Severní vítr je krutý

Přátelé a kamarádi, už dlouho jsem vám tu nic nepsal v silné opilosti, a to je třeba změnit.
Víte, dnes byl po všech stránkách krásný den. Vzbudil jsem se po boku své milované, které to navíc slušelo víc než kdy jindy. Tedy, moje milá nikdy nadměrně neholdovala kosmetickému náčiní, ale včera najednou na návštěvu ke mně přijela strašně hezky namalovaná. Ale tak moc jí to slušelo, že se mi až tajil dech. A tak jsme se spolu během večera z pátku na sobotu letmo přiopili.

Dnes krátce po poledni sedla na autobus, já chvilku mával jejím směrem kapesníkem a pak jsem se odebral za dalšími povinnostmi. Můj tatínek totiž slavil významné životní jubileum, a to se musí oslavit.

Řeknu vám, tyhle rodinné oslavy mě moc neberou, a jediný, kdo je mi během nich oporou, je můj bratr. A tak i dnes jsme si dali pár panáků, pár piv, spolkli několik chlebíčků, překonali světový rekord v konzumaci pistáciových oříšků na čas, a pak jsme se odebrali na zahradu vedle domku, kde oslava probíhala, a v němž jsem podivnou shodou náhod trávil noc a dopoledne s Tou Neznámou. A když už jsme byli na zahradě, prolezli jsme všechny kůlny a přístavky, a našli jsme letitou, leč vzorně naolejovanou vzduchovku a pikslu nábojů.

Oba zmíněné nálezy by stěží udělaly radost bezfantazijním mírotvorcům, leč dvojice agresivních militaristů (my) jimi byla nadšena. A začali jsme zkoušet své ostrostřelecké schopnosti. Přál bych vám to zažít. Opuštěná zahrada, déšť, vítr zleva, zkrátka scéna jak ze Zachraňte vojína Ryana. Jen místo Barry Peppera a ostřelovačské pušky jsme tu byli já a bratr a vzduchovka. Trefit na deset kroků plastový kelímek, byť zestoje? Nůůůůůda. Najít malé prkénko, přitlouci na něj zátku od piva a trefovat ji, to už je něco jiného. K naší cti je třeba dodat, že byť jsme byli oba celkem pod vlivem, zátku jsme trefit dokázali a nikdo z náhodných kolemjdoucích nedošel vážnější úhony.

Když nám ta pěkná oslava skončila a opilci se rozjeli do svých domovů, já a bratr jsme zamířili ještě do nejmilejšího podniku. A tam se to stalo. Už během cesty jsme si důvěrně sdělili, že se trochu motáme, a nelhali jsme. Sotva jsme rozrazili dveře do podniku, měl jsem pocit, že mi zvoní mobilní telefon a hodlal jsem jej nedbalým gestem za chůze vylovit z kapsy. Bohužel, alkohol mi lehce zatemnil reflexy, a tak jsem telefon z kapsy sice vyňal a lehce jím zatočil, leč poté mi odletěl na podlahu, roztříštil se na X kusů a zbytek restaurace měl důvod k pobavení.

Poté, co jsem nebohý přístroj složil, zjistil jsem, že přestal fungovat. A už jsem jej přes všechnu snahu nerozběhl. Bratr se sice ihned nabídl, že mobílek odnese ke svému kamarádu-všeumělovi, a uvidí se, a jí tu nabídku přijal, ale stejně mi to tak trochu pokazilo večer.

A tak jsem vás chtěl poprosit, kamarádi moji, kdyby někomu z vás doma přebýval zbytečný telefon, neostýchejte se a udělejte mi radost. Věnuji vám potom třeba nějaký článek nebo tak něco.

Já vím, že pod vlivem alkoholu by se články psát neměly, ale pomoci jsem si nedokázal:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Severní vítr je krutý

  1. i přes tuto pokročilou hodinu jsem s tebou a dokonce ve stejnym stavu = opilá. a ještě zhulená. ten telefon už byl stejně na hovno. co blažena?

  2. blažena remains untouched. ale k tomu telefénu jsem citově přilnul:-)

  3. jamon: zrovna tobě to budu vysvětlovat, tobě, kterej mě k chlastu přivedl:-)

  4. poor me. zítra abych vstával v šest nebo tak nějak. ten chlast je svinstvo:-) a brácha s mobilem pořád nikde…

  5. tak. bratr mi právě přinesl telefon. už alespoň lze přijímat hovory a psát smsky bez použití písmen p,q, r a s. opravili ho s kámošem tak, že jím šestkrát za sebou flákli o zem. nový si koupím as soon as possible.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>