K čemu jsou na světě Italové?

Poločasová vsuvka

Během fotbalu se stejně učit nedá, i když mě to patrně bude v úterý sakra mrzet, ale aspoň je tu chvilka na nenápadné (a nenápadité) ublognutí, abyste neřekli, že vás zanedbávám. V době, kdy datluji tyhle řádky a čas od času trhnu hlavou směrem k televizoru, ti naši matláci v souboji proti špagetám prohrávají.

Bez ohledu na momentální fotbalové emoce, Taloši mi vždycky byli ze všech národů nejméně sympatičtí. Banda uřvaných a neovládajících se čmoudů – obyvatelé centra Prahy vědí, o čem mluvím. Dokonce si vzpomínám, jak jsem kdysi v jednom celostátním deníku uveřejnil text, v němž jsem deklaroval, že Itálie světu dala pouze pizzu a pár slavných homosexuálů. Tolik krásných dopisů od potrefených pseudointelektuálů jsem od té doby už nikdy nedostal…

Teď mě napadá, že Taliáni obohatili svět ještě o fašismus, ale nevím, zda to stačí k jejich rehabilitaci. Ale dost o nich, prostě se smiřme s tezí, že je nemám rád.

Pojďme k něčemu naprosto italoprostému. Třeba k mému současnému životu. Řeknu vám, žádná sláva. Občas kouknu na některý z oblíbených blogů a srdce se mi zachvěje – všichni ostatní zažívají zajímavé a krásné věci, jen já se doma učím!

Moje dny jsou přehlídkou nudy, utrpení a sebepřesvědčování. Nejvzrušivější okamžik dnešního dne nastal, když jsem zjistil, že pošťačka donesla noviny skoro o osm minut později než včera. Co za tím vězí? Vyplatí se její aktivitu sledovat i v dalších dnech a zanášet vše do síťového grafu?

Harmonogram učení jsem si vypracoval jen velmi náznakový, a už teď je mi jasné, že za ním zaostávám. Není divu, jsem lempl – dnes ráno jsem například v touze neučit se poprvé v životě vyluštil sudoku v novinách. To je sice hezký úspěch, ale jestli kvůli tomu půjdu před komisi ještě v září (nebo kdy), tak přeci jen bude mít trošku hořkou pachuť.

Jo, kdyby se náhodou pořádala soutěž v pití lightky na množství, tak mě pořadatelé ani nemusejí nominovat, stačí, když mi zlatou medaili rovnou pošlou. Dostávám se do hvězdné formy a troufám si říci, že můj pokoj už obsahuje víc prázdných dvoulitrovek než matrace Miloše Zemana roztočů.

No nic, blíží se mi to, blíží.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “K čemu jsou na světě Italové?

 1. lightka funguje… seminárku jsem psala též jenom s ní…
  jsi mi dobrým příkladem! :D

 2. Vaz si ItaluKrome pizzi dali svetu kuchyni, od ktere se francouzi uci. A nikde jsem nevidel tolik vysmatejch a pohodovejch lidi. Zkus si na tejden toskansko

 3. Mirek: viděl jsi včera fotbal? viděl jsi ty tlamy? ber to jako populační vzorek..

 4. To si ještě vyřídíme. Do nás se nebudou navážet nějací přerostlí sudeťáci…

 5. Mamma mia! Kromě Ferrari, Lamborghini, Maserati, Alfy Romeo a Lancie nám Itálie nedala skoro nic, to je pravda! (Jo, ještě ty dva góly nám dala, vlastně…)

 6. Lobo je nejlepší!!! Lobo to všem natře! Lobo je naše hvězda! Zraky všem vytře!!!

  Tleskni dlaní, vzhůru skoč – lepší plast než červotoč!

  (k tomu v pěstích svírajíce takové ty chlupaté věci, co vypadají jako houbička na sprchový gel, ale hodně chlupatá)

  No zkrátka, Lobo, fandím a držím palce. Musím se přiznat, že i já jsem v záchvatech učení na přijímací zkoušky jednou v návalu chuti po rekonvalescenci šedé kůry mozkové usedla k sudoku. Ale chyba to byla, pravím, chyba!

 7. mirek: opravdu nemám nejmenší důvod:-)
  peixe: je to výsměch evoluční teorii:-))
  dalimil: jenže Enrica stejně proslavil Frank:-))
  Silvio: zrovna si o tobě čtu v chytrých knihách!
  Hans: ba ne, ani na italský auta mě nenalákáš, já spíš Němce nebo Američany:-)
  Linet: sakra, já věděl, že to sudoku mě bude mrzet!

 8. erie: ale no tak:-))
  Naftalín: a taky dalimila, mě a tebe:-))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>