Opice v Koale

Nebojte, tento textík nebude o mezidruhovém křížení zvířat, byť by tomu název mohl napovídat. Jako vždy půjde především o alkohol.
Včerejší večer sliboval být večerem příjemným. Spolu s několika nejvěrnějšími kolegy ze svého starého zaměstnání jsem zašel na pivko do restaurace Tlustá Koala. Jestli to nevíte, tak jde o jeden z podniků s největší koncentrací novinářů na metr čtvereční. Včera tomu bylo nejinak.

Náš stůl pominu. Lidové noviny jsou kvalita sama o sobě. Ale když jsem se tak rozhlížel kolem sebe, nestačil jsem se divit. Viděl jsem jednu moderátorku České televize, jednoho mladíka z Eura, jednoho nedávno uneseného kameramana, s batohem na zádech se mi zorným polem mihl Ivan Brezina, a tak bych mohl pokračovat dál a dál.

Když jsem do sebe klopil čtvrté pivo, rozezvonil se mi telefon. A nevěřil jsem vlastním očím, a o pár sekund později ani vlastním uším. Volala mi Ta Pravá (pamatujete si na ni, ne?), jestli prý nejsem někde v centru, že hodlá jít na pivo se svou kamarádkou z Litvy. Takže jsem všechny připravil na to, že za chvíli se k naší stolní společnosti připojí vysoká blondýna, se kterou jsem kdysi chodil, a lhal bych, kdybych řekl, že to nevzbudilo jistý zájem.

Ta Pravá přišla, proběhlo představování a zábava pokračovala. Viděli jsem se s ní poprvé po dlouhé době, a protože naše zlé časy už pominuly, byli jsme oba schopni si celkem normálně popovídat, což bylo příjemné. Nicméně, co si budeme nalhávat, oba jsme věděli, stejně jako víte vy všichni, že když se potkáte s nějakým tím nebo nějakou tou ex, vždy je zvýšené riziko, že spolu rozvržete postel. Takže jsme si včera s Tou Pravou raději ani pusu nedali, abychom toto nebezpečí minimalizovali:-) Stejně jsem si všiml, že od našeho rozchodu znatelně přibrala. Mé laické oko to tipovalo aspoň na pět kilo, ale spíš víc.

Z dalšího pokračování večera toho moc nevím, protože, ač jsem měl jen osm piv, neblaze na mě dolehl fakt, že poslední jídlo včerejšího dne jsem zkonzumoval v jedenáct dopoledne. Takže si vybavuji, že jedna má přiopilá bývalá kolegyně začala afektovaně pištět, omdlévat a vyznávat mi své city, kdykoliv jsem se kolem její židle protahoval na záchod. Že můj bývalý šéf vedl s Tou Pravou družný rozhovor. Že se k nám časem připojil i enimen, který zřejmě na večírku hvězd osouložil všechny přítomné celebrity, a že jsem s ním časem odfrčel k domovu.

Taky si pamatuji, že jsem byl strašně unavený a celou cestu jsem toužil spočinout na chodníku a chvilku si zdřímnout. A rovněž vím, že jsem se snažil napsat Té Neznámé smsku, v níž bych jí řekl, jak jí mám rád, ale pro intoxikaci alkoholem se mi to nějak ne a ne podařit. Ale v jednu jsem byl doma jako na koni.

Dnes ráno, když jsem se sprchoval, jsem málem usnul ve vaně. A během porady, kterou jsem právě absolvoval, jsem měl intenzivní pocit, jako by někdo poblíž hrál zlověstnou melodii na harmoniku. Foukací.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

19 thoughts on “Opice v Koale

  1. když jsem dorazil do bytu, tak tam naše návštěva už zaplaťbůh nebyla:-))

  2. všiml jsem si Irči, Moniky i Šimona. zrak jsem měl nezkalený.

  3. Petr: ty se sprchuješ v kuchyni, či co? když nemáme sprchový kout, je vana jediným řešením.

  4. sousedka mě nemá ráda, od té doby, co jí jeden z mých kamarádů pomočil dveře…

  5. eh.. já myslela, že mu říká fritz. takže to asi bylo tak, že kamarád fritz pomočil sousedce dveře. jo. a chudák lobo se teď musí sprchovat ve vaně.

  6. je to zarážející, ale ty dveře pochcal kamarád kačena. a myslete si o tom, co chcete.

  7. tak ti máš kačenu? vždycky si mluvil pouze o kačence…

  8. o kačence jsem snad hovořil v souvislosti s Tou Neznámou, to nelze vyloučit. ale neměli bychom tu popírat, že s kamarádem kačenou jsi mě seznámil ty.

  9. Ta Neznámá nemá kačenku, nýbrž kočičku. To vědí přece všichni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>