Předvánoční násilí

Áno, áno, áno

Mohl to včera být celkem vydařený večer, ač byl pracovní. Pravda, na rautu chyběly talířky, ale s tím se protřelý hodovník mého typu dokáže velmi snadno vypořádat. Pravda, pití nebylo zadarmo a šedesát korun za třetinku budvaru se někomu může zdát dost, ale od toho mě můj zaměstnavatel tak přeplácí, abych se nemusel žinýrovat. Ale jinak opravdu celkem zábava.

Až na ten konec, tedy. Ze své pozorovatelny na balkóně jsem viděl, jak si mého kameramana vyhlédl nařachaný poloop. Jeho oči jasně signalizovaly, že v žilách mu v daný moment nekoluje jen čistá krev. Odněkud vytáhl injekční jehlu a kameramana s ní začal bodat, zřejmě mu to přišlo vtipné. Následovala krátká verbální prestřelka a pak se kameraman moudře odsunul a pokračoval ve svojí práci.

Poloop však ustat nehodlal. Po pár okamžicích byl u mého kolegy znovu a uštědřil mu pár kopanců a strkanců. To už jsem zneklidněl. Pochopitelně, žádný vyhazovač v dohledu, aby vše vyřešil, takže jsem seběhl z balkónu a hodlal kameramanovi poskytnout nějaký backup.

Což bylo možná čestné, ale byla to chyba. Poloop se zaměřil na mě a velmi jednoznačně mě vyzýval, abych s ním šel poměřit síly ven. Což jsem odmítl, protože co tomu člověku (?) chybělo na mentální kapacitě, to mu přebývalo na muskulatuře. A že mezi největší myslitele naší doby skutečně nepatřil. Takže jsem sám sobě bez problémů přiznal, že jakékoliv střetnutí s ním by pro mě skončilo jasným nabudkinem, a to se k mé představě Vánoc nehodí.

A účinkujících přibylo. Ukázal se jeden z pořadatelů, ale jeho snahy o vnesení klidu nebyly zcela jednoznačně úspěšné. S kameramanem jsme na sebe křikli, že ať běží schovat kameru. A za poloopovými zády se vynořili ještě jeho čtyři kamarádi.

Pak byl pár vteřin trochu zmatek, gesta, slova a strkanice. Všech pět mládenců se skelnýma očima se mě shodně pokoušelo vylákat ven a já srdnatě odmítal a shazoval ze sebe jejich ruce. Ale zcela otevřeně přiznávám, že moje obavy pomalu začaly přerůstat ve strach a už jsem si maloval, jak strávím svátky na jipce ve společnosti dýchacího přístroje (a taky přístroje, co dělá Pink!).

Ano, z knih o Jacku Reacherovi vím přesně, co udělat. Zaútočit jako první, prvním úderem protivníkovi zlomit nos nebo vypíchnout oko nebo rozkopnout varlata. A tak to provést několikrát, dokud v okolí nebude klid. Jenže praxe je přeci jen trochu jiného. Takže jsem byl rád, když se mi v jednom trochu klidnějším okamžiku povedlo zmizet do VIP sekce, sbalit kameramana, F. a se skupinou dalších novinářů vypadnout do auta.

Malá hádanka. Jakou barvu pleti mělo těch pět kreténů?

Přesně tak. Příslušníci toho roztomile kočovného národa, který zrovna na našem území kočovat přestal.

K Vánocům si přeju, aby se všichni takoví zmrdi udusili kostí z kapra, abych si udělal zbrojní průkaz, aby nebylo trestné v sebeobraně vytáhnout a použít kvér a aby všichni slušní Romové svoje nezdařené soukmenovce vypráskali někam hodně daleko.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “Předvánoční násilí

 1. no jo, ty máš ale štěstí. na jakým večírku ses to ocitl?

  jinak teda šťastné a zelené!

 2. Teda, když slyším o Romech, tak si říkám: Zlatý Cikáni!

 3. tys to podal tak krásně, že mě to málem rozplakalo!

 4. pr démon: takový běžný jackass večírek:-)) s těmi tvými klidnými templářskými večírky to bohužel nešlo srovnat:-)
  Arthur Dent: Golden Gipsies? to zní jako jméno nějaké středně neúspěšné kapely:-)
  muris: sám jsem při psaní plakal taky!

 5. haha, a co tam ti kocovnici pohledavali? byli na jackass vecirku nejaky volne pobihajici slepice?

 6. soucítím. někteří lidé (povětšinou z končin, kde se kočovníci vůbec nevyskytují) mě považují za latentního rasistu. My ústečáci víme…

 7. notyvole, jsem právě shlédl tour de beaujolais a málem sem se posral. ten druhej spot nemá chybu!
  inspirovalo mě to k něčemu v souvislosti s tvojí vtipnou odpovědí výše. nechci nic nesmyslně blábolit či dokonce slibovat, ale tour de tcheikowitze II by se snad mohla zvopáknout (pokud ještě v té zkurvené agentuře vydržím aspoň pár týdnů)

 8. partiovka: nebyly, a to je asi rozlítilo:-)
  mykee: to není rasismus, to je pojmenování věcí pravými jmény…
  pr démon: to je zvláštní, že všichni zmiňují jen video o beaujolais:-)) no a pokud tcheikowitze budou, nebudu proti:-)

 9. já to taky viděl, více takových naučných snímků!

 10. Mohli by se vypráskat zpátky do své rodné kočovné kotliny a otravovat takových tisíc let tam.

 11. az ti budou chtit hubu rozbit bili hosi, taky budes explicitne zminovat, ze byli bili????
  smutnej pribeh…
  skoda… obcas jsem se tu docela pobavila. ovsem vzhledem k celospolecenskemu konsensu ohledne techto temat predpokladam, ze ti takove rasisticke pointicky prinesou radu jinych, lepcich a nejlepcejsich obdivovatelu z rad bilych a spravedlivych muzu, sporadanych obcanu…

 12. Kozel: budou!
  Mistr: to by bylo velmi vhodné…
  emma: dítě nešťastné, kde žiješ? a proč čteš tak nepozorně? ale jistě existuje i spousta jiných krásných blogů, které tě nebudou znepokojovat!

 13. džýzs… lobo, zkrátka jsi šláp‘ vedle, tak už to radši nech bejt…

 14. všem zájemcům o očistu mojí duše děkuji, ale tento blog nejsou Učitelské noviny a politická korektnost tu není vítaným hostem:-)

 15. Bohámiens RoyaumeMistr: No to je fakt velkej nápad, s tou tisíciletou sankcí,jenom prokristapána kde vůbec to rodné údolí těchle kočovných hord je? Snad jedině ta Bohémia mne napadá, co myslíš milý ministře cikánské migrace?
  :) ))

  Chosse: I já věřím jedině v české čuně, Čuně na Hrad!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>