Jesus, how can shit be so easy?

No co koukáte, nastala krize témat a krize nadpisů, takže jsem si musel vypomoci citátem mladíka známého jako Marshall Mathers. Ale jinak to bude text zcela běžný, možná něžný a trochu zběžný.
Tak co se mi všechno o víkendu stalo a vy o tom ještě nevíte? Třeba v neděli během oslavy tatínkových narozenin všechny přítomné šokovala moje sestřenice a její přítel. Tedy, Jana ani není moje pravá sestřenice, ale vyrůstáme spolu odmalička a naši rodiče se intenzivně přátelí, a odmalička ji tedy coby příbuznou beru. A kromě toho má značně olbřímí silikonová ňadérka, a jistě je vhodné někoho takového v příbuzenstvu mít.

Ale to jsem zase odbočil. Jana a její přítel Víťa zkrátka formálně oznámili, že se koncem léta hodlají vzít. Ve čtyřiadvaceti letech, no, nad tím já mohu jen udiveně nadzdvihnout obočí. Rodinnou oslavu to sice trochu vyvedlo ze zajetých kolejí, ale nikoliv nepříjemným způsobem. Zkrátka o důvod víc k napití.

I to bylo jedním z důvodů, proč jsem oproti předpokladům do Prahy neodjel v neděli večer, protože jsem měl strach, že se nedokážu trefit do dveří autobusu. Takže jsem se krásně vyhajal a odjezd odložil na pondělní ráno. Velmi časné ráno, vstával jsem v šest a to můj mladý organismus snáší velmi zle. Na svět jsem vrčel a zpoza ještě nerozlepených víček metal chuchvalce jisker.

A stal jsem se svědkem záhadného zauzlení časoprostoru, což se mi stává častěji, než je normální. Původně jsem totiž plánoval odjet autobusem v 7:13. Sice jsem ho stihl, ale byl natolik okupovaný spoluobčany, že jsem si svůj vstup do něj rozmyslel. Ostatně rozmyslel jsem si to i proto, že najednou a náhodou přijel jakýsi bus konkurenční, který byl podstatně prázdnější. I vsedl jsem v něj a v 7:20 se dal do pohybu vstříc hlavnímu městu. Představte si ale moje zděšení, když někde v půli cesty nás předjel další konkurenční dopravce, a sice ten, který z našeho města vyjíždí v 7:33. Pro pořádek dodám, že cesta z mého rodného maloměsta do Prahy trvá okolo čtyřiceti minut, a kde během tak krátkého časového úseku lze nabrat tak fatální zrychlení či zpomalení, to je mi strašlivou a temnou záhadou.

Jinak pondělek příliš mnoho zásadních podnětů nepřinesl. S Tou Neznámou jsme si tradičně zašli na pizzu a pivko, tentokrát nám zhuleně působící číšník i pečivo s bylinkovým máslem iniciativně přinesl, pěkná pohodička to byla. A pak jsme se kvůli zlému osudu museli rozloučit, protože já, místo abych se s ní šel někam bavit, jsem zamířil domů dopracovávat jakousi mediální strategii. Rozmrzelý jsem z toho byl značně.

A chtěl jsem vám říci, že jste mě dost zklamali, když mi nikdo z vás po mojí včerejší prosbě nenabídl svůj mobilní telefon:-) Takže jsem si dnes koupil nový, ale o tom zas někdy jindy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Jesus, how can shit be so easy?

 1. no mně přišlo, že ten číšník nepožíval ani tak marihuanu, jako spíš kokain, ale who cares, že. a já jsem ti svůj telefén přece nabídla už dávno, neřikej že ne :-)

 2. enimen: ale ne zadarmo
  Ta Neznámá: a tys mi řekla, že mi svůj telefén dáš až na podzim, tak dlouho bych čekat nemohl…

 3. téměř zadarmo:-) když teď máš ty vysoké přijmy:-)

 4. ale mohl, znáš přece to pořekadlo o trpělivosti a růžích.

 5. enimen: vysoké příjmy? ta trapná pětimístná sumička, která mi denně přibývá na konto, přece nestojí za řeč…
  Ta Neznámá: Když budeš trpělivý, budeš mít na růžích ustláno? Tak nějak to je?

 6. trpělivost matka růží? eh… teď už nevim. prostě kdyby sis počkal, tak by ses dočkal :-)

 7. cesta do trpělivosti je lemována růžemi?
  tak holt budu mít na podzim telefény dva, to se toho stane:-)

 8. S těma svatbama se teď nějak roztrhl pytel. Mám dojem, že už se kácí v našem lese…chjo

 9. S těma svatbama se teď nějak roztrhl pytel. Mám dojem, že už se kácí v našem lese…chjo

 10. Ještětka: ale my ještě nějaký čas vytrváme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>