Takhle se na to musí!

Text oživený několika spektakulárními prohlášeními, postřehy a dvěma prosbičkami.
Sedím si v práci, dochroustávám pistáciové Magnum, pročítám blogy a zdánlivě mi nic nechybí. Ne každý má však život takto nalinkovaný, přátelé, a nad tím je třeba se zamyslet.

Třeba můj nejmilejší a jediný bratr. Loni touto dobou skládal maturitní zkoušky, a ježto jeho přístup k celé věci byl poněkud zlehčující, dvě ze čtyř jeho známek zněly ne-dost-statečný.

Žádný problém, máchal rukou bratr, budu rok pracovat a pak to sfouknu. I sledoval jsem s těžkým srdcem, kterak sourozenec denně vstává okolo páté ráno, navléká se do montérek a vyráží do nedalekého dřevozpracujícího podniku, kde buď coby řidič vysokozdvižného vozíku nakládal/vykládal přijedší kamiony nebo hrál ruskou ruletu se svými prsty na pile.

Včera jsem něco psal na počítači, když ke mně bratr vznesl otázku. Myslíš, že když dostaneš od zaměstnavatele věcnej dar, že z toho platíš nějaký daně? optal se a svíral přitom otevřenou učebnici Účetnictví. Jelikož moje znalosti tohoto ušlechtilého odvětví pocházejí pouze z italských komedií o účetním Fantozzim, odpověděl jsem negativně, ale dodal jsem, že jde pouze o selskou dedukci či indukci.

Bratr pokýval hlavou, poděkoval, prohlásil Fajn, to jsem si chtěl ujasnit, učebnici zaklapl a chystal se odejít do hospody. Opovážil jsem se ho optat, kdy že si letos dává to maturitní repete. Písemky v pondělí, ústní asi ve středu, to je ještě spousta času, pravil moudře sourozenec a bez viditelného vzrušení opustil byt. Nadzvihl jsem obočí, ale nechal jsem to být. Já tu nejsem od toho, abych mu kecal do života, a myslím si, že se dokáže dobře protlouci i bez zkoušky dospělosti. Nicméně mám obavu, že až ve středu přijede ze školy, nepřiveze příliš pozitivní zprávy, a že rodičovstvo to ponese poměrně těžce.

A teď něco úplně jiného.

Kamarádi, říkám vám to bez jakéhokoliv vtipkování. Moje současná práce mě nebaví a já nevím, co se sebou. Takže zatím se snažím ozkoušet, co všechno lze vyvádět. Dnes ve dvanáct hodin jsem se tedy rozhodl, že se zajedu podívat do školy a pohovořit si s někým kvalifikovaným o své diplomce. Ve čtvrt na tři jsem byl zpátky jako na koni.

Nezdálo se, že bych někomu chyběl. Mail mi přišel jen jeden, a to ještě zbytečný. Na mobil mi nevolal nikdo. A jelikož aparát pevné linky, zavedené do mé kanceláře, je zastaralého typu a neukazuje nepřijaté hovory, mohu si namlouvat, že mě nikdo nesháněl ani tímto způsobem.

Smutné na celé věci je, že pracoviště jsem opustil i přes vědomí, že od 13:00 do 15:00 se koná další veledůležitá schůze, jíž se mám účastnit. Jenže já se po té minulé rozhodl, že tam už nikdy nevkročím a že drdolaté stařeny se tam jistě zvládnou intelektuálně ukájet i beze mě. Navíc jsem si ještě jednou pečlivě pročetl svou smlouvu a zjistil jsem, že povinnost zúčastňovat se těchto sedánků není nikde zmíněna. Takže hohó.

A jsme u toho. Když tak koukám do Toplistu, z jakých domén přicházejí mí čtenáři, vydím tu nakladatelství, tu vydavatelství, tu velké nadnárodní koncerny a instituce. To mi neříkejte, že někdo z vás neví o volném místu pro mladého a nadějného šikulu, který umí tak hezky psát, jak tu skoro denně dokazuje. Neváhejte a napište mi vzkazík, já tu s tím šlehnu a zítra se hlásím u vás na vrátnici. Takhle neveselé to se mnou je:-)

Takže, až budete dnes večer rozjímat o Kristu, a je mi lhostejné, zda při tom máte prostředníček na klitorisu či žalud v dlani, vzpomeňte si na loba a jeho bratra, a vyšlete do éteru krátkou prosbičku, ať bratr odmaturuje a lobo si co nejrychleji najde práci, kde bude šťastný.

Děkuji uctivě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

22 thoughts on “Takhle se na to musí!

 1. snad jsem měl zdůraznit, že na neurotika se má prosba nevztahuje, děkuji:-)

 2. u nás shánějí vajsprezidenta HR development. cejtíš se na to, sokolíku? :-)

 3. T.N. to by šlo! sice nemám tucha, co je HR, ale to asi neni na závadu:-))

 4. human resource přece, to by věděl každej malej jarda :-)

 5. myslel jsem si to, ale říkal jsem si, že v tý vaší firmě to bude něco mnohem zlověstnějšího, třeba Horrific Rectum:-)

 6. mno.. jestli to myslis vazne… tak mrkni na stranky stratosky je tam par mist… nevim, co presne delat chces nebo umis..ani co presne delas ted… kazdopadne muzes poslat zivotopis na nasi asistentku vydavatele, ktera si rika personalni manazerka.:)

 7. sweetest: no vida, to je slovo do pranice, díky:-) a s tou výměnou míst bych nespěchal, trochu mě zaráží, že se na moje stránky díváš z pracovního počítače i o víkendech (jestli jsi to ty) :-) )))

 8. a v tvém nejmilejšim jsem tebe i pana Skláře dokonale nahradil, teda zejména z hlediska nového člena obsluhy

 9. Jamon: snad jsi neobtěžoval Markétu, naši sličnou pinglici?

 10. Já bych potřebovala vychovatele pro Ufona. Platím dobře, ale nejdříve bych musela vidět, jak umíš házet myšku…

 11. Mek Bílová: házet myšku, je to něco podobnýho jako olizovat bobříka? nebo se pletu?

 12. lobo: bohuzel jsem to ja…ale to je spis o zorganizovani casu, jelikoz mne nejen ukoluji nadrizeni, ale vymyslim si praci sama, tudiz kdyz me vetsina dobrych napadu prepadne prave o vikendech…neni co resit.

 13. šmarjá,lobo, tohle je slušná domácnost, my známe jen bobříka hladu…no asi z toho nic nebude, zvlášť potom, co jsem si přečetla tvé obscénnosti u lojera. ještě bys naučil Ufona, jak se leze do čtyřky:) ale zwíře hledá novýho účetního, už jsem tě doporučila!

 14. Mek Bílová: chm, takovou míru prudérnosti jsem neočekával:-)

 15. Já jsem z velmi nenadějné domény a kdybych věděla o nadějné práci, tak ti rozhodně nic neřeknu, abys mi to místo náhodou nevyfoukl :) )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>