Easy day zchudlého šlechtice

Kéž bych se každý den takhle nadřel!

Však mě dobře znáte, takže víte, že mám sice spoustu ušlechtilých cílů, ale smrt z přepracování mezi nimi není. A tak jsem dnes ráno vstal a po chvilce dechových cvičení zavolal šéfovi, abych ho velkopansky informoval, že musím nakupovat vánoční dárky, a tudíž dnes hodlám v práci pobývat nulovou dobu. Souhlasil, ostatně co mu také zbývalo, že.

A tak začal den, který se celkem vydařil. Nakoupit vánoční dárky je otázka pár desítek minut, máte-li vše dobře promyšleno, a to já měl. Navíc mi velkonákupní centra nijak nevadí, ba naopak – těch zrcadel, co je všude! Ať jsem vlezl do skoro jakéhokoliv obchodu, díval jsem se do tváře mile se usmívajícího, hezky oblečeného, vysokého a zarostlého sympaťáka, a znovu jsem sám sebe přesvědčoval, že moje místopředsednictví v českém klubu narcistů je zcela oprávněné.

Inu, v tom opjení sebou samým jsem se trochu rozšoupnul, takže oběd jsem musel pořizovat za pomyslnou hrst drobných, ovšem grilované kuře bylo naprosto ideálním řešením, a dočítání dalšího Kulhánka milou a nutnou relaxací. A jelikož jsem skrznaskrz kulturní člověk, naordinoval jsem si po dobrém obědě dobrý film a vyrazil do kina na Potomky lidí. Tedy, když jsem před časem viděl trailer, spíše mě nenalákal, ale kolega a přítel partiovka přísahal, že ten film stojí za to, a já si nechal poradit – a nelituji, viz později.

Chodit do kina v brzkém odpoledni má velkou výhodu – žádné davy. Když jsem vešel do sálu, seděla v něm jen jedna dívka, a sice s hezkýma nohama i tváří a bez jakéhokoliv prstýnku. Chvilku se ve mně pral starý lobo s novým a přemítal jsem, nebylo-li by vhodné prohodit něco středně vtipného a nezávazně se seznámit, ale pak jsem si uvědomil, že už přece neznámé dívky oslovovat nemusím, ne-mu-sím, a pevně jsem se přivinul pouze ke své lahvi s lightkou. Když o pár minut později dorazila ještě dívka číslo dvě, snad ještě hezčí než ta první, v sále se setmělo a my v počtu tří solitérů začali sledovat reklamy, trailery a nakonec i samotný film, starý lobo se už jakýchkoliv snah nadobro vzdal a uraženě trucoval.

(Ale vzpomínám si, že jsem jednou snad viděl nějaký film o lidech, kteří se mají rádi, a začínal velmi podobně – mladík a dvě dívky v jinak prázdném kině…ale to se zkrátka přiházívá jen ve filmech.)

Potomci lidí. Ten film mě až zaskočil, protože je docela sugestivní, docela uvěřitelný a docela pochmurný. Totalitní Británie jako asi jediná oáza jakéhos takéhos klidu, fanatičtí aktivisté, ozbrojení šmejdi, kteří do pochodu hulákají Alláh akbar, špína, slumy, brutální policie i vojáci, prostě neveselá věc, která mě přibila do sedadla, a vám všem ji můžu jen doporučit.

Cestou domů do mé tramwaye přistoupil hrozivý stařec s lesklou pleší, půlmetrovým bílým plnovousem a strakou na rameni. Pták byl zřejmě ochočený, neboť se nesnažil uletět (i když stařec ho měl pojištěného šňůrkou), a taky byl zřejmě debilní, neboť většinu jízdy strávil tím, že svému pánovi vyzobával z nosu nějaké druhotné produkty metabolismu. Nevěděl jsem úplně přesně, co si o tom myslet, a nevím to dosud – vím jen, že se mi celkem ulevilo, když oba na Moráni vystoupili.

No, a před chvílí mi zazvonil telefon a dozvěděl jsem se, že Tři sestry si nepřejí, abych s nimi v pondělí něco natáčel. Práce se na mě zkrátka nelepí…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Easy day zchudlého šlechtice

  1. Nelepí-li se práce, je třeba se přilepit aktivně sám … někam … kamkoliv … k čemukoliv! I ústy …

  2. Je možno, ale doporučuje se pouze pokud do jara nezbývá dlouho … alternativně i pokud máš v kapse pájku :)

  3. ještě že….Ještě že zvítězil nový lobo… A mimochodem, bylo nás tam víc než tři ;)

  4. lobo: ano, to byla jedna z důležitých věcí tam vpředu a ne stranou tam kde se na první pohled může zdát že prstýnek není… Ale Jitka říkala, že Ti stejně raději nemám psát to co bych opravdu chtěla…

  5. Ano, říká se že pasivní přístup a věty typu nemám slov na holku zaberou. Ale já jsem jiná! A Jitka měla pravdu, jen nechce prozradit zda to je intuice, nebo osobní zkušenost…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>