Truhla pokladů

Kalhotky, chcete někdo kalhotky?

Včera začala fáze dekonstrukce našeho bytu. Musím přeci využít toho, že kamarád-právník si koupil auto a má ho v Praze, a tak jsem odřekl několikero lákavých pozvání na pivo a po práci upaloval domů balit svoje sucky pucky a chystat se na stěhování.

Copak s knihami, to byla pohoda. Prostě jsem se zanořil pod postel, kde je všechny skladuji, a když se rozvířený prach usadil a já vykašlal chuchvalec bůhvíčích vlasů a nehtů, zjistil jsem, že je mezi nimi nutno udělat větší než malou probírku.

Uznejte sami, k čemu by mi byl dvacet let starý Slovník autorů literatury faktu nebo Harmonogram akademického roku 2002/2003? To jsou věci, které jistě lze druhotně zpracovat, a tak, pamětliv ekologických výzev sistr, vyhledal jsem modrý kontejner. Vyhledat v prostoru rozptýlená cédéčka a jejich obaly a seskupit je rovněž nebylo úkolem z nejtěžších.

Pak ovšem přišel čas podívat se do skříně. A na světlo světa se začaly drát věci, ze kterých by byl smutný i Edgar Allan Poe. Na pomoc jsem si tedy vzal obrovskou igelitku, kterou jsem pracovně pojmenoval Rubbish a začal ji bez milosti plnit vším, co jsem se rozhodl pro svou další existenci nepotřebovat.

Survival kit od Marlbora, který jsem kdysi dostal od nějaké hostesky u Gullivera. Pryč s ním. Staré levisky s obrovskou dírou v rozkroku. Pryč s nimi. Jakási dětská okarína. Pryč s ní. Staré účty. Pryč s nimi. Přívěšek s Pikaču. Pryč s ním. Modrá dárková pikslička, co v ní je? Vida, tanga ještě po takzvané Té Pravé, černá se srdíčky. Pryč s nimi! Igelitku Rubbish jsem přemístil do kontejneru, mimochodem dnes ráno u něj postával značně rozveselený bezdomovec, ale nemám ponětí, co bylo příčinou jeho štěstí.

Při úklidu jsem ale našel i věci, které jsem dlouho marně hledal. Třeba to tričko s nápisem I Need Holidays, nebo mapu Vídně, nebo různé půllitry. Voilá!

Všechen můj majetek se, přátelé, vejde do čtyř krabic od bot a pár velkých igelitek. Možná to něco znamená a možná ne.

Rovnou při vstupu do práce jsem potkal šéfovou. Zadívala se na mě a hned kárala: Ale ale, pivo takhle po ránu? Povzdechl jsem si a tu plechovku, co jsem svíral v ruce, jsem natočil tak, aby logo Coca Coly Light bylo ještě zřejmější. A dával si pozor, aby o sebe nezacinkaly ty lahváče v batohu…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

29 thoughts on “Truhla pokladů

 1. no,co dodat.snad jen,ze jsem konecne pochopil,ze kdyz na me farmar vola rubbish,neznamena to,ze ze vypadam jak zidovsky duchovni…

 2. Mamed: nebude, je v dobré společnosti!
  sklář: pokud by farmář byl antisemita, tak by i tvůj výklad byl správný:-)

 3. Tak to bych se na to panove pekne vysral, prave jsem tu vytvoril prenadherne duchaplne reakce na vase reakce (pane Lobo a pane Sklari) a drzi LoboSystem svoji autocenzurou i pres moji potrebu Zhavit, vse prohnal Kufrikem…a jeste si dovolil zbelat a vyhodit drzou neoriginalni alibistickou hlasku ,,Ze by chtel, ale nemuze´´… dobre tedy, stejne jako i me dala onehda ona slecna jeste druhou sanci, davam ji ted ja i Karasovi a pisu alespon tohle (a samozrejme jeste tisknu CTRL+C … nebo to bylo CTRL+X…ted nevim :)

 4. Třéňa: s nestabilitou tohoto systému je třeba počítat, milý příteli:-)

 5. Na mě kdyby se při otevření kontejneru smály tanga se srdíčkama, také by se mi udělalo veseleji. Přece jen to není věc, kterou by člověk čekal, že tam uvidí…

 6. Johnny: nicméně byly v piksle a ještě v igelitce, najít je vyžadovalo takříkajíc hlubší ponor do věci:-)

 7. Rekl bych, ze bezdomovec se vysmival tvym uctum.

 8. tanga jsou mezi bezdomovci velmi in !
  Pozor na modní policii…

 9. ale zase dobře čistí mezizubní prostory, a na to oni jsou pintlich…

 10. dalimil: mně se zdá, že na sebe chceš upozornit:-))

 11. lobo: no jak znám bezdomovce, ti se dokáží takříkajíc cele vtělit do problému! Nicméně když mu necháš takovou vějičku jako naditou igelitku a v ní ještě záhadnou plechovku, to si jako myslíš, že se do ní nepodívá??

 12. :)
  konecne nieco co ma rozveselilo v toto nevesele rano…no ale niet sa co cudovat,ked rozohras usmev aj na bezdomovcovej tvari:)

 13. Johnny: ale ta igelitka byla zcela anonymní, takových jsou v každém kontejneru desítky:-)
  rumofil: ano, zkrátka mým posláním je všelijak obveselovat své bližní:-)

 14. lobo: ta knizka od Allena co si minule spominal sa vola „Vedlejsi Priznaky“??

 15. rumofil: jmenuje se „Vyřídit si účty.“ ale co si tak pamatuju, tak spousta povídek je v ní stejná jako ve Vedlejších příznacích…

 16. -Lobo, co to máte v tom batohu?!
  -Mlíko…
  (ukázka z filmu Koloušci a machři)

 17. F.: :o ))

  lobo: Mluví z Tebe bledá závist a „kolalajt“! ;o)

 18. Můžeš nějak objasnit, proč jsi vyhodil lewisky s dírou v rozkroku???!!!

 19. Linet: ano, protože měly díru v rozkroku a já jsem příliš rozmařilý mladý muž:-))

 20. lobo: „Rozmařilý“ znamená „nepřátelský vůči dírám v rozkroku“??

 21. asTMA: přesněji „nepřátelský vůči dírám ve vlastním rozkroku“ :-)

 22. lobo: Ech, loboušku, jdu si zajódovat vykousanou díru v zápěstí, jak se pokouším už na tuhle nahrávku NEREAGOVAT! ;o))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>