Zlé sestry z Východu

Člověk by neřekl, jak jsou některé Slovenky zákeřné…
Včerejšek nebyl příliš bohatý na události, které by si zasloužily květnatější popis. Snad jen stojí za zmínku, že kamarád-sklář mě posadil ke svému pracovnímu stolu a já pod jeho vedením ze skla stvořil takovou malinkatou blbůstku. Napoprvé to byl prý hodně slušný výkon, tvrdil kamarád-sklář. No, nevím, pro mě důležité, že jsem si plamenem o teplotě 2000°C neožehl obličej nebo nějaký životně důležitý orgán, ale práce s roztaveným sklem mě bavila, to ne že ne.

Pojďme se vrátit k úterku, protože úterek se stal kulisou jednoho hodně smutného příběhu. Po práci legraci, řekli jsme si s Tou Neznámou a zamířili na druhý díl Je třeba zabít Billa. Film to byl celkem dobrý, ale jak už tu nastínil enimen, nějak extrémně odvázaný jsem z toho nebyl. Několik scén je geniálních, ale zbytek se tak trochu vleče. Navíc Quentin zjevně už ztratil schopnost vkládat do filmů věty, ze kterých se stanou kultovní hlášky. V Kill Bill vol.2 není ani jedna. Ale jak říkám, už kvůli těm několika scénám Bill stojí za vidění.

O nějaký čas později jsem mířil ke svému vršovickému obydlí a v hlavě mi strašila utkvělá myšlenka, že svou postýlku najdu obsazenou někým cizím. Slovenská spolubydlící Monika totiž avizovala, že za ní přijede její rovněž slovenská kamarádka Jana a že u nás v bytě jednu noc přespí. Na jednu stranu jsem se uklidňoval tím, že Monika by Janu do nejbližší volné (tedy mé) postele neimplantovala, kdyby věděla, že vlastník postele (tedy já) v ní (té posteli) hodlá přenocovat. Na stranu druhou jsem se ale nemohl zbavit pocitu, že přesně ona výše popsaná situace nastala.

Co vám budu nalhávat, když jsem odemkl dveře, z temnoty pokoje se vynořil bílý obrys psího chuligána Šimona. Štěkl mým směrem něco nadávek, a pak se stáhl do ústraní. Probuzená spolubydlící Irča vypadala zaskočeně. Jé, lobo, ty jsi přišel…to jsme nevěděly…

I přes černočernou tmu jsem vytušil, že na mé posteli spočívá cizí objekt. Lépe řečeno pravidelně oddychující Monika. Jako správná hostitelka nabídla své návštěvě své lůžko a sama se odebrala na nejbližší volné, tedy mé. Tak ji vzbuď a pošli pryč, krčila rameny Irča. Ale to přece nejde. Lobo, i když je unavený, bez nálady, do postele se strašně těší a pod tlakem kruté reality se mu ze rtů linou těžko omluvitelná slova hanlivého obsahu, zůstává stále gentlemanem až do morku svých dlouhých kostí.

A tak jsem dotápal do pokoje, kde za jiných okolností přespává enimen. V poslední době však většinou nocuje u své přítelkyně, takže jeho pokoj zeje prázdnotou. A to zeje prázdnotou myslím vážně. Enimen si totiž k přítelkyni odnesl matraci a vybavení jeho pokoje nyní sestává z alumatky a několika kusů lůžkovin. S povzdechem jsem si tedy na alumatku navrstvil hnízdo ze značně použitých dek, polštářů a povlečení, přenesl se přes smutný fakt, že valná většina těchto textilií je značně potřísněna cizími tělními tekutinami, zavřel oči a bolestně usnul.

Ráno se mi sice Monika dlouze ospravedlňovala, že mi zkoušela telefonovat, ale jak jsem byl v kině a měl vypnutý telefon, tak že se samozřejmě nedovolala. Budiž…Ale stejně budu pro příště při kontaktu s našimi lstivými slovenskými sestrami (promiň, Azure!!!) poněkud obezřetnější.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Zlé sestry z Východu

 1. je mi to moc líto, ale tvůj sklářský výrobek již přišel o ouško…

 2. Jedno "promin" to nespravi :-) )
  Mimochodom.. "lstiva" slovenska deva vlezie lobovi do postele a lobo stravi noc v enimenovej izbe.. :-)

 3. Ta Neznámá: jak to???? člověk se s tím hodinu dře a ty to za den rozflákáš, no to je peklo…
  azure: do postele mi sice vlezla, ale byla mohutně obalena spacákem, takže se není čemu divit, že jsem šel spát jinam…

 4. tak mocně jsem jej tiskla k hrudi, až…

 5. akykolvek skleneny vytvor som schopna rozflakat aj za sekundu, nemam kedy sa takymito cinnostami zaoberat cely den :-) ))
  btw.. spacak je vazne neprekonatelny problem, zrejme na urovni pasu cudnosti :-) ))

 6. Ta Neznámá: :-)
  azure: uznávám, zas takový problém by to nebyl, ale scházela vůle, tak je to:-)

 7. podle všeho to vypadá, že matrace se vrací domů:-)

 8. co jste tomu offtopickému zwířeti udělali?

  BTW to asi nebyla zrovna úspěšná noc, v tom pelechu na alumatce, co?

 9. Matrace se vrací domů mi připadá stejná šifra jako mýdlo končí z kultovního filmu Čtyři vraždy stačí…

 10. dneska jsem spal na alumatce já a bylo to celkem fajn. To asi proto, že diplomová práce zahltila CNS a ta už nic jiného nezvládá.
  P.S. Dešťové kapky dopadají na plechovou střechu…

 11. to zwíže – no jo, už jsem tu souvislost zmerčila a nemůžu pochopit, jakto, že mém bystré mysli předtím unikla! :o )

  to enimen – máš dobrý spaní, pro mě je alumatka synonymem pro "hodně-dlouhá-neuvěřitelně-hnusná-noc". Na druhou stranu, pro ty, kteří ví, jak píchají křešťanští ježci, to musí být jako totální pohodička. Oni totiž ví jak chutná peklo! :o )

 12. však já si onu alunoc docela vychutnal. proti píchajícím ježkům dost pohoda:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>