Dovolte mi se dojmout!

Dárek, který jsem nečekal

Měl jsi něco na vrátnici v poště, podává mi asistentka v papíru zabalenou krabici. Zkoumavě zkoumám adresu, napsanou úhledným písmem, a adresu odesilatele. Jméno mi nic neříká, nicméně s mou pamětí to ještě nic neznamená.

To asi bude nějakej náš výherce v soutěži a z vděčnosti nám posílá flašku, tipuji, protože krabice je úzká a podlouhlá, zkrátka takový ten typ, co je na posílání různých lahví jako stvořený. Za pomoci nůžek si klestím cesti k obsahu, jde to ztuha.

I když na flašku je to nějaký lehký, mumlám si ještě. Jestli nám třeba nějaká výherkyně nenapekla cukroví, dodávám ještě mezi dvěma mocnými střihy, protože, co si budem povídat, i jídlem já se nechám uctít vždycky. Asistentka zvědavě přihlíží a přiznává, že ji případ začíná zajímat.

Konečně mohutně oizolepované víko odpadá a já nahlížím do krabice. Spousta izolačních papírů, jeden průvodní text a, tramtadadá, LÁHEV COCA COLY ZERO!

Jsem v šoku, ovšem v šoku pozitivním. Jestli si vzpomínáte, nedávno jsem tady hořekoval nad tím, že Zero se v Česku nedá koupit a že ji prostě musím ochutnat, za každou cenu. A teď tohle! Se slzami dojetí (trochu přeháním) na krajíčku nahlížím do krátkého průvodního dopisu. Začíná slovy Ahoj Loboušku, a i dál je to hezké čtení. Snad až na větu Tvé tělo ti asi nepoděkuje, že nejsi závislý například na zeleném čaji, ale co ti do toho budu kecat…, která je podle mého názoru příliš defétistická.

Láhev jsem uschoval do redakční lednice a zapnul funkci Quick Chill, takže za chvilku už si vychutnám zvuk zasyčení, moje rty splynou s lahve hrdlem a ohryzek se začne rytmicky pohybovat – nemůžu se dočkat!

Nicméně sluší se poděkovat. Milá L.B., jsem si téměř jistý, že se osobně neznáme (a po progooglování tvého jména se moje jistota stává skálopevnou), ale to vůbec nevadí. Tímto činem jsi v mých očích maximálně stoupla a já jsem tvým dlužníkem. Děkuji!

Víc takových čtenářů a čtenářek!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “Dovolte mi se dojmout!

 1. Pane Lobo neni treba dekovat, bylo mi potesenim vam tuto lahev prostrednictvim pana Sklare zakoupit:)

 2. Třéňa: takhle rafinovaný ani jeden z vás není:-))
  lojer: tebe si pamatuju, tebe znám:-))

 3. a teď jsem tu lahůdku dopil, a musím souhlasit s reklamním sloganem: great Coke taste, zero sugar! luxus!!

 4. Nevěřím – cokoliv, kde není cukr nemůže být dostatečně dobré :-) to by šlo proti zákonům vesmíru a tak podobně…

 5. bych neveril,ze ste s luckou bilou tak zadobre,noide…

 6. trena:neprozrazovat!prece jsme se jasne domluvili – „od lucky bile memu noidovi“…

 7. drinker: evoluce, kámo:-)
  sklář: a co na to Filípek?
  Mamed: mě to nepiš:-)

 8. muj pritel z piti tohoto napoje mel taky zrejme extazi protoze mi to pak doma popisoval jako neskutecnou lahudku (jinak ho nadchne tak mozna guiness nebo palmovy vino) ale ja zustavam skepticka. Natolik ze jsem ani nezatouzila ZERO zakoupit, natoz ochutnat.
  Vynechal jsi ale zaverecnou pasaz o pozitku z pozreni. Nepodelis se? ;)

 9. spoon: jak jsem psal ve čtvrtém komentáři – luxus!

 10. strašná nezodpovědnostAle to je strašná nezodpovědnost, v dnešním světě bombových útoků, ve světě výbušnin maskovaných za naše milované nápoje, jen tak rozbalit na pracovním stole úplně neznámý balíček? ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>