Teď už ale opravdu potřebuji vaši pomoc

Takže začněte vyvíjet nějakou aktivitu

Včerejší pracovní den nebyl vůbec špatný. Zejména bych vypíchl fakt, že do práce jsem sice přišel v půl desáté a odcházel až něco po jedenácté, ale podstatnou část z té skoro dvouhodinovky jsem strávil navýsost příjemným způsobem – říkejme mu třeba Ardbeg Ten Years Old Single Malt.

Vtip je v tom, být v pravý čas na pravém místě. O něčem jsme se zrovna radili v kanceláři šéfa techniků, když dorazil šéf IT sekce a stěžoval si, že je ve stresu. Šéf techniků se vědoucně usmál a ze své skříňky vytáhl tenhle skotský zázrak, rozhlédl se po místnosti, zašeptal přines pět skleniček a zavři dveře, a bylo jasné, že stres nemá šanci přežít.

(Bylo mi trochu líto fiksu pojky, který zůstal za zavřenými dveřmi a usilovně pracoval, ale asi se nedalo nic dělat. Jak jsem říkal – být v pravý čas na pravém místě).

Nevzpomínám si, že bych nějaký jiný den snídal desetiletou skotskou, silnou a omamně vonící kouřem, ale doufám, že se mi to ještě několikrát v životě poštěstí. Tedy, abych byl upřímný, dnes dopoledne jsem se už na stránky Ardbegu koukal a nad fotkami v sekci Shop – The Nectar jsem strávil chvíle mnohem příjemnější než nad fotkami z leckterých stránek o lidech, kteří se mají rádi.

Ale abych se dostal k tomu, co je opravdu důležité: Podívejte, máme sice teprve říjen, ale konec roku klepe na dveře. Spolu s F., kamarádem-právníkem a jeho Evičkou a určitě i nějakými dalšími přáteli uvažujeme o silvestrovském pobytu někde v horách. Pár dalších přátel z maloměsta sice jede do Tater, ale to je moc daleko. Protože nevím, zda nebudu muset operativně odfičet do Prahy, raději bychom jeli někam blíž.

A je tady problém. Na webu je sice spousta nabídek, ale většinou za nehorázné peníze (i když to vem čert), a navíc s podmínkou, že pobyt musí trvat minimálně týden. Což se mi zase s ohledem na práci zdá trochu moc.

Hele, když jsem vás prosil o tip na slušný byt v Praze, tak jste trapně selhali. Nevadí, byt jsem si našel sám, ale máte skvělou šanci napravit si reputaci. Neví někdo z vás o chatě nebo chalupě někde v českých horách, ne moc daleko od lyžařských středisek, kterou bychom si na pár dní mohli půjčit nebo pronajmout? Určitě nás nebude víc než deset, určitě samí nekuřáci a slušní lidé, kteří by mouše neublížili…však mě znáte, ne?

Celkem na vás spoléhám, moji milí. Odměna za dobrý tip jistá!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 thoughts on “Teď už ale opravdu potřebuji vaši pomoc

 1. já ti rozumím !ano, podobný problém řeším již několikátý silvestr.
  Chalupa nebo penzion,na tři dny,rozumná cena,musíme tam být sami,ne žádný silvestrovské menu,blízko na lyže,parkování u baráku….

 2. No lobo, pokud jsi po selhání čtenářů v otázce bytu nakonec sehnal takový byt, jak jsi sehnal, tak bych se, být tebou, skoro modlila, aby čtenáři selhali znovu. ;) )

 3. dalimil: přesně! proč nás nikdo nevyslyší?
  Linet: kdepak, to byla šťastná náhoda, která se sotva může opakovat:-)

 4. Parkování u baráku není podmínka, spíše by to mohlo být do 1km od nějakého rozumného dopravního spojení.

 5. A taky by tam mohla být sjezdovka s více vleky než jednou hadicovitou pomou, z té totiž někdy i spadnu.

 6. planovat silvestr v rijnu? to je prilis dekadentni.

 7. Vyhovovala by ti chata v Jeseníkách, blízko Červenohorskýho sedla?

 8. Quanti: Ale no tak! Silvestr na horách je vždycky nejlepší, tedy s výjimkou trávení silvestrovské půlnoci na vrcholku Devíti skal s dvoulitrovkou šampusu a sedmičkou balantýnky. Tenhle zážitek těžko něco přebije…

 9. P~O: já myslím, že ano!
  Mirka: výborně, výborně, budu čekat!

 10. lobo: Cháchá, tu chatu máme my a ty už se tam nevejdeš!

 11. lobo: Nene, tvoje místo už maj předběžně rezervovaný FP&S.

 12. P~O: s FP jedu zítra do Mikulova, takže uvidíme, chachacha!

 13. Nelyžuji, takže neporadím. Ale tu fotku Ardbergu 1965, tu ti hochu jen tak nezapomenu. Kvůli ní teď budu mít vlhké a kouřem omamně vonící sny!

 14. Hans: ty žiješ! to je dobrý důvod k oslavě, doporučoval bych koupi Ardbegu:-) ne, vážně – dost jsem dnes přemýšlel a došel jsem k závěru, že lepší whisky jsem asi nikdy nepil…

 15. pr démon: Používání slova „tož“ ve tvojí mluvě mě značně zneklidňuje.

 16. lobo: je to jen tak tak, s tím žitím.
  Počkej, myslíš jako třeba lepší než Glenfiddich? Ta cena se totiž zdá být poměrně přívětivá…

 17. pr démon: promyyslíme to:-))
  Hans: na svých stránkách píšou, že autor nějaké whisky bible je velmi, velmi, velmi chválil…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>