Střípky dní nedávných

Něco málo smutných příběhů, které prošly lobovým životem během tohoto týdne, ale byly tak krátké, že by na samostatné povídání nestačily.
V pondělí večer se vracím ze setkání s Tou Neznámou. Doma jsem sám, po chvíli přichází spolubydlící Monika. Ne sama. V doprovodu jakési svojí tety, která u nás prý přespí. Inu, proč ne, náš byt je otevřen všem lidem dobré vůle. Pravda je, že mnoho společných témat k dialogu s tetou nenacházím, ostatně i vůle k dialogu mi chybí. Jak říká můj nejmilejší humorista P.G.Wodehouse: Byla to taková ta veselá sešlost, kdy si každý dvakrát odkašlal, než něco řekl, a pak se rozhodl raději nic neříci.

Poměrně brzo jsem se vymluvil na únavu a usnul. Obě ženy rovněž zalehly na lůžka. Okolo druhé hodiny ranní mě probudil jejich chrapoduet. Jsem v tomhle směru uvyklý lecčemu, ale nad tímhle výkonem by uznale pokýval hlavou i takový nosohltanový mrchopěvec, jakým je můj kamarád Jamon. Běs.

Ve středu ráno jsem byl účastníkem pěkné debaty na téma ta holka, co jde před námi a má minisukni a vysoký kozačky, vypadá fakt dobře. Bohužel vám ale nemůžu prozradit, který z mých přátel mi byl v této debatě partnerem, protože jeho přítelkyně je radikální genderová bojovnice a neudělalo by jí to radost. Smutné bylo, že námi stopovaná dívka nakonec zmizela v útrobách budovy s nápisem Základní škola.

Ve středu večer jsem se opil, ale o tom jsem psal. Ve čtvrtek ráno jsem tedy v práci v touze po umlčení kocoviny sáhl po silném kalibru a koupil si dunajskou klobásu a dva litry multivitamínu. Klobása byla překvapivě fajn, ale po mulťáku se mi udělalo nějak mdlo a začalo mi strašlivě bušit srdce. Už to pít nebudu.

A včera jsem zamířil do restaurantu s jedním bývalým spolužákem, shodou okolností rovněž zaměstnancem Kavčích Hor, kterého ostatně můžete poměrně často vidět na obrazovce. Časem se k nám přidali i dva bývalí zaměstnanci Kavčích Hor a ve finále i spolubydlící Irča v doprovodu psa Šimona, a ačkoliv jsme šli na dvě piva, odešli jsme se sedmi. Tedy já:-)

Dnes za okny mé kanceláře visí horolezecká lana a jacísi hazardéři nám omývají budovu, či co. Před chvílí jsem koutkem oka zaznamenal, jak směrem zeshora dolů padá značnou rychlostí velký, blíže neidentifikovaný předmět. Žádný výkřik jsem sice neslyšel, ani měkké mlasknutí rozplácnuvšího se těla, ale od té doby se horolezecké lano ještě nepohnulo a já začínám být zvědavý, co se asi stalo.

Večer půjdu pro změnu do hospody. Snad ne sám:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 thoughts on “Střípky dní nedávných

 1. …tím chci říct, že ti budu celej večer pít krev a ty se mě zbavíš, jedině kdybys mě nějak pořádně vytočil …

 2. Ta Neznámá: namažu olejem, vytočím, zabalím do toaleťáku a zapálím. takhle se to dělá u nás. tak to aby sis vzala to azbestový prádlo:-)

 3. To bylo tou klobásou ;) Taky jsem si kdysi po druhý den po šampaňské smršti dávala Dunajskou klobásu…. a málem jsem pak umřela. Původně jsem si myslela, že to bylo tím šampusem, ale teď vidím, že to bylo jídlem ;)

 4. enimen: nein, danke.
  Rybushka: hloupost. ta klobása byla vysloveně pozitivním činem:-)

 5. produkty slovenského potravinářského průmyslu vyrují už svými názvy, ale vy si stejně nedáte říct…

 6. za mile komentare ohladom vychodu dakujem :) momentalne mame vyssie tempo rastu HDP ako niektore krajiny na zapad od nas, ako iste viete.. :) a to peugeot este nevyraba a v ziline sa ani nezacalo s vystavbou.. :)

  btw.. neviem, ako vy, ale ja kupujem len czabai klobasu, ktora ma napisane, ze je vyrobena len z bravcoveho masa (ci tam nadohou nie je hovadzia slanina nepisu, ale chcem verit, ze nie)

  potravinarstvo.. svojho casu sa hodne pisalo o tom, ze niektore normy, ktore sa tykaju potravinarstva, su podstatne prisnejsie, ako normy EU. To zrejme platilo aj pre CR.

 7. neplest si hltan(polykani[hltat]) a hrtan(dychani).To bych pak ten nosohltanovy mrchozpev chtel slyset.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>