A teď dávejte, bacha, Stulík! Kromě lásky mezi mužem a ženou…

…existuje i láska mezi mužem a rybou!

Ta pizza se včera povedla. I ta pizzoška, nově otevřená a vybavená tak ochotným, hbitým a komunikativním personálem, že jsem valil oči jak Whoopi Goldbergová. Seděl jsem v nekuřácké části se svou nejoňadřenější kamarádkou a vykládali si zábavné zkazky a bylo to vynikající, jen mi pořád někdo telefonoval. „Jsem kousek od vašeho domu, pojď na pivo,“ lákal mě Paželv na návnadu, na kterou já vždycky slyším. Ovšem tentokrát jsem z pochopitelných důvodů zklamal. „Kde jseš? Ondřej je tady jedinej kluk!“ stěžovala si do telefonu jedna bývalá spolužačka, které jsem podle všeho před časem lehce slíbil svou účast na třídním srazu a vzápětí svůj slib stejně lehce hodil za hlavu, protože některé sliby prostě musejí ustoupit před lákavější alternativou. I ji jsem tedy zklamal a byl jsem pyšný, že jsme pizzošku zavřeli. Respektive její nekuřáckou část.

Dnes jsem musel usilovně pracovat a za chvíli ještě pracovat půjdu (což je extrémně smutné, když se podíváte, kolik je hodin. A kolik teprve bude! Ale co, je potřeba se snažit, aby bylo dost penízků na drobné životní radůstky. Stala se mi totiž taková věc…

Všichni jste jistě někdy slyšeli nebo viděli zkazky či obrázky, jejichž hrdiny jsou lidé, kteří se ve svém milostném rozletu nezastavili pouze u svého biologického druhu. Někteří z vás to jistě i sami zkusili, o tom nepochybuji, vždyť co se tady na bloguje.cz schází za lidi? Jsou lidé, kteří podivuhodně přilnuli ke psům, ke koním, k ovečkám, k úhořům a tak dále a tak podobně. Ale slyšeli jste někdy o podobně cituplném vztahu k rybě?

Za všechno vlastně může F., pochopitelně. Její snaha udělat ze mě lepšího člověka přinesla své plody. Už si dokážu zavázat tkaničku na první tři pokusy, už poznám červeného panáčka od zeleného, už skoro umím odemykat dveře. To je v pořádku. Ale nedávno mi F. ukázala, jakým způsobem používat otvírák na konzervy, aby osvobození potraviny z plechu trvalo méně než sedm minut a moc nebolelo, a to byla chyba. Shodou okolností mi to totiž demonstrovala na konzervě s tuňákem.

A já se do tuňáka bláznivě zamiloval. Není nic lepšího než čerstvé pečivo s čerstvým máslem a tím rybím požehnáním. Jedl bych to pořád. Například dnes jsem tuňáka posnídal i povečeřel. A stále ještě se mi nepřejedl. Vždycky si říkám – a je to vůbec zdravé? A je to vůbec vhodné? Ale pak si vždycky odpovím, že si musím pocvičit ovládání otvíráku, a když už je pak ta konzerva otevřená, tak co s ní?

Vidíte, takhle já to mám těžké. Pomozte!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 thoughts on “A teď dávejte, bacha, Stulík! Kromě lásky mezi mužem a ženou…

 1. Chceš snad říct, že během oběda jsi byl tuňákovi nevěrný?!?

 2. ber to tak. Ked budes pracovat dostatocne dlho, tak bude zase menej hodin

 3. Neboj, tuňák je asi to nejzdravější, co existuje :-) ) Fůra vitaminu D a zdravého tuku…

 4. Někde tu musím mít aspoň dvě konservy, ještě z Geneve!

 5. asTMA: lhal bych, kdybych tvrdil, že vím, o čem je řeč:-)
  Jura: k obědu bylo kuře, a to já neodolám!
  lojer: máš v mých prsatých kamarádkách pěkný zmatek, příteli! o Silwuchu se tentokrát nejednalo!
  AIF: to je přístup, se kterým se nesmířím:-))
  Laura: ano, to jediné mě uklidňuje…trošku.
  P~O: tak ne že je necháš Ludwigovi‘

 6. Chudáci tuňáci, v móři už není skoro žádnej a všichni jsou v konzervách vůkol – i ty se přidáš k jejich vyhubení, nedobrý hochu?!

 7. Paželv: to je nemilosrdná evoluce – kdyby mohli, jistě by vyhubili oni nás!
  Mamed: no tak to si snad ani nezasloužím! taková pocta!
  Linet: říká se na Královských Vinohradech:-)))

 8. vítej v klubu milovníků tuňáčích mrtvol v plechových rakvičkách!
  mám prima recept na pomazánku:
  2x tučňák bez oleje (šťávy), 1x pomazánkový máslo bez příchutě, přiměřeně cibule a citrónu, možno přidat nepatrně majonézy.
  to všechno promíchat, netřepat.
  mňam!

 9. o tuňáku přemýšlím již dost dlouhou dobu – na squashi má ryba reklamu přímo ve sprchách, ale když my stejně potom chodíme na pivo a ne do Delvity…

 10. sistr: bez oleje, bez příchutě, netřepat…to jsou samé negativní pokyny!
  Kozel: po squashi na pivo, no kdo to kdy slyšel?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>