Co s sebou?

Stěhování je tak složité!

Ano, ono to není tak úplně totální stěhování, jaké zažili například Tataři na Krymu, ale stejně – i když mám nový byt vybaven nábytkem takřka kompletně, je třeba přestěhovat ty statisíce různých maličkostí nebo obludností, bez nichž si svůj život nedovedu uspokojivě představit. Sice jsem ve svém dospělém životě prodělal stěhování z/do různých podnájmů už čtyřikrát, ale stejně jevím známky neklidu, asi jako Adolf Hitler 30. dubna 1945 ráno.

Za nějakou hodinku a půl musím mít sbaleno vše potřebné a vydat se do Prahy, a já místo balení píšu tohle. Ale ono je to tím, že při psaní si lépe vzpomenu, co mám, co nemám, co chci a co musím.

Peřiny. To je jasné, ty mám bezpečně uložené u známých, na ty zřejmě nezapomenu. Jejich zvláštností (těch peřin) je zejména délka, neb jsou na zakázku prodlouženy, aby pokryly celého loba. Navíc jsou zřejmě plněny rajčím peřím, ale koho by to zajímalo.

Otvírák. No ano, s F. jsme už minulý týden zakoupili a slavnostně použili vývrtku na víno, navíc jsem doma našel nerozbalenou a nepříliš důvěryhodnou sadu vývrtka-otvírák-škrabka na brambory (vražedná kombinace!!), ale základem každé spokojené mladé domácnosti je mluvicí otvírák Staropramen, a ten mám připravený na stole. Líbezný slogan Tssss…glo glo glo…jo! Chlapi sobě! se jistě sousedům za tenkými stěnami bude líbit.

Cédéčka. Samozřejmě. Těch pár desítek němých, zato však kulatých svědků mého zvráceného hudebního vkusu je symetricky rozprostřeno po celém pokoji a možná i v dalších přilehlých oblastech. Dá trochu práci to všechno vyhledat, dneska prostě čapnu, co mi přijde pod ruku, a nebudu se s tím stresovat.

Chlast. Ho hó! Doma toho nemám mnoho, ale je zřejmé, že v novém bytě budu budovat bar se sveřepostí sobě vlastní. Základem prozatím bude jedna Tullamore Dew, jedno Sandeman Medium Dry Sherry, jeden Key Rum a jedna dvoulitrová Coca cola light v plastiku. Mladý muž na prahu života sotva potřebuje víc. Poznámka: Koupit pytlíky na led!!!

Knihy. To bude problém… Mám jich tuze mnoho a v průměru aspoň jedna týdně přibývá. Kam to budu dávat, nevím. Asi bych si měl udělat volné odpoledne, provést nemilosrdnou selekci a hodit aspoň pár stovek kusů na aukro, ať si to lidé po pár korunách rozeberou.

Hadry. Ojojój, velká bolest! Náš byt zatím není vybaven šatní skříní podle mých představ, takže je nutné i ty nejbáječnější kousky oděvu umisťovat na židle, sporák a do bidetu. Takže prozatím se omezím jen na to nejnutnější. Nějaká ta košile, tričko, trenky, dvě či tři ponožky a sada amerických uniforem od operace Just Cause po Iraqi Freedom.

No vida, sbaleno!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Co s sebou?

 1. ZvláštníVe stejný den jsme podali výpověď, v tentýž den se i stěhujeme… Buď tak hodný a dej mi urychleně vědět, až si zlomíš nohu.

 2. Pakoslav: nápodobně! a ty mně, až budeš mít věštecký film o číslech do sportky:-)

 3. pytlíky na led? přežitek ;) pytel ledu z benzínky, to teĎ frčí ! :-)

 4. Pche, to je tragédie bez šatní skříně! Náš nový byt není vybaven ničím a právě teď se musíme z nedostatku financí rozhodnout mezi lednicí, postelí a sedačkou. Nejlépe z této trojice vybrat ten kousek, který bude úspěšně suplovat zbylé dva…

  Aha!…

 5. Můj otec mi cpe pivo, kdykoliv se u rodičů zastavím, jen aby mi ho mohl i otevřít a z následného „Tsss… glo glo glo. Jo! Chlapi sobě!“ mít dětinskou radost. Ale chápu ho, takový otvírák bych také chtěl.

 6. Akorát bych vyměnil ten Key Rum za něco lepšího… :)

 7. Rybushka: když benzínka je od nás daleko!
  Linet: postel. jasná volba, řekl bych…
  Fiksu: tvůj otec musí být správný chlapík!
  drinker: to byl dárek, vypiju ho s colou a koupím Morgana:-))

 8. Linet: Rozkládací sedačka, řekla bych…bingo? Lednice není v zimním období potřeba, stačí otvíratelné dvojité okno (podrobnější info u loba).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>