Hořické trubičky do každé rodiny!

Není těžké uhodnout, co právě snídám

Když si tak pročítám zápisky svých kamarádů bloggerů, přepadá mě tísnivý pocit. Skoro se mi zdá, jako by si všichni létali za vánočními nákupy do Nýdnolu, a jen já tvrdnau tady, většinu dárků musím vyrobit z odpadků nebo ukrást, a jen několik mně naprosto nejmilejších lidí se může těšit na hodnotný předmět z Holešovické tržnice. Abych těch starostí neměl málo, je třeba ještě dozvelebit náš byt. Postupem času vykrystalizovalo několik jasných priorit. To máte…

…psací stůl. Nový počítač zatím majestátně trůní na stole jídelním, a ačkoliv tento dosahuje rozměrů hřiště na národní házenou, stejně to umístění není ideální. Naštěstí jsem se už chytře zbavil pětice obřích rostlin, které nám zabíraly jeden kout spodního patra (a mimochodem, byl mezi nimi i dost podezřelý trifid, který po mně zjevně šel, a jen za poslední dva měsíce se navzdory mé nepéči prostorově zdvojnásobil!), a vzniklou volnou plochu nic nezaplní lépe než nějaký ten mahagonový sekretář s roletou.

…šatní skříň. Zatím své svršky umisťujeme na židle, rozsáhlý gauč a zábradlí mezi spodním a horním patrem. Vypadá to velmi malebně, to nemohu říci, a všechno je hned po ruce, ale stejně – hromádky textilií narušují jinak skvěle architektonicky čisté linie bytu a to mě rmoutí. Situace je ještě ztížena skutečností, že jediné volné místo, kam by se skříň vešla, má na šířku nějakých sedmdesát, osmdesát centimetrů. A to není mnoho.

…svítidla. Z celkem šestnácti možných světelných zdrojů jich je nainstalováno jedenáct. Je nutno instalovat i další a vše nějak sjednotit. Pravděpodobně to vyřešíme nějakými bodovkami, ovšem s velkou svítivostí, abychom eliminovali tmavé kouty, v nichž se můžou skrývat zlé věci.

…botník. Podívejte, jelikož celoročně nosím vysoké modré těžké botičky, bylo by mi to celkem jedno. Ale F., jako asi všechny ženy, je botní komoditou vybavena mnohem bohatěji, a já chápu, že rovnat si boty pod postel asi není to pravé ořechové. Botník (z pravého ořechu, pokud možno) se musí vejít pod plynový kotel.

…polička do koupelny. A tady znovu přiznávám, že na pořízení tohoto kusu nábytku jsem ani ve snu nepomyslel, ale když má milá říká, že ho potřebujeme, tak to asi bude pravda. Dosud jsem měl kartáček na umyvadle a šampón na vaně, ale pravděpodobně se to změní.

Pak se divte, že mé čelo brázdí vrásky, ze kterých by béháčkový Dylan puknul závistí!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “Hořické trubičky do každé rodiny!

 1. A co domácí zviřátka? Jaká si pořídíte domácí zviřátka?

 2. Lobo, nevěděl jsem, že jsi na tom s dárkama tak bídně. Letos mi nemusiš dávat igelitový pytlík s vodou z kaluže, plně postačí oslavný příspěvek na blogu, který je zcela zdarma …

 3. Paželv: snad nějaké mražené kuře…?
  Linet: jaks to poznala?!??
  Mamed: ale ten pytlík s vodou už mám hotový a dal jsem si na něm tolik záležet!

 4. mohu ti duverne sdelit, ze bodove osvetleni je zaludne a sviti pouze bodove, takze bacha na to.

 5. kulida: ale tose dá vyřešit, mám takový smělý tajný plán…

 6. na oblečení již dávno vymysleli horníci velkou vychytávku…

 7. polička na kartáček – vy si ale žijete, buržousti!

 8. dalimil: krumpáč?
  Kozel: to víš, odkaz Montyho Burnse je stále živý!

 9. Bylo to zašifrované v nadpisu!!!! :) )

  Co vyhrávám? A s nějakým pytlíkem na mě ani nechoď! Chci aspoň něco z tržnice!

 10. Linet: pytlík s vodou z kaluže z tržnice, nic lepšího nemohu nabídnout!

 11. lobo(linet): v Indii z toho dělají prsní implantáty…

 12. Kozel: myslíš, že Linet nezbytně potřebuje třetí ňadro?

 13. Ani pytlík, ani ňadro! Už se nikdy žádné soutěže zde vyhlášené nezúčastním!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>