na houpací lavici a začínám se nořit do spisů, když tu náhle se na opodál situovaném hřišti rozhoří nějaká dětská hádka. Zatínám zuby. O dvě strany zápisků později se zvedne náhlý poryv větru a na mou sedící osobu dopadne osmnáct kaštanů (plodů jírovce maďalu, aby nedošlo k nechutnému omylu). S povzdechem se zvedám a usazuji se na lavici mimo zrádné jírovce. Na ten okamžik čekají sousedé. Otevírají doširoka okno a velmi nahlas si pouštějí odpolední film na Nově. Možná bych ho mohl slyšet i hlasitěji, ale jen kdybych seděl u nich na gauči.

Znovu do neuzavřeného pokoje, snažím se nemyslet na okolí. V pět hodin kobercoví lidé odcházejí. Je tedy třeba vystěhovaný nábytek nanosit zpět. Zejména rodičovská postel váží okolo osmi set kilo, tak se to trochu vleče. V šest začíná fotbal a já prožívám něco dost blízkého hysterickému záchvatu, když si uvědomím, jak jsem za svým plánem dokázal zaostat za jediný den.

No nic, po fotbale se nořím do spisů ještě jednou. Dlouhé telefonování s F. pozoruhodně přispívá k mému uklidnění. Uvnitř duše se mi rozlévá zvláštní pocit, asi jako když se smíříte s tím, že stejně jednou umřete a vaší soše na náměstí se budou děti smát. Takové smíření učební morálce celkem prospívá, takže zbytek večera bez příhod. Jen mě trochu bolí záda, to asi z té rodičovské postele, ale to se jistě přes noc zlepší.

Neděle. Z postele vstávám způsobem, který by přišel pitomý i Homeru Simpsonovi. Záda se nezlepšila, naopak. Skřípnutý nerv nebo natažený úpon, tak zní předběžná autodiagnóza. Vzít si nějaký oblbovák by vzhledem k nutnosti učit se asi nebylo nejlepší, volím tedy kompromis v podobě tatínkovy třicetileté skotské. Učení celkem jde, i když venku je bolestně krásně a uvnitř bolest přetrvává.

Zítra mě v práci čeká jednání o udělení volna. Původně bylo vše bez problémů přislíbeno, teď se nadřízená začala cukat. Viva la Resistance!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Potřeboval bych masáž zad

 1. holka: děkuji, ale nadobyčej zdatnou masérku už mám:-))

 2. zkousels nekdy spunty do usi? ja jsem objevila jejich uzitecnost v indii kdyz jsme spaly s kamaradkou prvni noc na hotelu kde byl hroznej randal z ulice, ona zandala spunty a okamzite usnula spankem spravedlivych, ja zustala bdela celou noc a poslouchala i ten nejmensi sramost z chodby v neustalem strachu kdo nas prijde prepadnout…LOL

 3. oká, vím, že náladu ti asi nezvedne nic, tak tě aspoň dorazím – dnes se mi do ruky dostal pestrý týdeník a moc jsem se u něj pobavila :-)
  Resistance is futile! ;-)

 4. lobo: Kdo umí projít nezraněn všemi levely budovy, kde sídlí pestrý týdeník, ten se nemá čeho bát! Zachovej paniku! ;o)

 5. ked si prezil vase volbyprezijes vsetko :) a zapamataj si jedno heslo: nikdy neodpovedaj na to, na co sa ta pytaju, ale hovor to, co vies… komisia lahne popolom…

 6. spoon: špunty? to bych nejdřív musel vypít dvě lahve vína!
  katchaba: proboha, jak se ti to stalo? :-) )
  asTMA: jenže ta budova, co mě čeká, to bude úplně jiná obtížnost:-))
  ostrovanka: mě volby bavily:-)))

 7. proc dve lahve vina? 8-ospunty do usi jsou spolehliva zvukova izolace, prodavaj je v lekarne a jsou z nejaky zvlastni polyestyrenovy peny a potrebujes-li klid aniz byses kvuli tomu nekam stehoval tak jsou snadnym resenim..chapu ze ne zrovna estetickym ale ucinnym LOL

 8. spoon: že ty jsi v žoldu nějaké pr společnosti, která špunty do uší propaguje? :-) ))

 9. člověče ani ti nevím, nějak se to vyskytlo doma…jako jediný možný viník mi zatím vychází maminka…nebo že by pes? :-)

 10. katchaba: maminka je osvícená žena, měla by sis z ní vzít příklad:-)
  F.: zejména retrívři!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>