Jak na věc

Takhle by se ten život žít dal

S rozmyslem jsem si nalil do skleničky štědrou dávku skotské, ale ještě před tím jsem sklenku poctivě vymyl, protože včera v ní byla voda. Chvilku jsem horizontálně relaxoval na našem rudém gaučíku, a znovu jsem byl mile překvapen tím, že i když se na něj se svými dvěma metry natáhnu, zaberu z něj sotva polovinu. A pak jsem si rozečetl druhý díl Nočního klubu; to mohlo být lehce před sedmou. Teď se blíží desátá a já už se knihou hladově prokousal za polovinu. Kdybych sám sobě neslíbil, že vám sem něco napíšu, tak hltám Kulhánkovy humory dosud.

Pohoda, no. Z protější školy odbíjejí hodiny a sousedé za zdí začali vyrábět nového daňového poplatníka, jen nechápu, proč ona se u toho tak směje. Ale naštěstí to byla jen chvilička – asi už vědí, jak na věc, a nehodlají se ničím rozptylovat nebo zdržovat. Anebo se úplně mýlím a on ji celou dobu jen lechtal na chodidlech. Ale ta pohoda, a ta whisky, a to rizoto, co jsem měl k pozdnímu obědu…takhle nějak by se ten život žít dal!

V práci jsme se dnes s kolegy shodli, že je divné, že ačkoliv nastala už středa, stále ještě nás nenavštívila chuť pracovat. Leč přesto jsem jednu reportáž ustříhal a jednu natočil, aby zaměstnavatel dostal, co jeho jest.

Ne všechno ale běží takhle hladce. Například ráno, vlastně už včera ráno, jsem zjistil, že nám neteče teplá voda. I když nastavím plynový kotel na max, vyloudím maximálně pár šplouchanců vlažné a pak je vše zpátky u ledu. Nu, napoprvé jsem to s klidným svědomím hodil za hlavu s tím, že se to do dalšího dne jistě samo spraví. Nespravilo. Já vím, že ledové sprchy jsou asi užitečné – člověk se otužuje, zoceluje a navíc ho opouštějí nemravné myšlenky z ranních snů, protože by je v důsledku podchlazení ani neměl čím zrealizovat, ale stejně – nadšený jsem z toho nebyl.

Takže jsem se podíval, jak se náš kotel jmenuje, na internetu vyhledal autorizované servisy a na chvíli se změnil v telefonistu. Vytáčím první číslo – a vida, prý neexistuje. Vytáčím druhé – dočasně odpojeno. Třetí – „Haló, já vás vůbec neslyším, nemám signál!“ ozývá se ze sluchátka. Zvláštní. Jako by všichni ti plynatí lidé trpěli nějakým telefonním prokletím. Čtvrté číslo – slyším lidský hlas a na chvilku propadnu bláhové naději, ovšem opravdu jen na chvilku. Barvitě a za používání nejrůznějších popisných citoslovcí a částic líčím své trable, paní na drátě chvíli žvýká (nebo jen přemýšlí, ale zní to jako žvýkání) a vyřkne nemilosrdný ortel: „Nó, tenhle tejden určitě né! Snad bysme vám tam mohli někoho poslat příští středu!“ Vysvětluji jí, že za současného stavu věcí bych se příští středy zřejmě dočkal v ledovém kvádru a už bez jakékoliv naděje vytáčím páté číslo.

Haleluja! Člověk, se kterým mluvím, je homo sapiens sapiens, pokládá mi pár doplňujících otázek, na které s notnou dávkou fantazie tvořím odpovědi, a pak se dohodneme, že tedy v pátek mezi devátou a jedenáctou ráno. Takže doufám, že má naděje není planá jak Horní, že se v pátek dočkám sprchy, po které se nebudu stydět pohlédnout do zrcadla, a vůbec, že na celém světě zavládne klid a mír a já se jednou dostanu na titulní stránku časopisu Forbes.

Nebo aspoň Nový prostor.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 thoughts on “Jak na věc

 1. a co takhle časopis Modelář, nebo Amatérské Rádio:o)

 2. muris: máš pravdu, to by lépe korespondovalo s titulkem tohoto článku!
  eleska: proč si myslíš, že se zabývám něčím tak podivným, jako je sestavování amatérských rádií!?
  quaternio: to bohužel nepůjde, Leo má na obálce vždy jen dívky – tedy aspoň jsem to tak slyšel…

 3. A co to je za značku? Já před pár týdny také obvolával a taky jsem se domluvil až s pátým servisem…

 4. P~O: značku zde vyzradím, až pokud zvládnou svůj úkol!

 5. gay page?
  to sice není časopis, ale tv pořad pro veselé a hravé chlapce, ale nešť

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>