Opilost je častý host

A já potřebuji prázdniny

Přátelé, tenhle příspěvek je psaný už v neděli, protože jsem předpokládal, že dnes budu s časem asi dost na štíru. Ale přeci vás nemohu ošidit o tradiční bezpointovou vyprávěnku!

Ze Skotska se v sobotu vrátil kamarád-sklář. Pohublý, ale v plné síle. A tak není divu, že jeho vítání bylo leitmotivem celého víkendu. Jestli totiž na maloměstě existuje někdo oblíbenější než já, je to on, podívejme se pravdě do očí. Takže spousta lidí jeho příjezd chápala jako dobrý důvod k odhození Gutha-Jarkovského.

Začátek byl asi okolo páté hodiny v zahradní osvěžovně, konec na minigolfu u kamaráda-podnikatele, a mezi tím se rozprostíralo čiré peklo. Chvílemi jsem měl pocit, že z mlhoviny zapomenutí se vynořil ten starý dobrý lobo, který se dokázal opíjet naprosto bez obav z dalšího dne. S ledovým klidem jsem míchal čtyři různé značky piva a najednou bylo čtvrt na tři ráno a já zjistil, že jsem se nestihl ani rozloučit s rodiči, kteří se odletěli rekreovat do exotické ciziny.

Když jsem se v neděli ráno probudil, neměl jsem síly na nic víc, než zapnout počítač a dívat se na porno. Podivným způsobem mě uklidňovalo a ty rytmické zvuky mě mile podněcovaly k dalšímu spánku. O to horší bylo to definitivní probuzení: když jsem si šel do kuchyně natočit sklenku vody, zjistil jsem, že nějak podivně teče lednice. Co s tím?

Zmobilizoval jsem veškerý zbylý intelekt, vyhledal k lednici návod a po pár desítkách minut uvedl vše do původního stavu. Snad. Možná za tu závadu mohou temné síly, a možná jsem jen nedovřel dveře, když jsem do lednice ukládal dárky od kamaráda-skláře (Coca-cola Zero!!) a kamaráda-právníka (pivo z Černé Hory). Kdo ví. Místo oběda jsem se potkal s oběma výše zmíněnými výtečníky na jednom pivě, ale čerstvý vzduch mi neudělal dobře.

Dnes jsem poslední den v práci, takže počítám se spoustou dalších prolitých slz a pronesených projevů. Pevně doufám, že se se mnou přijde rozloučit i náš nejvyšší, ostatně do trička s nápisem I Need Holidays jsem se navlékl jen kvůli němu – myslím, že to může mít komický efekt.

Nu a teď dobrá zpráva pro ty, kdo tyhle písánky čtou neradi nebo dokonce z donucení okolím. Na týden si ode mne odpočinete. Ještě dnes večer sedám na autokar a mizím v dáli, čeká mě jistě divukrásná dovolená na chalupě u mojí nejmilejší F.

A vy ostatní – Buďte odvážní!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Opilost je častý host

 1. Upřímně ti přeju lepší dovolenou na chalupě, než měla s Nejmilejším já! A jelikož mám být odvážná, tak odhaduji, že bude celý týden krásně!

 2. Jinak Tvým směrem posílám mexickou vlnu za odchod z práce … jen doufám, žes dostatečně uvážil, zda i nové zaměstnání Ti umožní blogovat více méně denně :) Jestli ne, tak …

 3. prijemnu dovolenku prajem!!!!
  A prijemny navrat do pracovnej reality:))

 4. Temné síly zase jednou prohrály nad zodpovědností a pořádkumiluvnostíLobo je když je bez erekce, tak je zodpovědný i ožralý!

 5. to drzounTy snad po sobě nečteš, co píšeš
  drzoune? Správně to přece mělo bejt:-))

  Lobo když je bez erekce, tak je zodpovědný i ožralý!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>