Marinovaná bohyně

Maringotka. Chápete, ne?

Dnes to bude ještě kontemplativnější než kutilské pořady s Jiřinou Bohdalovou. Protože doba je zlá, a to zejména doba pracovní. Nu ale co vlastně, přeci tady nebudu vysvětlovat důvody svého konání!

To máte tak: Jen pár desítek metrů od domu, kde na maloměstě bydlím, stojí oplocený pozemek, jehož dominantou je právě maringotka. Léta ji obývá jakýsi tajemný stařík. Obýval ji už tehdy, když jsme coby osmiletí skoromužové vedli v okolí nemilosrdné války shnilými jablky. Vždy se našel někdo, kdo neměl balistické zákony shnilých jablek dostatečně nastudovány a svým projektilem maringotku nechtěně zasáhl. To potom stařík vykoukl, zahrozil holí a vykřikoval německé nadávky, a my ustrašeně mizeli mezi stromy (později tentýž trik předváděl Predátor, jestli si vzpomínáte).

Jenže, od jablečných přestřelek uplynula spousta let a maringotky jsem si už dlouho nevšímal, prostě jsem věděl, že tam je a stařík je v ní. Až včera se něco zlomilo.

Vyrazil jsem z domu směr autobusová zastávka a práce. Zevnitř, z mého pokoje, to sice vypadalo, že neprší, ale pršelo, dokonce silně, a navíc byla zima. A když jsem spěšně kráčel a mumlal si německé nadávky (vida!), uvědomil jsem si, že z komína maringotky stoupá kouř, celkem voňavý, stařík zřejmě pálil dubové ratolesti (omluvte vtip pro militaristy).

Jak já mu záviděl! Úplně jsem si to všechno maloval: Malá místnůstka, rozžhavená kamínka, konvice s čajem, proleželá postel, kostkovaná deka, knížka. Venku déšť, uvnitř pohoda. Sakra! Taky bych potřeboval den nebo dva v tomhle stylu, aby se moje narušená CNS dala aspoň jakž takž do kupy, a já se konečně přestal tvářit jako poledement, protože to nesvědčí mému mediálnímu obrazu.

Jestli jste četli pozorně, tak vám zřejmě neuniklo, že dnešní text je pramálo konsistentní, pramálo aktuální a pramálo vtipný. Na jednu stranu je to dáno krizí témat (ačkoliv kamarád-právník mi dnes telefonoval několik krásně ostudných příhod o kamarádu-policistovi a sám navrhoval, ať je zde zveřejním), ovšem hlavně je to kvůli krizi časové.

Jelikož jsem tento text splácával načtyřikrát během pauz mezi poradami a předporadami, tak se to prostě nějak projevit musí!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 thoughts on “Marinovaná bohyně

 1. Co to je poledement a proč nemáš narušenou CNN? To diváky skutečně zajímá …

 2. dneska to zvládám se smíchem do pasu i bez popelnice, ovšem je pravdou, že mám až přesplříliš veselý burčákový den…

 3. Že tys zase myslel na dovolenou? Popis nemovitosti vně i uvnitř by celkem odpovídal…

 4. Mamed: polodement je optimistický dement! a CNN mi zatím nepatří, popravdě to ani neplánuji…
  numa: burčák se snažím nepít od jednoho nemilého večera v roce 2001 :-)
  F.: a vida, to by mohlo být ono:-))

 5. Mamed: Já si myslím, že lobo hovoří o tom, že se nápadně podobá kukuřičnému poli, na kterém roste pšenice.

  Něco takového by mohlo být poledement, že, lobo? ;)

 6. Linet: zdá se, že máš o polodementech poněkud zkreslené mínění:-)) ale jsou to v jádru hodní lidé!

 7. Linet, lobo: copak polodementi, ale poledementi…;))

 8. ááááá, až teď jsem pochopil váš špatný vtip! v neděli budete na výletě a já bych u vás zvonil jak hlupák:-))

 9. podávám poloviční dementi! a ztrácím se v poli! u kohos chtěl zvonit?

 10. á, tak já se jdu zahrabat do polí, mám zjevně mezery v klasice…;)

 11. to teda ma !polodementi jsou lidi v podstate hodni,se siroce otevrenym srdcem,narucim,hubou,srajtofli,reznou ranou a ritnim otvorem!jako treba ja…

 12. Bože, bože… nevím, proč jsem pletete částečně narušené lidi! Celou dobu je řeč o pozemcích!

 13. sbohem!vzhledem k tomu,ze lobo nepise a nepise,musim se s vami vsemi rozloucit.bylo mi s vami tech nekolik tydnu hezky.ale ted uz hura do cech a na malomesto.treno,lobo,f,jamone a dalsi mnou neodhaleni,teste se !

 14. sklář: těšíme!! a třeba si za skotský úspory koupíš internet a budeš s námi i nadále:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>