A tak se ke mně nastěhovala F.

Skoro bych řekl, že přelomová událost!

Dlouho jsem to tu avisoval a mnozí se na to těšili a dotírali na mě dotěrnými dotazy, a včera to nastalo. U našeho domu zastavilo auto, z něj vyskočila F. a její kamarádka Tereza, za mého laskavého dozoru vynosily do čtvrtého patra osm a půl tuny osobních potřebností, dali jsme si panáka whiskey a bylo takříkajíc vymalováno. Takže můžete uzavírat sázky, zda to klapne nebo ne, ale nebude to výhodný byznys – na klapnutí je opravdu velmi, velmi nízký kurs!

Následoval malý večírek, spíše snad přátelské posezení ve Žluté pumpě, a opravdu nechápu, proč jsem při placení viděl na účtu částku, která by zneklidnila i Donalda Trumpa. Stejně tak nechápu, proč jsme na bytě decentně urazili ještě jednu lahvinku růžového a jen tak tak se rozhodli neurazit i lahvinku beaujolais a lahvinku kubánského rumu. A vůbec nechápu, jak to, že mi ráno vůbec nic nebylo!

Ovšem rodinný život není všechno, práce je bohužel práce a sama se neudělá, takže i dnes jsem musel přijít na pracoviště. Už v jednu. Přesto jsem portýrovi velkomyslně odpověděl na pozdrav. A teď musím ukrutně duševně dřít a chystat si otázky na interview, ježto večer jdu coby investigativní reportér na slavnostní předvánoční koncert Evy a Vaška. A bez jakékoliv ironie tu říkám, že se celkem těším, ani ne tak kvůli té muzice, protože svůj šálek čaje bych opravdu definoval jinak, ale tak nějak si myslím, že to bude akce celkem zábavná.

Za zmínku snad ještě stojí vzpomínka na úterní večer, plný laskavého humoru, ježto strávený převážně ve společnosti enimena, lojera a jamona. Mnozí by si mohli myslet, že když jsme se sedm let potkávali den co den ve školních škamnách a experimentovali s nastrouhanou křídou, tak už si nebudeme mít mnoho co říci. Ale opak byl pravdou: Ukázalo se, že ani jeden z nás se od gymnaziálních let příliš nezměnil. Pravda, enimen je milionářem, lojer bude brzy otcem, jamon je nejmladším sládkem v republice a já se vyšvihl na třetí místo v celosvětové spotřebě lightky, ale jinak je vše při starém. Lojer si arytmicky prozpěvuje, já a enimen trousíme drtivé vtipy a jamon zkoumá chemické složení piva, zkrátka gymnaziální duch přežívá, a to mě těší!

Nezbývá, než se vás zeptat: Jak se říká alkoholikovi, který pije výhradně francovku?

Alpoholik.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “A tak se ke mně nastěhovala F.

 1. je třeba zmínit, že jamon se změnil – pil grepový džus se sodovkou… sice až po devíti pivech, ale přesto:-))

 2. Tak držím palce! I když se neubráním představě, že jste to trochu zazdili tím nenačatým kubánským rumem…

 3. Kozel: co přesně?
  Linet: ten už by nám přerostl přes hlavu…

 4. doufám že přivedeš i F., chceme ju poznať,ju …

 5. S tou lightkou už ti asi šlapu na paty… Od tý doby, co jsem začala skutečně psát diplomku, konzumuju tři až čtyři litry denně…

 6. Proč jen už někdo nevynalezl robota, který by místo mě chodil do práce?

 7. Kozel: odpusť mu to, buď pro jednou velkomyslný!
  PJ: má to i stinné stránky, světové zásoby whisky ubývají dvojnásobným tempem!
  Laura: ještě se máš co učit:-))
  Mamed: to nevím, ale robota na offtopicové komentáře zjevně nepotřebuješ:-))

 8. no tak hurá, mise úspěšně dokončena :-) )) … teda až na tu Terezu (ale to je osobní záležitost…)

 9. F.: Pěkně vítáme ve Prase! :o ) Po Brně nestýskej a Prahu a lobouška si užívej. :o )

  lobo: Sláva! :o ) Konečně můžeš přestat vymetat lokály a budeš pěkně spořádaně po večerech rozprávět o literatůře a hrát domino!

 10. nevím, jestli se dá nazvat laskavým humorem to, čeho jste se vůči mé osobě dopouštěli:-)

 11. Petula: všechny svoje mise dokončuji úspěšně! :-)
  asTMA: ano, papučky a domino, to je moje!
  lojer: já myslím, že jistě ano!

 12. taková přelomová událost! nezbývá než se napít francovky :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>