Zdají se mi sny o rapujících spolužačkách

Profesionální deformace

Nazdar, hele, já vim, že jsme si pivo domlouvali na středu nebo čtvrtek, ale dneska se mi udělal volnej večer, tak neskočíme na jedno? Můj mobil hlasem kamaráda-právníka odpovídá: Hele, sorry, mně je nějak blbě, dneska na to nemám, a já tedy nevím.

Trávit večer sám doma? Ale inu, pročpak vlastně ne? Vždyť ono to jednou za čas neuškodí, alespoň se to říká!

Chvilku si zkouším hledat zábavu na internetu, ale je to marné – vysokorychlostní připojení ještě není zcela funkční, a jestli jste někdy zkoušeli stahovat filmy připojením přes mobil, tak mi dáte za pravdu, že rychlejší by bylo i natočit si nějaký film vlastními silami.

Jak je tu v těch Vinohradech klidno, říkám si zálibně, když vyhlížím z okna na tu secesi všude kolem. V těžkém županu a se sklenkou sherry v ruce sám sobě připomínám Oldřicha Nového, chybějí mi snad už jen ty namalované stíny kolem očí. A trepky se soukenným nártem, ale na ty je ještě času dost, říkám si.

Ale ani ve třicátých letech se nedá žít věčně, tak se odhodlávám k časovému skoku do let čtyřicátých. V DVD mechanice postupně měním disky a už po bůhvíkolikáté si ordinuji léčbu sledováním Band of Brothers. Dejte mi pokoj se všemi Losty a podobnými věcmi, já mám o označení Nejlepší seriál všech dob už dlouho jasno.

Vypínám většinu mozkových funkcí a nechávám se unášet dějem a další sklenicí sherry. Přesně ve 21:43 (podíval jsem se na hodinky) mě napadlo, že bych měl do domácích zásob koupit VAT 69, a myslím, že to byla nejdůležitější věc, která mi v posledních dnech na mysl přišla. Takže až dnes půjdu z práce, musím se stavit ve své oblíbené prodejně lihovin. Snad mě paměť nezklame…pokud byste mě ale náhodou odpoledne potkali a já v ruce netřímal tu zelenou láhev s černobílou etiketou, křikněte na mě a připomeňte mi, co mám dělat.

Hmmm. Takže teď sprcha, obídek, a ve dvě být v práci na poradě. Lazy days, řekl bych.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 thoughts on “Zdají se mi sny o rapujících spolužačkách

  1. já nevím, ale některé exterierové záběry v tom „Nejlepším seriálu všech dob“ mě krutě připomínají bakelitové kulisy z pohádek ve studiu kamarád,až čekám kde se vynoří Jirka „mastný vlas“ Chalupa s mufem supermufem… :-)

  2. Mamed: a čelo!
    dalimil: z takových jako ty je mi smutno:-))

  3. 1) Band of Brothers se u mě též úspěšně řadí k RD, Futuramě a Simpsonovým!
    2) Co je to „těžký“ župan?
    3) Proč kupuješ něco jako VAT69? Byla to doufám jen momentální inspirace tím hezkým černovlasým alkoholikem z BoB?

  4. Linet: 1) to je moc dobře! 2) to byla tak trošku nadsázka, přece nebudu psát „šedý župan“! 3) jednak inspirace hned z několika oblíbených děl (BoB nevyjímaje), jednak mi poměr cena/výkon přijde naprosto ohromující…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>