Smrž pln skvrn zvlhl z mlh

Zabít

Kdybych chtěl upadat do klišé, řeknu vám, že někteří lidé by narozeniny snad ani mít neměli. Například jamon. Chytře letos oslavu posunul o pár týdnů směrem k vrcholu léta, aby nebyla zima, což ale vyšlo jen z poloviny.

Takže místo obligátního ohně na jeho prasečáku jsme se v pátek sešli na minigolfu u kamaráda-podnikatele a podívali se na zoubek přítomným zásobám alkoholu. Všechno klapalo bez jakýchkoliv škobrtnutí a škytnutí, ovšem jen do té doby, než mě postihla moje oblíbená otřesná škytavka.

Snažil jsem se ji zaplašit mnoha osvědčenými způsoby: vypít půl piva na ex, vypít celé pivo na ex, vypít pivo s předkloněnou hlavou a tak všelijak podobně. Jediným efektem byla naprostá ztráta zbytků střízlivosti, leč škytavka přetrvávala. Chytil jsem se tedy F. za ruku a s pocitem kapitulace se vydal k domovu.

Jenže, je to pěkná dálka. A ta hloubka! Navíc mi vlahý noční vzduch nedělal dobře, a tak, když u nás zastavilo taxi a jeho chaffeur se tázal, zda jsme si ho volali my, uchýlil jsem se ke lži a vydal řadu souhlasných citoslovcí. Nebudete zvracet, že ne? tázal se vyplašeně po každém mém chrochtoškytnutí, a já se pokaždé jen ďábelsky zachechtal, nebo se o to alespoň pokusil. Než jsme dojeli domů, taxikář zešedivěl, ale interiér jeho vozu nedoznal úhony. Nevím, jestli mu to za těch padesát korun stálo.

Okamžitě jsem upadl do mdlob, a zjevně mi to prospělo. I když…

Ráno jsem se totiž vzbudil, slastně se protáhl a zkonstatoval, že je mi divně, což je běžný průběh sobotních rán. Zdálo se mi, že mám trochu nezvyklý pocit v ústech, ale nepřikládal jsem tomu důležitost a šel do koupelny. Leč! Na vzhledu umyvadla mi něco nesedělo. Tak trochu vypadalo, jako kdyby do něj někdo vylil zbytky dršťkové polévky.

Pln duševního zmatku jsem sebe i umyvadlo co možná nejvíce zhygienizoval, ale stejně je to zvláštní. Zas tak moc jsem toho nevypil. To, že bych se z lůžka zvedl a šel se vyzvracet, si nepamatuji. Nic o tom neví ani F. Takže záhada, přátelé, záhada, a možná jsem myl umyvadlo po někom úplně jiném!

Jo, dnes ráno jsem musel být v práci brzy. Naprosto nevyspalý jsem se zavěsil na nejméně mastnou tyč přeplněného busu, čtyřicet minut si v koloně prohlížel chuchelské závodiště, snažil se pochopit, o čem si ta tlustá holka, co okupovala sedadlo pode mnou, vydrží CELOU CESTU telefonovat s nějakou slabomyslnou kamarádkou, a do práce dorazil akorát včas, abych se stihl zapojit do stresového pásma, které utichlo až před nějakými dvaceti minutami.

Takže nálada je, myslím, skvělá.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “Smrž pln skvrn zvlhl z mlh

 1. Takovýhle šťastlivce mám nejradši, já, když si na vyklopení obsahu nepamatuju, tak to většinou znamená, že sem si nablil vedle postele.

 2. Po mně teda ne! Ale možná to nějak souvisí s Bobinou a její dršťkovou polévkou.

 3. To je mi ale vesela historka:) Zbytek malomestskych alkoholiku si tento vecirek pro velky uspech v sobotu zdatne zopakoval…

 4. Třéňa: Ještěže jsme v sobotu byli tak unavení.

 5. SH: ale neříkám, že se mi něco takového nikdy nestalo:-))
  Třéňa: jak říká F., ještě že jsme byli tak indisponováni:-)
  Mamed: asi byly nějaké skvrny na Slunci:-))

 6. neee!fuj,ze ti neni hanba.kazdej prece vi,ze drstkova polivka je nejlepsi druhej den a ty ji sproste splachnes,barbare.skoda,ze uz nejsem doma…

 7. kua dobra historka toto…stava sa tocasto..akurat ja vstanem neskoro a vsetko je uz odpratane:)…ale potom tie vycitky :) )

 8. sklář: na dršťkové polévce není dobré vůbec nic…
  rumofil: to já si vždycky uklízím sám:-))

 9. Miluju dršťkovou polévku!
  A taky koprovou omáčku. A játra.

 10. F.: no a navzdory tomu všemu já miluju tebe:-)
  sklář: to má být snídaně šampionů?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>