Vítej zpět, příteli ethanole!

Se zlým úšklebkem o zlých věcech

Vzbudil jsem se ze zlého snu. Zdálo se mi, že se skupinou svých kamarádů, kteří jsou zároveň i mými spolupracovníky, jsem seděl v Broukovi, a že vikingsky vypadající číšnice nám na stůl stavěla neustále nové a nové překážky v podobě piva a kubánského rumu. Zdálo se mi, že jsem vypil devět piv a čtyři panáky.

V okamžiku, kdy jsem zjistil, že to nebyl zlý sen, ale zlá pravda, poklesl jsem na mysli a rozhodl se zemřít. Pak však má křečovitě svírající se ruka nahmátla sklenici s vodou, kterou jsem si k posteli prozíravě připravil. Lokal jsem ten lahodný, bohatýrský a osvěžující nápoj, do žil se mi vracela stará síla a já se rozhodl nezemřít. A to rozhodnutí platí, i když sotva jsem zapnul telefon, přišla mi smska od kamaráda-skláře, v kostce o tom, že dnes večer jsem očekáván v nejmilejším podniku.

Já jsem se skutečností smířen. I když trochu lituji, že ono neblahé poznání o jednotě snu a reality se vždycky dostavuje jen po alkoholických snech. Proč někdy nezjistím, že reálný podklad mají třeba sny o autobuse plném švédských roztleskávaček? Nebo rozkuřovaček? Ale asi to tak má být…

(Jejda! Teď mě začala trošinku bolet hlavička! Asi mi vikingská číšnice do toho rumu zamíchala něco špatného!)

Aby toho nebylo málo, příští pátek máme další pracovní večírek, tentokráte – voilá – v Mikulově. Pachatel se vrací na místo činu, řekl bych. Rohatý krokodýl se má na co těšit. I když si nejsem jist, proč tam vlastně jedeme, protože na včerejší schůzi se ozývaly hlasy, že kdo ví, jestli v tamním sklípku budou mít dost piva.

Ale ozývaly se i jiné hlasy a kromě cca první třetiny schůze se většinou jen vykládaly chlapácké a později opilecké historky. Já měl kdysi dávno, ještě na škole, jednu kamarádku, ale strašně, strašně! ošklivou, fakt, líčí náš šéf a své vyprávění doprovází nejrůznějšími oplzlými gesty. A jednou jsme se spolu někde opili, a já…já jí šáh na kundu. Ale pak jsem se na ní kouknul a povídám: ále, serme na to!

Takovéhle příběhy mi připomínají dávný slogan České televize: Podzim v dobré společnosti.

A víc už dnes opravdu nenapíšu, cítím se být trochu vysílen. Odpusťte.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 thoughts on “Vítej zpět, příteli ethanole!

 1. to vole, né rukou, kopačkou musíš šahat na švába, to mi ho teda vyndej !

 2. IH: ty vole, Ivane, no rád tě vidim!
  Mamed: jsi nenáročný!
  Hujerová: to sotva…

 3. Nemam cas se v tom ted Lobo moc hrabat, ale vcera kraceje po Staromaku me napadlo slovo Ropa…Ropa Lobo Ropa :)

  Nicmene koukam, ze sejkove na moji myslenku hned hbite zareagovali, ale nemusi jeste byt vsem dnum konec…

  No az te prestane bolet hlava, zkus si napsat do blogu uvahu na tema: Lobuv nezavisly pohled na ropu v celosvetovem a budoucim meritku jeji potreby….:)

 4. pane Lobo, je čas rezervací na ples……………………..

 5. F.: nemusí být:-)
  Fiksu: uděláme si takového předčasného Mikuláše:-)
  Třéňa: jo, to asi neuděláme chybu:-)
  jamon: probůh, už teď? a kdy se ta sláva koná?

 6. Ani nemusím klikat…Český krumlov,žejo? Už jsem ho zaznamenala před dvěma lety a to byl tenhle blog teprve batoletem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>