Technické trable

Ó, dnešní den jsem zasvětil pronikání do tajemství kosmických technologií.
Už jsem se vám tu zmiňoval, že můj starý dobrý telefonický aparát, který mi dlouhá desetiletí věrně sloužil, mi náhle nevěrně dosloužil. Jestli za to mohla série fatálních pádů, jíž byl v posledních dnech vystaven, nebo mi jej na dálku porouchali neznámí zlí telepaté, to nevím. Ale jisté je, že už není mezi námi.

Jiný člověk by na mém místě možná truchlil a slané slzy ronil, ale já coby muž činu jsem si dokázal poradit. Tedy, v první fázi akce jsem si nechal poradit. Obrátil jsem se – jako ostatně se všemi svými trably – na Tu Neznámou. Ta využila svého pověstného technického přehledu, na chvíli se zamyslela a pak mi doporučila úzkou množinu mobilů, jež vyhovují mým náročným požadavkům, moc nestojí a nevypadají tak, abych je při pobytu ve společnosti musel cudně skrývat v dlani.

A přišel čas na samotnou akci. Dnes ráno jsem lstivě využil toho, že místo práce od devíti hodin mě čeká jakési školení od desíti, vyběhl jsem vymámit z bankomatu pár tisícikorun a navštívil vybraný obchod. Prodavač vypadal relativně překvapeně, asi se mu nestává často, že pár minut po zahájení otevírací doby by vešel vysoký zachmuřený mladík, ukázal do výlohy na vybraný aparát, pronesl dejte mi tenhle, zašustil bankovkami a zase odešel, to vše v průběhu jedné a půl minuty. Ale já už jsem takový, pokud si zrovna nekupuji něco na sebe:-)

Zmíněné školení jsem pak absolvoval velmi rychle, poté doběhl do práce na dvouhodinovou poradu, které by zábavnost mohl závidět i Jiří Krampol či Luděk Sobota, pak chvilku pracoval, a poté konečně nastal čas se trochu seznámit se svým novým elektronickým miláškem.

Původně jsem sice plánoval trávit večer se svou milou, nějak, jakkoliv, ale ona nakonec dala přednost alkoholu zdarma na firemní oslavě, a tím pádem jsem měl času na výzkum značná kvanta. Tak jsem se do toho pustil.

Děly se věci, to vám říkám. Hypermoderní přístroj přede mnou leccos skrýval, byť jeho bazální principy jsem odhalil intuitivně a velmi rychle. Ale zapotil jsem se, přiznávám, než se mi podařilo vypnout pípání tlačítek. Už, už jsem byl natolik zoufalý, že jsem chtěl složit zbraně a podívat se do návodu, když tu náhodou, mozek povzbuzen půllitrovkou coly light, jsem objevil ikonku, kterou jsem předtím trapně přehlížel, a bylo po problému.

Také mě trochu fascinovala T9, jíž můj přístroj oplývá. Ten, kdo sestavoval takovou základní slovní zásobu, by si asi měl dojít pohovořit se svým psychoanalytikem. Jak mi vysvětlíte, že můj telefon zná slovo čubka, ale prosté a celkem časté sloveso nepůjdeš do něj člověk musí vkládat manuálně?

To by, myslím, stálo za nějaký sociologický výzkum. Ale co, mám nový telefon, nastavil jsem si samá krásná vyzvánění, úžasné uvítací slogany, animace a obrázky, hlasové vytáčení položky enimen a navíc jsme si dnes večer s enimenem pěkně zablbli při zkoušení, co vše se dá mým telefénem nahrávat. Jsem spokojen.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Technické trable

  1. dát přednost alkoholu zdarma byla ode mne fatální chyba

  2. zwíře: přesněji "mrdat psa lopatou"
    Ta Neznámá: to tedy byla:-) musel jsem se dívat na fotbal.

  3. chudáčku :-) až si přečteš, co potkalo mně… teď ale musim smolit článek o večírku, ze kterýho si skoro nic nepamatuju

  4. Ta Neznámá: blinkali jsme? :-)
    enimen: jojo, elvis je elvis. a zz-top jsou zz-top.

  5. neblinkali. ale divíme se tomu. (pár koláčků, kus prasete, mexický fazole, uzenej sýr, nakládaný cibulky, feferonky… to by byla pěkná pizza)

  6. velká a dobrá jako v naší oblíbené pizzerii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>