Orálek se šlapkou? Nein, danke.

Whisky, pivo, whisky, pivo, rum, fernet

Ve čtvrtek jsem se do bytu dostal před půlnocí, a to, že jsem v sobě měl deset pivínek a jednu whističku, byla jen a jen moje vina. Respektive vina pracovního kolegy, který slavil narozeniny a velkoryse za nás všechno cáloval. Snad bych mohl ještě zmínit, že v hořejší části Václaváku mě odchytla cikánská štětka (opravdu ošklivá; můj oblíbený San Antonio by o ní napsal, že byla šeredná jak šestatřicet vopičích zadků nalepenejch vedle sebe, a měl by svatou pravdu).

Phóóóď, já thi hó vhykhouřím! Odháněl jsem ji zprvu relativně mírně, ale neodbytná byla snad ještě víc než ošklivá a vrhala se mi po rozkroku. Asphoň si šháhnu, jhak ho mháš vhelkýho! To už jsem opravdu musel použít silnějších donucovacích prostředků…a ačkoliv jsem měl volnou jen jednu ruku, poněvadž druhou jsem si hlídal mobil a peněženku, slavně jsem zvítězil a šlapku nechal v prachu dlažby, což je velmi mizerná metafora, a dost možná to ani metafora není.

V pátek ráno mě čekalo natáčení na jedné střední škole. Naneštěstí můj kameraman se z pracovní oslavy vrátil domů až v půl šesté ráno a byl trochu dezorientovaný. Což se projevilo zejména tím, že když vedle mě stál ředitel školy, kameraman ke mně přiběhl, ukazoval na jednu opravdu krásnou studentku a toužebně vyl ty vole, ta má úžasný kozy! No tu bych si dal! Ředitel pozdvihl obočí, a i když se v následujících minutách situace opakovala s malými obměnami ještě asi třikrát, žádné sankce pro nás nevyplynuly.

Páteční večer jsem tedy očekával jako vysvobození, a svým způsobem to i vysvobození bylo. Všechno začalo v bytě kamaráda Soba. Dáme Jamesona, ne? navrhl, já kývl a kamarád-právník po krátkém přemlouvání také svolil. Ale nemám whiskový skleničky, řekl Sob a začal zlatavou tekutinu nalévat do dvoudecek, naštěstí ne úplně po okraj. A pak na koncert Prostitutes, o kterých jsem slyšel mnoho dobrého.

Sláva, překonali jsme Neratovice! jásá paní K., která v kulturáku prodává lístky, když se svým doprovodem rázně vejdu do dveří. Na mou nevyřčenou otázku vzápětí odpovídá, když vysvětluje, že jsem návštěvník číslo třicet čtyři, a že prý o den dříve na Prostitutes přišlo jen třiatřicet Neratovičáků. Inu, připíjíme si na to, s enimenem a brněnským hostem Bennym. Předkapelu StillKnox znám z místních jako jediný, a tak dávám do placu nějaká z prstu vycucaná moudra a následně se s kamarádem-právníkem shodujeme, že i když holky hrají dobře, chybí jim přesně to něco, kvůli čemu milujeme třeba Gaia Mesiah.

Pak ovšem na pódium přicházejí hlavní hvězdy a já jsem mile nadšen – pověsti nelhaly a Prostitutes jsou opravdu dobří, skoro je mi vždycky až líto, když musím k baru pro další pivo. Pokoncertový přesun do koktejl báru je logickým vyústěním. Je plno, ale Stellu si u baru vybojuji. Kromě spousty známých mě zdraví asi dvanáct lidí, které jsem v tomto životě určitě ještě nikdy neviděl, a pak přichází další překvapení. Kamarád-alkoholik Třéňa, pověstný svým zájmem o spíše mladší slečny, mi představuje krásnou a do poloprůhledné pavučiny nezahalenou dívku. Ty jseš fakt ten lobo? Já tě čtu, ale představovala jsem si tě úplně jinak, diví se. Rád bych na to odpověděl něco frankodrebinovksy ostrovtipného, ale Třéňa už dívku táhne kamsi jinam…

Kamarád Kosárek a jeho Dana mě oblažují zábavnými zkazkami a kapitány Morgany, leč přesto na mě kolem druhé ranní sedá únava a začínám se chystat k odchodu. Počkej, zvu tě ještě na jednoho Morgana, hraje mi Kosárek na citlivou strunu, a já se nechám nachytat. Lstivý Kosárek mě vleče k pultu a hromovým hlasem objednává dva fernety.

Co na to říct.

Dnes je mi divně. A to mě ještě čeká noční alkoholopochod kolem obory.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Orálek se šlapkou? Nein, danke.

 1. co si predstavujes pod takovym slovem „oralek“?

 2. partiovka: zřejmě něco jako korálek nebo Zaorálek, ale trošilinku jiného!

 3. ja jsem si te taky predstavovala uplne jinak! :)

  fernet bych mu vylila na hlavu :)

 4. partiovka: rád poradím!
  Quanti + F.: pak tedy doufám, že zklamání bylo co nejmenší!

 5. A já? Představuju si tě správně nebo vypadáš úplně jinak?

 6. Lobo konecDávám tomuhle blogu tak tejden, jo kamaráde před rokem jsme si to taky mysleli a zdá se, že jseš daleko odolnější , ale lovit čtenáře na mageu už si nedovolíš

 7. Já Ti poradímNarvi si ten kaktus do prdele a polykej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>