Pivo místo rozjímání

A já tolik toužil po klidném večeru!

Z práce jsem včera mohl odejít brzy, neboť makat jsem začal již v době, kdy se většinou odehrávají popravy. Co s volným večerem? Chvilku jsem si ničil oči a nervy při létání na finské frontě a ježdění lostheavenskými ulicemi, a pak byl čas vyrazit s F. na jedno klidné zdravotní pivo.

Jenže v ten moment mi pípla smska. A ejhle, spolublogger Mamed! V niterném psaníčku se mi svěřoval, že se ocitl sám ve veliké zlé Praze, že trpí žízní, hladem a nedostatkem sexuálního vyžití. S dvěma ze tří těchto trudností jsem mu nabídl okamžitou pomoc, byť mi bylo jasné, že vidina klidného večera se rozplývá jak kryt černobylského reaktoru.

Takže jsme se šťastně setkali, Mamed mi velmi zvířeckým způsobem olíbal F., čímž zřejmě zčásti saturoval i třetí ze svých trudností. A protože ve Žluté pumpě bylo tradičně plno, uchýlili jsme se do Hlučné samoty. Desítka, dvanáctka, Hoegaarden, gulášovka, staročeské brambory, králík na česneku a podobné radosti.

Někdo by řekl, že večer by už horší být nemohl, ale já jsem pokušitel osudu, a tak ještě volám Petru Olmerovi, nechtěl-li by se k nám připojit. Tváří se, jako že nechtěl, ale nakonec klika klapne a sám velký On vchází do dveří. A zase piva a jídla a tak.

Mamed nakonec se smrtelným potem na čele a mou vizitkou v ruce míří na toaletu. Petr se smrtelným potem na mé vizitce a toaletou v ruce míří za svou zákonitou manželkou. A já a F. krčíme rameny (každý svými) a lehkým tanečním krokem se ubíráme ku našemu předmanželskému dvoulůžku.

Ty Královské Vinohrady!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Pivo místo rozjímání

  1. zdravím místní neoburžoazii!
    zítra jsem zvědav na to vaše hnízdo neřesti :o )

  2. Kozel: ty samozřejmě nepřekročíš práh výtahu:-))

  3. Jooooooo Hoegaarden, to je zlej kamarád.. Přítulnej a nechce se pustit! Znám ho, je to syčák..

  4. gosh_girl: už jsem s ním sice svedl několik lítých bitev, ale ještě jsem ho plně nezkrotil!

  5. lobo:kdybys ho zkrotil, tak uz by te to s nim nebavilo, to je jako se zenskejma… I kdyz to by mel asi rikat chlap a ne ja:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>