Promoce teče mi po ruce

Tisíce krásek voní šalvějí

Co si budeme nalhávat, promoce je šaškárna především pro rodiče. Z mého hloubkového průzkumu vyplývá, že většina mých spolužáků by si klidně nechala diplom poslat poštou a volný den by vyplnila nezřízenou konzumací tekutin s obsahem lihu. Ale co: Ve čtvrtek jsem se převlékl za elegána, do autobusu naložil rodiče a F. a do Karolina jsme dorazili.

Pořadatelky ze studijního oddělení obhlédly čerstvé magistry zkušeným okem a udělaly jedinou správnou volbu: Má-li být jejich příchod na scénu alespoň trochu reprezentativní, bude nejlépe, když v čele dvoustupu půjdou ti nejztepilejší.

Když tedy varhaník (zřejmě půjčený z nějakého hokejového stadionu) udeřil do kláves a brána do sálu se otevřela, naskytl se přihlížejícím obraz, z jehož estetické vybroušenosti mnozí omdlévali blahem. V čele dvoustupu světácky kráčeli dva dvoumetroví mladíci, z jejichž pohledů bylo jasné, že ve škole toho už zažili příliš mnoho. Já a spolužák Vláďa. Následovaly nějaké ty proslovy a trocha staré muziky, pak jsme dostali tubusy s diplomy, došlo na nějaké to potřásání pravicemi, společné focení, a bylo.

(Nemůžu si ale odpustit poznámku, která se vztahuje k pedagogickému sboru. Někteří z těch lidí v černých hábitech, kteří nám na konci obřadu blahopřáli, mi stiskli pravici, usmáli se a prohodili pár žertovných nebo milých slov. Někteří mi stiskli pravici a řekli gratuluji. I to mi plně stačí. A pak přišla pedagožka, kterou nebudu jmenovat, ale snad vám její identitu přiblížím tím, že jde o sestru známé textařky, herečky a hudební porotkyně. Celý obřad se tvářila, jako kdyby nastoupení studenti byli něčím na úrovni vrstvy kalu v čističce odpadních vod, pravici podávala ledabyle a místo gratulace se omezila na úšklebek. Krásný člověk, krásný člověk!)

Nicméně, je to za námi, a svůj Cum Laude diplom jsem založil do sbírky, kterou již nadále rozšiřovat nehodlám. Začalo krásné období oslav a veselic a radostných událostí. Ještě ve čtvrtek opulentní slavnostní oběd ve vyhlášené restauraci. V pátek pracovní večírek v Duplexu, naštěstí ve VIP sekci poblíž rautového stolu. V sobotu výlet do Jamonovy Lhoty, kochání se venkovskými panoramaty, křesla rozestavěná okolo ohně, sud dvanáctky a decentní oslavička faktu, že Jamon byl konečně oficiálně povýšen na sládka, prý nejmladšího v republice. Ještě v sobotu krátká účast na dalším ohňovém sezení, tentokráte na maloměstě se silně podnapilým kamarádem-sklářem.

A v neděli, to jest včera, jsme s F. vyrazili do Prahy, prohlédli se jeden roztomilý mezonetový byteček na Vinohradech a plácli si s jeho majiteli. V řádu jednotek týdnů nás čeká stěhování, a protože ani jeden z nás ještě nikdy se svým partnerem nebydlel, je jen na vás, budete-li nám držet palce nebo ne.

I když já si myslím, že to snad ani nebude potřeba…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

26 thoughts on “Promoce teče mi po ruce

 1. F. opouští Brno? Hrůza! Ale jinak ke všemu gratuluju velice :-)

 2. partiovka: Neboj, z Václaváku co by kamen dočutal…myslím, že na občasné opilecké přespávání pro partiovku ideální. :o )

 3. Ó jaká krása to musela být, když ve dvouřadu nastupovali reprezentanti košíkové:o)Gratulace jak k diplomu tak k bydlení s krásnou F.!
  (Já již sdílím domácnost cca 4 a 1/2 roku se svým LMB a stále jde o svazek pevnější než skála. Společným bydlením rozhodně nenarušený:-)
  Takže do toho hnízdečka „Pravou, Štěpánku(tedy Jaroušku), pravou!!

 4. společné bydlení je prý již zase „in“ !

 5. katchaba: to je od tebe hezké:-)
  Paželv: je to velká ztráta pro Brno, ale velký zisk pro Prahu:-)
  partiovka: máme tam pro tebe takovou komoru pod bojlerem…
  Quanti: rovné dva:-))
  Eleska: pravou rukou? ano, to ano… :-) )
  dalimil: znáš to, in-out-in-out-in-out :-)

 6. Linet: co přesně máš na mysli? :-) )
  Mamed: třeba se to v nějakém dalším díle objeví:-)

 7. Vinohradýý, Vinohradýý…
  Osvaldové se nediv, onehdá psala do jakéhosi plátku, že v těch hábitech, co si musí navlékat, jsou jistě blechy, kdoví, do to měl před ní na sobě, a vůbec je smrad a voser…

 8. posílám opožděné gratulace k cum laude!
  (a taky by mě zajímalo, kdy se s tímto názvem objeví nějaký hodnotný naturalistický snímek!)

 9. vyloudil jsi do cajzlárny betelnó borku z e štatlu a ještě ke všemu naši voličku. zelené přízraky a gábina osvaldová tě budou v noci strašit.
  jinak samozřejmě gratulace, uvědom si, že teď čas radovánek a nezřízeného sexu skončil, začíná práce, rodina, potomstvo, hypotéka, dovolené s CK a střízlivé večery. a to je jistě horší, než přízraky a osvaldová.

 10. P~O: blechy? novináři musí být na nepohodlí zvyklí!
  Kozel: chtělo by to nějak poangličtit, takže navrhuji název „Lobo cums louder“ :-) )

 11. pr démon: Žádnej strach, trvalé bydliště zůstává v platnosti. Nenechám si ujít příležitost ovlivňovat dění v rodném městě zpovzdálí a pak se mu zlovolně pochichtávat.
  A k té druhé části komentáře se snad ani nemá cenu vyjadřovat. To si obšlehl z nějakého méně vydařeného filmu…asi.

 12. No myslím tím samozřejmě, jak vám to obrovské štěstí přeju. :) ) My totiž skončíme v garsonce v Komořanech a ještě dáme RK deset tisíc. :) )) Už mi z těch inzerátů jde hlava kolem…

 13. společné bydlení je nejlepší zahájit sestavováním nově zakoupeného nábytku, protože se při tom o tom druhém dozvíte více, než byste čekali… například jak se umí chovat v krizi nastalé po nesprávném a pevném přimontování některé části postele/skříně/pc stolku…:-)))

 14. lobo: kulate to cislo :) tak gratz, doufam, ze v tvem veku budu mit aspon jeden ;)

 15. pr démon: radovánky a nezřízený sex? s někým si mě zřejmě pleteš:-))
  Linet: Komořany? to je někde u Plzně? :-) )
  hroschik: když my hlupáci jsme ten byt vzali i s nábytkem:-))
  Kozel: no, co na to říci? :-)
  Quanti: mít minimálně jeden, to zvládne každý, bez obav:-)

 16. noo, uz jsem zacinala pochybovat… ale snad prece jen jo :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>