Když dojdou světové zásoby klíčového rumu

Víkend pro labužníky

Že je zle, jsem poznal v okamžiku, kdy ke mně zpoceným davem protančil zpocený enimen, z kapsy svých na míru šitých kalhot vytáhl devítivoltovou baterii, zkušeným grifem ji naslinil a pokoušel se mi ji přitisknout na levou bradavku. Byl páteční večer, maloměstský kulturní dům praskal ve švech (jak moje na míru šité kalhoty) a skupina Tleskač se na pódiu vydávala z nejlepšího, ačkoliv zvukař zjevně nebyl na její straně. V panice jsem upustil nedopitého lahváče, popadl F. a před enimenem nás ukryl do blízkého koktejl báru, kde mě zase zdravilo asi třicet lidí, z nichž jsem poznal sotva polovinu.

Že je opravdu zle, jsem poznal v okamžiku, kdy jsem na stůl s pocitem dobře vykonané práce položil x-tý vypitý půllitr s logem Stelly a na rameni mi přistála něčí dlaň. Jenda, můj nejmilejší bratr! S nesmlouvavým výrazem mi podával skleničku, jejíž obsah se zlatohnědě leskl. Podle barvy jsem usoudil, že může jít buď o moč těžkého cukrovkáře nebo o irskou whiskey, tak jsem to riskl a obrátil ji do sebe. Bohužel, byla to whiskey.

V sobotu jsem zjistil, že se mi dělá divně, když se pokouším zavázat si boty, takže jsem v pudu sebezáchovy spolu s F. naskočil do kolemjedoucího busu, který podivnou shodou náhod mířil na Prahu. Ubytovali jsme se v našem vinohradském orlím hnízdě a já se rozhodl pochlubit se svým posledním vynálezem, sestávajícím z ledu, malinové limonády jedné velmi speciální značky a key rumu, promíchat, netřepat. Nalil jsem nám do vysokého skla a uvelebili jsme se na gauči. První doušek. F. se na mě tak nějak zvláštně podívala, tenhle pohled já znám…

…o nějakou tu chvilku později, když jsem popadl dech a odkopnuté trenky, jsem měl jasno. „Jo! Já normálně vymyslel nápoj lásky! Stačí jeden doušek a už se šuká!“ volal jsem radostně, protože jestli nezbohatnu na tomhle, tak už nevím, na čem. Takže pochopte, že přesný název té malinové limonády ani poměr míšení vám tu nevyzradím.

Na uklidnění bylo nutné si dojít do kina. Borat. Čekal jsem dost a nebyl jsem zklamán – s výjimkou jedné trochu hlušší scény můžu tenhle klenot intelektuálních konverzačních komedií doporučit každému, kdo se někdy zasmál politicky nekorektní anekdotě. Jen jsem po celou dobu projekce trnul, aby se v narvaném sále neodpálil nějaký protestující Kazach. Nebo Žid. Nebo feministka.

Jinak není moc co řešit. Všelijaké večeřičky a pivíčka a panáčky a další malinové koktejly, a najednou přišla neděle. I ta byla dle plánu filmová. A teď mě dobře poslouchejte, nebudu to víckrát opakovat: Nikdy jsem neměl Bondovky rád. Všechny, co jsem viděl, mi přišly jen o málo zábavnější než hollywoodský remake Cesty do hlubin študákovy duše (do českých kin ani nebyl nasazen). Ale! Casino Royal se mi líbilo. Už úvodní titulky jsou lepší než spousta filmů. Daniel Craig je naprosto luxusní drsňák, s uhlazeným a přitroublým Connerym nesrovnatelný. A zase, až na jednu podivnější pasáž filmu jsem se nenudil a svých peněz nelitoval.

Takže když jsme ze sálu vycházeli, na poskoka u dveří jsem se podíval tak, jak se Bond díval na pana Cifru, a myslím, že ho to dost zasáhlo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

20 thoughts on “Když dojdou světové zásoby klíčového rumu

 1. loboza své neuctivé výroky na adresu bondovek a Seana Conneryho se budeš smažit v pekle v jednom kotli s Georgem Lazenbym! nahým!

 2. silverghost: abych ti nevěnoval craigovský drtivý pohled! :-) )

 3. A Lazenby bude z plna hrdla pít ten tvůj nápoj lásky a bude se na tebe dívat pohledem, který znáš…

 4. PJ: á, vida, vítej mezi námi:-))
  Fiksu: neříkej, že i ty jsi bondofil! :-) )

 5. ale když connery je táááák hezký! :) i těť ve svých šedesáti, sedmdesáti či já vím kolika :)

 6. probůh! už je asi vážně na čase jít do postele a zlehka se prospat… TEĎ. nikoliv těť.

 7. Jagšemáš ?
  Borat je ultimátní film.Nevím jestli bych si užil stejně být židem,ženou, nebo homosexuálem, ale i tak tleskám…

 8. dračí princezna: hezký možná, ale to podle mě není pro agenty nezbytně nutné:-)
  muris: taky se mi to takhle naplno psát nechtělo, ale pravda musí být zachována!
  dalimil: naštěstí ani do jedné z těch skupin nezapadám, takže jsem byl opravdu spokojen…

 9. Lobo, to, že potřebujete k sexu jakousi limonádu a to vám inkoust na jmenovce od bytu ještě ani neuschl, to bych zde příliš explicitně nerozváděla!

  Dále žádám indicie, kde je možné vidět Borata 5 dní před premiérou.

  A na závěr douška k Bondovi, tvůjž názor na něj zcela sdílím – myslela jsem si vždy, že když se člověk pod vodou nadechne, okamžitě mu prasknou plíce a zemře a ne, že má ještě sdostatek času pateticky natahovat údy a vrhat dojemné pohledy. Co si o tom myslíš?

 10. Linet: právě že nepotřebujeme, a překvapilo nás to o to víc:-)

 11. Boratjá jsem ho viděl v Aeru na Borat nite uváděnou Odvážnými palci Baldánským a Fukou a nemělo to chybu.Sál rozdělený na mužskou a ženskou část,soutěž v házení židů do studny a nakonec oba palce v legendárních plavkách….

 12. Linet: Nabízím indicii: ius primae noctis s kozlem.
  Btw jaký inkoust? Jmenovky ještě nespatřily světlo světa. A já jsem stejně pořád v Brně.

 13. proboha… na borata se jako zenska zdraham jit, ale s casinem jsi me prekvapil, taky nesnasim bondovky, takze mozna…?

 14. dalimil: já byl zcela mastňácky na Floře, a odmyslím-li si to strašný množství lidí v sále, tak to nemělo chybu…
  Quanti: nezdráhej se a běž na obojí!

 15. neŽe je zle,jsem zjistil v momentě,kdy jsem v pátek o půlnoci opuštěl koktejl bár s bilancí sedmi sodovek…..
  Že je opravdu zle,jsem zjistil,když jsem se v pondělí od své bývalé přítelkyně dozvěděl,že byla obeznámena s mou historkou související s mou po Dobříši již proslulou chorobou…. Lobo,jak ti tvůj život závidím…a pozdravuj Jarku

 16. kamarád-právník: není co závidět! btw z Jarčina vyprávění prý byly všechny přítomné dívky poněkud rozpačité…

 17. kamarád-právník: Budiž ke cti tvé bývalé přítelkyně, že nejméně dvakrát se ohradila,že to slyšet nechce, ale má tak tenký hlásek, že…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>