Píchající ježci

Sice jsem si kdysi řekl, že nemá smysl psát o starých příhodách a akcích, ale myslím, že za současné situace vám může jeden mravoučný příběh z křesťanského tábora přijít vhod. Ti z vás, co mají nad postelí plakát Inriho, ať snad radši ani nečtou dál.
Je léto 1996, já jsem šestnáctiletý gymnazista a enimen sedí v lavici vedle mě. Na školní nástěnce nás jednoho dne zláká leták Týden v rakouských Alpách za 1000 Kč, ubytování a strava zajištěny. Pořádá jakési křesťanské sdružení Vrstevnice. S enimenem dlouze debatujeme, zda super nízká cena vyváží nutnost pohybovat se v přítomnosti věřících. Nakonec se rozhodujeme a balíme batohy.

Den odjezdu koliduje s finálovým zápasem ČR-Německo na Euro 96. Scházíme se na jakési faře v Kunraticích, televize naštěstí běží a tak můžeme ten osudový match sledovat. Bohužel, krátce po začátku prodloužení přichází skupina vedoucích, kteří naše putování povedou, televizor vypínají a velí jít do přilehlého kostela pomodlit se za zdar cesty. Reptáme jen já a enimen. V kostele si všichni klekají a mumlají svatá slova, já to neumím, tak přemýšlím o dění na zeleném trávníku. Ten smůlovatý gól, co jsme dostali, jsem viděl v nějakém dokumentárním sestřihu až letos na jaře.

V noci vyrážíme a jsou nás tři autobusy, každý míří k jiné poutní alpské hoře. Klimbám a okolí si moc nevšímám. Ráno jsme v Rakousích v jakémsi malém podhorském městečku, strašlivě prší a já poprvé poznávám, co jsou křesťani zač. Před deštěm se všichni schováváme v jednom podchodu a pro ukrácení dlouhé chvíle přicházejí na řadu nefalšované křesťanské hry. Někdo bere kytaru, drnká a vyzpěvuje jména zvířátek, opatřená vtipnými přívlastky. Ostatní pak okamžitě začínají aktuální zvíře napodobovat. Řeknu vám, zábava je to pohlcující. Ve svých šestnácti letech jsme byli skoro nejmladší z účastníků akce a nechápavě jsme zírali, jak dospělí mladí lidé kolem nás nadšeně hýkají, chrochtají a oči jim při tom orgasticky svítí.

A pak přišla pověstná sloka píchající ježci. Dokázal jsem si imitování této vlastnosti představit různě, ale když všichni přítomní roztáhli prsty a začali nás jimi píchat do měkkých částí těla, myslel jsem, že dojde k výbuchu násilí. Ale pro ostatní to byl zjevně vtip dne.

Pršet nepřestalo, a tak jsme vyrazili do deště. Ubytování zajištěno, strava zajištěna? Každý z nás v lijáku nafasoval týdenní příděl potravin, jehož složení zřejmě plánoval někdo, kdo se podobnou činností zabýval již v Osvětimi. Půl chleba, dvě cibule, dvě paštiky, krabička kondenzovaného mléka, tři polévky v pytlíku, sáček ovesných vloček. Pochopil jsem, že když nám před zájezdem zdůrazňovali, abychom si s sebou vážně žádné jídlo nebrali, byla to past, která nám měla ukázat sporné výhody asketického života. Ubytování v prvních třech dnech zajišťovaly opuštěné seníky či polovyhořelé chaty, na které jsme cestou narazili.

Už jste někdy jedli ovesné vločky s vodou? Já se tou hrůzou živil několik dní a nepřál bych to nikomu.

Každý den se konaly minimálně dvě mše svaté, na kterých byla účast povinná i pro ateisty. Trávil jsem je rozjímáním o tom, proč křesťanky nenosí podprsenky, což bylo v chladném počasí vždy velmi markantní. Bohužel, přítomným ženám ani vztyčené bradavky na atraktivitě nepřidávaly. Všechny byly buď strašně tlusté nebo strašně vyhublé nebo strašně hloupé nebo celkově šeredné a odpudivé. Dante by se otřásl hrůzou a tu svojí knížku by hodně rychle natáhl o pár kapitol, kdyby byl obklopen takovou sbírkou.

Na každé mši se usilovně prosilo, aby nám bůh pěkné počasí seslati ráčil. První tři dny přesto pršelo bez ustání. Čtvrtý den přestalo (Zázrak! Bůh vyslyšel naše modlitby!) a my se mohli vykoupat ve Wolfgangsee, což bylo skutečně super, asi nejlepší z celého výletu. Následovalo spaní ve stanech v nedalekém kempu. Těch několik spárovaných dvojic, které se zájezdu účastnily, ač jejich příslušníci nebyli sezdáni, si mohlo pěkně drbat hlavu. Jste manželé? Nejste. Tak nesmíte být v jednom stanu. Křesťanská idiocie se projevila v tomto případě i tak, že v jednom stanu spolu nesměli spát ani bratr a sestra

V kempu pro nás uspořádali i poučnou přednášku o sexu. Okolárkovaný chlapík, který jistě dosahoval orgasmu jen při zpěvu žalmů, vyprávěl, že hřích je špatný, že lačnost a dychtivost jsou špatné, že žádostivost je špatná, a že důvodem ku souloži, jistě že co možná nejkratší a konané potmě, je jen plození potomků. Zakončil citátem, který si dodnes předříkávám, když mě stíhá nějaká deprese. Znám dva manžele, jsou spolu už několik let. Říkali mi: Víš, pro nás sex není vrcholem našeho vztahu. Nám úplně stačí, když si třeba podáme ruku.

