Výjevy

Vždycky jsem viděl jen výjevy. A včera tomu nebylo jinak.Přízračnost včerejška započala někdy v podvečer, když jsem se dozvěděl, že můj bratr oproti všem předpokladům a zákonům pravděpodobnosti odmaturoval. Vzal jsem si tejden dovolenou a každej den jsem strašně chlastal. Na učení jsem se ani nekouk, jen ve čtvrtek večer jsem si udělal taháka na fyziku, líčil mi sourozenec.

Od své přítelkyně dostal keramického slona pro štěstí, kterému se těsně před počátkem zkoušky odlomil chobot. Bratra to neodradilo. Stejně jako nedostatek vědomostí. Zvesela mi líčil, kterak všechny své stáže na potítku absolvoval tím způsobem, že se houpal na židli, kochal se pohledem na prázdný papír před sebou a tužkou si o stůl vyťukával melodie diskotékových odrhovaček.

Po prvním předmětu vyrazil před školu na cigárko, neb je závislák. A to se ukázalo být jako dobrý tah. Jediným dalším kuřákem široko daleko byl totiž předseda komise, a tak se s bratrem před školou pravidelně potkávali a vedli konverzaci. Během zkoušení ze třetího předmětu prý bratr zaznamenal, kterak se předseda komise naklonil k řediteli školy a sotva slyšitelným šepotem hovořili:

Předseda: Tohle je ten, co loni vyletěl?
Ředitel: Ano.
Předseda: Tak letos ho to necháme udělat, vypadá, že se snažil, co myslíte?

Od té doby byl prý bratr podstatně klidnější. Jeho klid však vzal za své po posledním zkoušení a před hromadným vyhlášením verdiktů. Bohužel vám musíme oznámit, že jeden z vás neměl uspokojivé znalosti, prohlásil předseda komise a bratr se prý začal nervózně usmívat. Nicméně jeho nervozita byla zbytečná, protože vzápětí se dozvěděl, že jím předvedený výkon byl ohodnocen hezkou sestavou čtyři-čtyři-čtyři-čtyři.

Je tedy nabíledni, že se konala malá oslavička. Bratr měl s kamarády domluveno sezení od osmi, takže před sedmou jsem ho do spárů lapil já a skočili jsme na tři do nejmilejšího podniku. Kamarád-sklář, který byl rovněž očekáván, poslal smsku, že vzhledem k hezkému počasí míří raději do zahradní osvěžovny. Když se to dozvěděl číšník Pavel, o jehož specifikách jsem vám tu už referoval, prohlásil na kamarádovu adresu doslova toto, cituji:

Zmrdka hnusná, škaredá!

Což mi také mocně prosvětlilo den. V osm odešel bratr za kamarády a od té doby ho nikdo neviděl. Tedy, dnes v šest ráno k nám domů někdo přišel, ale jediné, co se o něm dalo s jistotou říci, bylo, že se nezříkal požívání lihovin. Zda to byl bratr nebo ne, ještě není jasné, protože ona osoba dosud neopustila skrýš pod dekou.

Osiřev, vykročil jsem i já takřka letním večerem k zahradní osvěžovně. Radostně jsem se vyhříval v posledním paprscích zapadající oranžové koule a její identické kopie, která se odrážela na hladině rybníka, zvesela jsem těšil oko devadesáti čtyřmi odstíny zelené, které jsem viděl hrát všude kolem sebe, a nadšeně jsem myslel na to, jak je taková procházka prospěšná ku vzniku žízně.

Zahradní osvěžovna nezklamala. Byla plná kamarádů, vybavených dobrou náladou a žertovnými historkami. Vrcholem večera byl fakt, že do přítomného CD přehrávače vložil jeden z kamarádů disk do té doby nikomu z nás neznámé německé kapely Der Raab (snad si to pamatuji dobře) a kolečkem Volume pootočil dost doprava.

Přál bych vám to slyšet. Kapel, které hrají svébytné předělávky všeho možného, je jak máku. Ale jen zpěvák tohoto seskupení je obdařen podivuhodnou fistulí, která dodává zpívaným songům neuvěřitelný nový rozměr. Jeho podání čehokoliv, od Abby přes Queen až po Britney Spears, nás vzalo za srdce.

K dovršení všeho dobrého mi začalo přicházet sms zpravodajství z cest mé milé, takže jsem byl alespoň na dálku jakž takž v obraze, co že se to s ní vlastně děje:-)

Bohužel, okolo půl jedenácté byl noční chlad natolik nepříjemný a já natolik lehce oblečen, že jsem musel rychlými kroky zamířit domů. Takže dnes večer ještě jednou poctím svou návštěvou nejmilejší podnik – a zítra mě můžete potkat Mezi cvoky.

Poznáte mě podle toho, že můj dámský doprovod tentokrát nebude tvořit Ta Neznámá, ale ta zdaleka nejprsatější slečna, která se bude v bohnickém areálu vyskytovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 thoughts on “Výjevy

  1. Tak to jsem tě dnes mezi cvoky nezahlídla, milý lobo:(

  2. Mek Bílová: asi ses špatně koukala, byl jsem k nepřehlédnutí:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>