Adolf Born To Be Wild

Historicky druhý příspěvek na bloguje.cz, v jehož perexu se objevuje tvrzení „Werich byl hovnocuc!“

Partiovka s námahou zvedl bytelnou desku a oběma rukama ji držel ve vzduchu proti mně. Pekelně jsem se zasoustředil, sevřel prsty pravé ruky v pěst a s nidžovským výkřikem do desky udeřil. Ozvala se uširvoucí rána a ve středu desky se pod mou pěstí objevil otvor o průměru cirka dvacet centimetrů. Mládenci, potící se u střižny, se vyplašeně ohlédli. „Doufám, že tu desku už nebudete potřebovat,“ řekl partiovka, nebo já, nebo někdo jiný, to už je jedno. Diváci pouze zkoprněle zavrtěli hlavami a vrátili se ke své práci. Sebestředně jsem se usmál a cítil se jako Bruce Lee v šedesáté páté minutě libovolného jeho filmu.

Jinak hezký příběh má vadu na kráse snad jen v tom, že ta deska byla z pěnového polystyrénu. Ale i tak to, předpokládám, o mně něco vypovídá.

„Sakra, chlapi, sorry, volá mi sousedka!“ zaklel jsem a moji spolupracovníci se s nevolí zašklebili, protože jsme byli v třetině napínavého závodu Alpami a motory našich Porsche nadrženě bublaly. Smutně jsem se rozloučil s průběžným druhým místem, které jsem v té době v závodě držel, a telefon zvedl. Uštěpačné poznámky kolegů o tom, co že je to za sousedku, proč mi volá a jestli o ní F. ví, jsem několikerým mávnutím ruky odmrštil do zapomnění. Pochopitelně, na jejich místě bych si také vše maloval v intimně růžových barvách, ale ona sousedka je zřejmě jedinou vlastnicí klíčů od jedněch celkem důležitých dveří v našem domě a já ji svého času žádal, aby se mi ozvala, až bude lze vyrobit a mně předat jejich duplikáty – samozřejmě jsem nemohl tušit, že zavolá v takhle nevhodný okamžik!

„Hele, teď zrovna tak úplně nemakám, jsem na cestě do KFC, koupit si něco k jídlu,“ informoval jsem Kozla, když se mě na to telefonicky ptal. Chvilku jsme se trumfovali, kdo z nás má právě méně práce (děláváme to často, a většinou opouštím souboj zahanben a poražen), a pak Kozel přistoupil k jádru věci – prý mi volá proto, že mě konečně může seznámit s jednou osobou-utajené-identity-vhodnou-pro-spolupráci-na-natáčení, a jestli bych prý měl čas v úterý večer? Do telefonu nadšeně kývám a z pravidelných nárazů mého čela do mikrofonu Kozel správně chápe, že čas bych měl.

Když jsme u toho KFC, musím tu zaznamenat i další nemilý důkaz dekreasující úrovně služeb tohoto řetězce. Dobře víte, že jsem vždy stál na jejich straně a že kdyby Colonel z Kentucky zakládal soukromou armádu, přihlásím se jako výsadkář-průzkumník, ale v poslední době jsem už několik jejich provozoven opouštěl nepotěšen, někdy i zklamán. I dnes – hranolky nic moc, stripsy sice chuťově na výši, ale velikostně vhodné spíš pro Aťku Janouškovou, a tatarka v nějakém novém pytlíku, který jde otevřít jen s vynaložením značného úsilí. Kam ten svět spěje?

Jak to tak po sobě čtu, jistě jste teď mnozí nabyli dojmu, že jsem se dnes v práci vysloveně nepřetrhl. Je to ostatně pravda: Proč bych se měl trhat na dva či více malých lobů? Pokud si ale myslíte, že jsem vyvíjel jen mizivé pracovní úsilí, musím se vám posupně vysmát – když šéf viděl mou dnešní reportáž, prohodil pár pochvalných vět. Neřeknu vám, o čem je, to se v pravý čas dozvíte – snad jen naznačím, že s titulkem dnešního článku souvisí velmi úzce a s perexem dnešního článku souvisí velmi volně, spíše vůbec.

A teď je myslím konečně čas na to, abych zahájil výzkumy na poli vynalézání nových koktejlů z malinové limonády, rumu a mléka!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 thoughts on “Adolf Born To Be Wild

  1. Aťka Janoušková v pytlíku ?
    Nějaká instantní dobrota ?

  2. já jen doufám, že ten čas je středa večer, páč time-machine je zrovna u kováře na přezutí do zimních podkov :o )
    PS: a lobovi volám jen vždy, když jdu z práce ještě na noční směnu do slévárny…

  3. dalimil: jen pro znalce!
    Kozel: ano, ano, úterý a středy se mi vždy pletly!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>