Už jsem starý jako penis Rocca Sifrediho!

Trapné…

Ano, pokud srovnáme délku umělcova nástroje v centimetrech a délku mého pobytu na této planetě v letech, dostaneme dva naprosto shodné údaje. Dvacet sedm, přátelé, dvacet sedm. Kde je ten junák, kterým jsem býval, když jsem byl v Junáku?

Bujaré oslavy jsem jako každý z posledních roků odložil tak na půlku ledna, protože teď na ně nikdo nemá náladu. Ve středu jsem ještě do úmoru dřel v práci, ve čtvrtek ráno jsem si otřel pot z čela a s F. šel na vlak v 9:54, který nás měl hodit na Vysočinu.

Bohužel, napadl skoro milimetr sněhu a České dráhy prokázaly svou pružnost. Dvě třetiny spojů opozdily tak nehorázně, že pasažéři neměli ani síly na protesty a zbylou třetinu zrušily úplně. My měli štěstí a náš vláček nabral zpoždění jen dvouciferné.

Vysočina, to je nádhera, a tatínek F. je excelentní kuchař, takže chmury z mé tváře zmizely už při úvodním řízku, a když došlo na krůtu v ananasové omáčce, jen jsem štěstím lapal po dechu. K prodloužení sváteční pohody jsme vypili asi pět litrů vín a slivovic, začalo hustě sněžit a idyla byla až příkladná…

…ovšem krátká. Dnes jsme do sebe rychle naházeli výtečný guláš a vydali se po svých stopách zpět do Prahy, tentokrát žlutým autobusem. To, že promítaný film by znudil i nejobdarovanějšího majitele Downova syndromu, jsem očekával. To, že v autobuse byla pekelná zima a většina okolosedících se s ostatními dělila o hutný kašel, mě však nemile zaskočilo.

Takže teď se cítím trochu oslaben, ale snad to do zítra přejde. Neboť cestování není konec, zítra časně ráno sedáme s F. a několika přáteli, které jen shodou okolností ještě nehledá Interpol, do rychlíku a míříme směr Berlín, kde setrváme až do prvního.

Co tam budeme dělat, naprosto netuším, ostatně i ubytování máme zajištěno jen na jednu noc. Ale něco mi říká, že silvestrovská oslava v městě, kde jsem ještě nikdy nebyl, nikoho neznám a nikomu nerozumím, by mohla být přesně to pravé pro mladého dobrodruha mého střihu.

See you next year!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Už jsem starý jako penis Rocca Sifrediho!

  1. No jo, podnik roku, Ceske drahy…… i letos je prekvapilo, ze zima opravdu prisla…ja stravila asi kopu minut na stanici, kde i vevnitr v cekarne byla stejna teplota (zimota) jako venku:o) Happy new year to CD a hope il not see them anymore:o)

  2. marsha: prostě – auta stojí, vlaky jedou:-)) a díky za vinšování!

  3. škoda, že nejedete do Hamburku, tam by ses jako novopečený Rocco uplatnil daleko více. A kvíz nakonec. Kdopak to měl u STB spis pod krycím jménem Rocco?:)

  4. ať žije nebe pod berlínem!! já byl coby malý capart ve východním v zoo…

  5. mykee: Hamburk až příště. a kdo byl Rocco? Kanyza nebo Bohdalová?
    lojer: a já tam byl coby velký capart…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>