S ocelovou milenkou

Střípek z dovolené

Jsem zpět, takže všichni příznivci špatného humoru a neuměle poskládaných vět mohou vyvěsit fangle a ztřískat se medovinou. Dovolená s F. na Vysočině byla, jak asi správně tušíte, krásná. Plná pěší turistiky, ledových potoků, vlakových výletů, romantických večerů, pstruhů na kmíně, kuřat na hříbcích, milých návštěv, jemných vín, drsné VAT 69 a společensky pramálo přijatelných sexuálních hrátek, takže vše se vydařilo.

Pro začátek bych vypíchl dvě věci, které mě zasáhly přímo doprostřed mého v obskurním rytmu bijícího srdéčka.

Zážitek první: Ve středu děláme okružní výlet po místních vesničkách, tak malých, že jejich obyvatelstvo mělo historicky na výběr mezi vymřením a postupnou degenerací, danou sňatky mezi příbuznými. Polorozpadlé domky, embéčka tisícovky předělaná na terénní pick-upy, po hospodě nebo aspoň koloniálu nikde ani stopy.

Mezi dvěma z mnoha vesniček stoupáme na kopec a kocháme se výhledem weit und breit. Tu slyším podivné, leč libě znějící hučení. Chvilku se obávám, že na mě jde mrtvička, ale kdepak! V nízkém průletu nad námi produní nádherná mašina. Hranatá křídla, šedošedá kamufláž…Ty voooole, L-159, volám rozjařeně na F., protože z toho mám vážně radost. Ale to je divný, měly by lítat ve dvou, dumám ještě, ale poslední slova té věty už zanikají v rachotu druhé nízko letící L-159. Pociťuji něco na způsob orgasmu, ale letmý pohled na kalhoty mi naštěstí potvrdí, že nic zlého se nestalo.

Zážitek druhý: Ve čtvrtek se vydáváme do Žďáru nad Sázavou, kde žije Petra, kamarádka F. a příležitostná čtenářka těchto zápisků, kterou tímto zdravím. Chvíli bloumáme městem, kde toho krom Zelené Hory (docela hezké, ale chtít nehorázné vstupné za pohled do jedné místnosti s lešením?? Psche!) opravdu moc k vidění není. Hlavní bod programu ovšem teprve nastane – Petra nás usazuje do auta a veze na střelnici, kterou provozuje její manžel Pavel.

Je s podivem, že přes svůj kladný vztah ke zbraním jsem doposud střílel pouze ze vzduchovky, ale tady mám možnost to napravit. Když mi Pavel na pult vykládá jednotlivé kousky, a každý další je lepší (a co si budeme povídat, silnější a chlapáčtější) než ten předchozí, připadám si jak dítě v cukrárně.

Nakonec se ovládnu a rozhodnu nechat ty nejvychytanější a nejsilnější věci na příště. Jako začátečník se chápu policejní čezety, a stejně jsem její silou překvapen. Pak si zkusím glocka, který mě trochu zklame, z knih a filmů jsem o něm měl jinou představu. Ovšem jako třešničku na dortu mi Pavel do ruky vtiskne čtyřiačtyřicítku Ruger. Obrovský revolver, dlouhatánská hlaveň, a ta síla! Jsem v podstatě stokilová hrouda masa, ale zpětný náraz po výstřelu mě donutí udělat krok zpět. Paradoxně jsem s touhle těžkou potvorou střílel přesněji, než s těmi přechozími.

Se svým nastříleným výkonem jsem spokojen, nutno ovšem přiznat, že F. mířila ještě přesněji, jelikož je to zkušená pistolnice. Myslím, že jsem ve střelnici rozhodně nebyl naposledy. A teď by snad bylo vhodné zveřejnit jednu fotečku pro fanynky. Pro fanynky střelných zbraní, samozřejmě.

Bum!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 thoughts on “S ocelovou milenkou

 1. áááh, to je přesně to, co jsem při pondělku potřebovala! ;-)

 2. ufff, s tim delem uz vubec nevypadas jako milos cermak!

 3. pěkné; ale podle tvých mnohdy až lyrizujících zápisků jsem si tě představovala křehčího :-)

 4. Petra podle mých informací žádného manžela nemá ;o)

 5. MB: rádo se stalo, kdykoliv:-))
  partiovka: a není to škoda?
  catha: křehká je pouze moje duše. a psychika:-))
  Mamed: na účet Marty Kubišové!
  F.: chceš říct, že žijí v hříchu? bože!!

 6. patriovka : nojo cermak! a ja furt koho mi to ten pindula pripomina…

 7. Lobo se nevrátil sámLobo se nevrátil sám.
  Dnes ráno jsem vymyslel tetno vzkaz:-)))tento blog mi vzal lásku, Ukládám si trest jeho každodeního čtení, budu tak dlouho sdílet s ostatními čtenáři tento kouzelný deník, dokud mi lásku znovu nevrátí
  i kdyby to tentokrát měla být blondýna…
  :-) ))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>