Vysokorychlostní život

Realita přišla náhle a nečekaně

Stejně je to zvláštní, řekla mi F., když jsme dnes vycházeli z kina z Flyboys aka Rytířů nebes, že na ty Němce pořád vybírají ty samý typy. Samolibý a s protáhlou lebkou. Prostě jako ty.

Z toho můžete usoudit, že náš vztah už přešel do dalšího, vyššího levelu. Před pár dny jsem například do společné domácnosti kromě flašky whisky pořídil i rychlovarnou konvici, a to je podle některých mých kamarádů podobně silné pouto jako například hypotéka.

Pracovní easy days, o kterých jsem tu ještě nedávno básnil, jsou dávnou minulostí. Místo lenošného povalování musím být v práci na devátou, a to je hrozitánské, protože v tento čas jsem býval zvyklý se poprvé probudit, lenivě popatřit na hodinky a zase usnout. A ani fakt, že kancelář je od mého bytu vzdálena dobrých dvě stě metrů, celou situaci nijak neulehčuje. Pracovní doba je navíc značně variabilní, a to spíše směrem nahoru, jestli mi rozumíte. Pokud mě ještě pořád nelitujete, tak vězte, že například v sobotu večer jsem musel pracovat, respektive prodírat se sem a tam davem zpocených sedmnáctiletých dívek, vtipkovat s americkými rappery a nechávat si od nich cpát cédéčka. A ta že mi teď znějí bytem.

Dobrých zpráv je málo, ale jedna z nich říká, že v novém bytě již nejsem odkázán na internetové připojení přes mobil. To, že se mi skoro každá stránka otevírala rychlostí rozpadu igelitové tašky, pohozené v lese (ano, Foglar mě poznamenal!), zkrátka nešlo dlouhodobě akceptovat. Ani střednědobě. A, nelžu vám, i krátkodobě to byla pruda.

Naštěstí je tato trudná minulost již minulostí, stejně jako moje snahy o definici kruhem. Pár hodin jsem debatoval s operátorkou jů pí sí, pak mi dala vybrat mezi modrou a červenou pilulkou, a vše skončilo happyendem v podobě fungujícího vysokorychlostního internetu. Jsem soutěživý typ, a řeknu vám, je to hrůza, ustavovat teď stále nové a nové rekordy ve stahování filmů a jiných filmů.

Možná bych tu ještě mohl vzpomenout na to, že v pátek večer jsem se na skok ocitl v nejmilejším podniku, s nedůvěrou vyslechl kasání kamaráda-právníka o tom, že se absolutně nehodlá opít, protože v sobotu míří na Prodigy, a s obavami poslouchal nářky kamaráda-skláře o tom, že málo pijeme. Sotva někoho z dlouhodobých čtenářů překvapí fakt, že oba výtečníci se nakonec po zásluze zřídili a ještě házeli vinu jeden na druhého.

Shodou náhod jsem kamaráda-právníka těsně před jeho odjezdem směrem Prodigy potkal. Nevypadal čerstvě, ne. Od té doby jsem o něm neslyšel, a trošku se bojím, zda si nezachroptěl Who is the fire starter a poté nezemřel. Tímhle způsobem už zemřela řada velikánů naší doby!

Technicko-historická otázka: Znáte někdo malíře Miškovského? Krajinky, odhadem tak první třetina dvacátého století. Já o něm nedokážu zjistit nic, a dost bych něco zjistit potřeboval!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 thoughts on “Vysokorychlostní život

 1. Takhle nevtipně jsem to neřekla. Ale omlouvá tě tvoje novinářská praxe…na citace byli novináři vždycky slabí.

 2. s tím stahováním bych to lobo nepřeháněl aneb říká ti něco FUP:-)btw. kamarád-právník se na prodigy nedostal:-)

 3. F.: a já bych přísahal, že to bylo takhle:-)
  lojer: FUP? ne…a kamarád-právník mě nepřekvapuje:-)

 4. 1) Lojer mě předběhl, s UPCím FUPem jsem zvědavá, kolik toho postahuješ. ;)
  2) Rychlovarná konvice je moc hezký základ! :) Já jsem si dneska po ránu udělala předběžný součet věcí, které jsme prozatím nakoupili do nového bytu a částka téměř šestimístná mi vyrazila dech…
  3) Miškovského moc neznám, vím jen, že maloval někdy mezi 1900 – 1930 a byl to krajinkář. ;o))))

 5. s tim malirem zkus Endjiho, ten o takovejch vecech vi… minimalne ti rekne, kde je ten typek pohrbenej a muzes si zajit poplakat na jeho hrob:-)

 6. Linet: 1) já myslím, že s 30 giga limitu něco málo zvládnu:-) 2) konvice byla už jen poslední třešnička na dortu! 3) opravdu díky!
  Kozel: máš něco lepšího?
  hroschik: goog idea!

 7. Mistr: zlé
  Kozel: sakra! dá se to objednat v dálnopis-shopu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>