Čam-

Za jiných okolností bych zvolil nadpis kompletnější, ale včera proběhla jistá dohoda…
Nebudu vás unavovat svým laickým líčením koncertu Čambavamby, protože mé okolí se shoduje na tom, že jsem kulturní barbar a přízemní člověk:-) Důležité je, že na koncertě mi dělala společnost Ta Neznámá, které to včera mimořádně slušelo, a že jsme se pochopitelně potkali s gotchou a dívkou z jeho okna.

Nastalo velké představování, které nebylo zas až tak velké, protože jedinými, kdo se dosud neznali, byli gotcha a Ta Neznámá. Zalili jsme to třemi kelímkovými Mušketýry – slušné kvality, ale přece jen s jakýmkoliv pivem ve sklenici nesrovnatelnými, a když koncert skončil a my se zpocení a dehydrovaní odebírali do šatny pro své odložené svršky a spodky, celkem jednoznačně jsme se shodli na tom, že je záhodno zajít ještě někam.

Provařená novinářská putyka Tlustá koala se přímo nabízela. Ač byla hodina relativně pokročilá, pochopitelně jsem zde nalezl svého bývalého šéfa. Prohodili jsme pár obscénních vtípků, jako ostatně každý bývalý nadřízený a podřízený, kteří se náhodou potkají.

A pak jsme si začali vyprávět. S gotchou jsme vzpomínali na bohatýrské časy při cestách po Gruzii či Turecku, se smíchem si připomínali, jak se nás v jednom ghettu u rumunských hranic pokoušeli zavraždit obyvatelé panelového domu, poblíž kterého jsme nocovali, nebo jak chutná samohonka z moruší – nebo jak se ta věc, které jsem musel vypít litr a přežil jsem to jen s vypětím všech sil, jmenovala.

Do následné debaty o návykových látkách jsem se příliš nezapojoval, protože to je pro mě zapečetěná kniha a moje vědomosti se blíží nule:-)

Hodiny běžely a gotcha už začal s nepřítomným výrazem ve tváři fantazírovat, že o mém blogu řekne docentu Skálovi. Tomu celoživotnímu bojovníku proti alkoholismu, určitě ho znáte, teď už je to dost starý pán. Podle gotchy by tento zasloužilý lékař nad některými smutnými příběhy jen nechápavě vrtěl hlavou.

No nevím. Já jsem se jednou s docentem Skálou setkal a hezky jsme si popovídali. Pravda, o mém záporném vztahu k abstinenci jsme nehovořili, ale to je věc jiná. Tehdy mě vyzval, jestli se nechci připojit do běžeckého závodu, který pořádal.

Hádáte dobře, že jsem nechtěl.

Ale to jsme odbočili. Důležité je, že gotcha i se slečnou z okna najednou zmizeli na tramvaj, já se svou milou po pár dalších locích zavřel Koalu a rovněž se vydal směrem postel. Ve čtvrt na tři jsem už klidně usínal spánkem počestných a spravedlivých.

Pochopitelně, že když jsem dnes po osmé ráno vstával, má forma by se stěží dala označit za olympijskou. Ale to je jedno, já to překonám.

Tenhle text měl být původně poněkud veselejší a lehkovážnější, ale v průběhu jeho vzniku mi přišel mail od maminky. Že prý v šest ráno mého nejmilejšího dědu přepadl infarkt. Tak mi nezbývá, než upřít svoje naděje k dovednostem tuzemských lékařů a věřit, že ten infarkt nebyl těžký a že to všechno dobře dopadne.

Protože dědu mám moc rád.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

28 thoughts on “Čam-

 1. jaká ksakru dohoda? to jsem asi byla na záchodě co?
  a jestli je to ten děda z domečku, co do mě vždycky láme slivovici, tak mu přeju brzký uzdravení.

 2. T.N. ono to možná nějak prošumělo, byl to takový vtípek v záplavě dalších vtípků:-))) a ano, je to tenhle děda:-)

 3. mi moc mrzi, ze jsem tam nebyla…moc moc. Ale camba jiste nezklamala.

 4. nezklamala, ale byl jsem smutný, že na pódium vybrali z publika nějakou divnou holku, aby si s nima zazpívala, a ne mě…

 5. Měl jsem velké dilema, jestli jít, nakonec jsem se rozhodl pro úspornou variantu: zůstat doma a pustit si anarchy:( A teď mě to začíná mrzet…

 6. lobo: tak to mě mrzí dvojnásob. Představ si jak v k prasknutí narvaném roxy zpívám nějakou pěknou pecku. třeba homophobia:)

 7. homophobii sis zrovna zazpívat mohl, lojere. tu hráli. stejně jako další 3 skladby z naší oblíbené anarchy.

 8. No a bejvalej šéf tě nechce vzít zpátky do bývalé práce?

 9. Petr: to co dělal lobo dřív, by dělal jen blázen po lobotomii nebo kdosi pomazaný žluťoučkým lojem:)

 10. gotcha: tak to mě fakt mrzí… no co tak se zřejmě všichni sejdeme na plotech.. no ale ty asi ne, což?

 11. lojer a lobo zpívající na podiu? tak z toho bych snad měla orgasmus. bez legrace :-)

 12. Petr: on by možná chtěl, já nechci:-)
  T.N. no vida, tak někdy přizvem lojera k nám do domečku a můžeš si to hezky užít:-) třeba až budeš mít narozeniny:-))

 13. beru vás za slovo:) jinak jsem zjistil, že 19. června, kdy jsem plánoval tu grill party na chatě, hrajem večer s holanďanama. tak nevím, nevím.

 14. T.N. nymfomanko! jeden orgasmus ročně ti je málo???

 15. GooglismLobo, prověřil jsem si tě.:-) Tohle vypadlo ze stroje (mimo jiné):
  Lobo is an alien from the planet Czarnia.

 16. Jura: to já přece vím, to je můj nejmilejší komiksový hrdina a podle něj jsem si zvolil svoje jméno…

 17. Aha, to já nevěděl. Mám komiksové nedostatky.:-(

 18. Jura: tak v kostce: Lobo se narodil na planetě Czarnia, od malička strašně zlobil a nakonec, aby byl jedinečným, všechny zbylé obyvatele planety vyvraždil. teď se příležitostně živí jako nájemný lovec gaunerů. největší záporňák v dějinách komiksu:-)

 19. lobo: nesmíš zapomínat na krtečka, to byl ten čistokrevný záporňák!!!

 20. Checht, no enimene, na tebe ten google stroj tak vytáhnul nepěknou věc.:-) Že prý "enimen is an idiot and pop culture is way better that the shit he sings", ale to určitě bude jen pomluva, reálnější asi bude "enimen is a poet".:-)

 21. No, to spíš chtěl někdo napsat eminem a místo toho udělal přesmyčku a vzniknul mu enimen – i když to tak úplně není přesmyčka, že. :-) každopádně poet jsem:-)

 22. a kdyz sel lobo do pekla, tak tam zlobil a vyhodili ho… enimen, cist jako any man?

 23. jak jsem tak přelouskal tvé blognutí o návštěvě koncertu čambavamba, nikde jsem nenašel nic o kostce ledu ani jiných veselých piškuntáliích á la tommaser…
  stárneš, nebo je to tím, že jsem tam nebyl s tebou???

 24. tommaser: bohužel – led byl na této akci velikou vzácností, a tak jsem se bez oblíbených hrátek musel obejít…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>