Dvanáct způsobů&

…jak brutálně zavraždit postklimakterickou stařenu holýma rukama.
Kéž bych je ovládal! Dnes bych je využil všechny, a ty obzvlášť brutální bych klidně nechal proběhnout několikrát.

Já vím, že nikdo z vás není zvědavý na nějaké pracovní povídánky, ale tohle je spíš povídánka o mezilidiských vztazích. Taková sociální sondička, řekl bych. (Malá odbočka: taky ve vás slovo sondička vyvolává kosočtvercové růžové asociace? Asi jsem v nepořádku…)

Nesnáším systém porad a schůzí a školení, který je v mé nové práci pevně zakořeněn. Proto jsem se s oprávněně truchlivou předtuchou dost cukal, když mě šéfová pevně uchopila za loket a odvlekla na dvouhodinovou poradu o optimalizačních procesech. Naposledy jsem tak silný odpor vykazoval na prvním stupni základní školy, když se do mě soudružka učitelka ve školní jídelně pokoušela nacpat masovou haši. Nutno říci, že v obou případech byl můj odpor marný, ale dnes jsem se alespoň nepozvracel dva metry od stolu, kde obědval celý pedagogický sbor.

To, že naše účast na celé dnešní taškařici byla chybou, si ale uvědomila i šéfová. Bohužel pozdě, až po uzamčení dveří. Abych ukázal, jak vysokou pracovní morálkou vládnu, pronášel jsem polohlasem návrhy typu kdyby bylo otveřené támhleto okno, mohli bychom jím utéci, případně polovinu těch lidí tady bych okamžitě vyhodil nebo prosté ó, smrti, přijď! Šéfová měla na tváři neveselý úsměv.

Dost mě ubíjí zjištění, že televizi veřejné služby (zdravím, lojere!) ve skutečnosti ovládá skupinka stařen, jejichž věk už se dá zjišťovat radiokarbonovou metodou, stařen, které bez výjimky mají trvalou, také trvalou nadváhu a brýle ze skla tak tlustého, že by vystačilo na dva Papamobily.

Obzvlášť jedna byla až hyperaktivní, stále si brala slovo, dramaticky povstávala ze židle, gestikulovala a hádala se s každým o malicherná slovíčka. Stala se mou první adeptkou na bolestivou smrt.

Kdybych to uměl, přiskočím k ní, zpoza žeber jí vytrhnu pohrudnici a ucpu jí s ní rektum. Taky by si zasloužila silným trhnutím oddělit ruku od těla a tou rukou být následně zmlácena. A nakonec bych jí prostě a jednoduše trhnul hlavou nahoru a do strany. Křup.

Možná vám to přijde až příliš kruté a morbidní, ale když vám řeknu, že tahle paní se se mnou dvanáct minut dohadovala o definici slova konkrétní, tak byste nad návrhem na jakkoliv bolestivé ukončení jejího života jistě jen souhlasně pokývali hlavou.

Snad se dnes večer dám do pořádku. Budu k tomu mít všechny potřebné atributy: Přítomnost své milé a přítomnost Jamonem uvařených piv. Pakliže pivo nezafunguje, tak třeba za dva měsíce rybáři vytáhnou z Vltavy nafouklou a zohavenou ženskou mrtvolu, ale nebude to moje vina.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 thoughts on “Dvanáct způsobů&

 1. náramně jsi mě svou pracovní historkou pobavil, můj milý. jsem zvědavá, kolikero nadávek z tebe ještě vypadne u piva.
  Jo a ta sondička… snad by tě mělo napadnout první sonička ne? anebo že bys rovnou vytvářel asociace jako sondička – sonička – kosočtverec?

 2. Benny: jak říkám, čistá pravda a špinavá podlaha:-)
  Ta Neznámá: Jistěže asociace sondička-sonička je silná, ale ta druhá mě napadala nějak intenzivněji:-)

 3. jinak nejen ze se mi slovo "sondicka" prevelice libi a vyvolava ve me stejne asociace jak v lobovi, pri vysloveni tohoto slova me take napada hned nekolik stejne tak peknych synonym :-) )

 4. vy dvě chlípné sondičky!!! Ježíš Vás přesto miluje!

 5. Tu odtrženou postklimakterickou ruku bych doporučila rozkrájet na kosočtverečky…

 6. ta podstatna informacia nam tu trochu unikla: AKA JE DEFINICIA SLOVA "KONKRÉTNÍ"?
  btw.. trvalu nemam :)

 7. azure: to by bylo na dlouhé vysvětlování:-) nicméně při této definici je třeba hovořit zvýšeným hlasem a tvářit se zle, aby plně vynikla její účinnost:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>