Asi vás nepřekvapí, že ani já ani enimen jsme mezi tu pošahanou sebranku příliš nezapadli. Naštěstí jsme již první den všem nakukali, že jsme z pasťáku, a tak nás všichni spíše tiše litovali a vůbec bych se nedivil, kdyby se po nocích modlili za spásu našich duší.

Byl to týden plný solidní horské turistiky a strašlivých blábolů z úst lidí, kterým bych se za jiných okolností pečlivě vyhýbal. Utvrdil jsem se v názoru, že mladí křesťané jsou vesměs lidi, kteří v jakékoliv jiné sociální skupině nemají šanci na vyniknutí, a tak si po večerech chodí povídat o Ježíšovi. Jsem rád, že žiju v ateistické zemi, kde je těchto zoufalců jen málo a třeba časem vymřou úplně.

Ámen, kurva, ámen:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

45 thoughts on “Píchající ježci

 1. Moc pěkné, obzvláště ta křesťanská společenská hra. Mám spolužáka, jenž vystudoval teologickou fakultu, byl na třídním srazu, kde se ukazovali fotografie dětí, manželek, psů, aut, milenek atd. On se vytasil se sadou fotek, kde je vyfocený s papežem. Pravda, bylo to alespoň orig.

 2. drumik: vyfocený při felaci s papežem? tomu říkám originalita:-)

 3. já zírám. zírám. je to skutečně pravda?

 4. Ta Neznámá: pravda pravdoucí. já fakt myslel, že už jsem ti to vyprávěl, většinou jsem holky balil právě na tuhle zkazku:-))))

 5. Tak, teď už si asi raději nebudu s nikým podávat ruku. Třeba by z toho ještě vyvrcholil.:-))

 6. Božská sebranka… My měli akorát Ládinu, ale to se nedá srovnávat :-)

 7. Ládinu by asi líp popsal Blíženec od Krysky. Já s ním sice tři roky bydlel (fakt tři? uf), ale je to něco nepopsatelného… Taky jsem s ním navštívil dvě křesťanské kavárny…

 8. zwíře: bydlení s křesťanem, to musí být den co den majdan plný zvrácených orgií, ne? :-)

 9. Až na to, že chodil v noci pozdě z křesťanských akcí (nalitej), tak to docela šlo.
  Nejhorší zážitek bylo, když týden pařil Warcrafty, samozřejmě v noci. Tak jsem stále v polospánku slyšel "yes, my lord", "my leash"…

 10. Ta Neznámá: líbilo:-)
  zwíře: křesťan pařící warcrafty, hmm…silná káva.

 11. :o ))No, na základě toho včerejšího zwířetova odkazu jsem taktéž chtěla popsat své zážitky s jednou "křesťankou", ale koukám, že tady je to pěkně shrnutý.

 12. :o ))Chtěla jsem to napsat tady do odkazu, jenže když ono je to spíš na seriál "Buffy, zabíječka křesťanů" :o )

 13. pravdaLádina byl sice členem YMCA , aspoň hrával metal na basovou kytaru a do noci pařil Warcraft: "My lord!", "How can I serve?", "Yes?", "My lord!", "How can I serve?", "Yes?", "My lord!", "How can I serve?", "Yes?", "My lord!", "How can I serve?", "Yes?", "My lord!", "How can I serve?", "Yes?",

 14. Blíženec: takhle mi brácha v pokoji pařil taky, a to rozhodně mezi křesťany nepatří:-)

 15. Nechápu, co zwíře s Blížencem s tím Ládinou pořád mají. ALe stačí jim řict "Ládina" a oba vidí rudě. Vlastně vidí rudě i Koudy.

 16. kryskojá rudě nevidím, ale tak nějak: "apage satanas!"

 17. lobono, on byl víc Křesťan než věřící, takový zvláštní případ, jedinečný exemplář…

 18. o jednom Koudym jsem něco slyšel od Té Neznámé, ale to bude asi shoda jmen…

 19. zwíře: to možná taky je, ale v tom případě šlo jistojistě o jiného Koudyho…

 20. ženatý, ženatý, ty já mám nejradši…

 21. mají spoustu peněz na luxusní dárky, to je ono.

 22. enimen: ale no tak, vždyť víš, že sňatek se psem ještě není povolen…

 23. škoda, že šlo o jiného Koudyho, mohli jsme elegantně propojit blogy :)

 24. Neblbni… :-)
  Ale měli bychom společné téma…

 25. svata pravda…Doufam ze to na vas s enimenem nezanechalo hluboke stopy, protoze ja se tresu hruzou a to jsem tam nastesti nebyl… :o )

 26. Je fakt jedno, ke který víře se hlásí. takovýhle uchylové dokážou ulítávat i na tom, jestli Linux nebo W…

 27. Linux, linux… linux, linux…

  ať klidně chcípne :-)

 28. takví křestani jsou v menšině, většina tak ulítlá není, ale sex patří vážně do manželsví, vy vořeši. chcete násilí? jsěte do zoo, tam vás sežeru

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>